Річний звіт про діяльність



Звіт керівника

Бояницької початкової школи

за 2022-2023 н.р.

 

  Бояницька початкова школа працює згідно Статуту, який затвердженого рішенням № 828 Сокальської міської ради Львівської області від 02 серпня 2022 року.

  Дошкільна ланка розрахована на 15 місць. На сьогоднішній день ми маємо 12 вихованців. Дошкілля в цьому році матиме 4 випускники. На наступний навчальний рік маємо 2 заяви.

   В закладі здійснюється державно-громадська форма управління: батьківський комітет, педагогічна рада школи, відділ освіти молоді та спорту Сокальської міської ради.

     В школі у 2022-2023 році навчалося  15 учнів. У зв’язку із воєнними діями, які ведуться на території України в цьому навчальному році педрадою було прийняте рішення про змішаний формат навчання. 3 учнів школи та 1 вихованець дошкільного підрозділу перебували за кордоном. Для них було організоване дистанційне навчання у ситемі https://classroom.google.com В квітні одна із двох сімей повернулася в Україну. Таким чином на очне навчання повернувся 1 учень 4 класу та 2 дитини дошкільного підрозділу. Всі учні шкільного віку охоплені навчанням. На жаль на сьогоднішній день 4 дитини шкільного віку, що закріплені за територією обслуговування нашого закладу, відвідують навчальні заклади інших населених пунктів.

   Систематично ведеться облік відвідування учнями школи. В основному пропусків уроків без поважних причин немає. Були пропуски по хворобі, є довідки з лікарні та від сімейного лікаря, на пропуски з поважних причин є пояснюючі записки від батьків. В цьому навчальному році добре відвідували вихованці дошкільний навчальний заклад. Середня відвідуваність за рік склала 8 дітоднів (67 %). Хочу нагадати батькам, діти яких підуть до школи з 1 вересня 2024 року, що садочок готує діток до навчання в школі і теж має навчальні програми, які не можуть бути виконані в повному обсязі за поганого відвідування.    

      13 учнів школи та всі 12 вихованців садочка проживають у повних сім’ях. 2 учнів школи та 2 вихованців різновікової дошкільної групи проживають у сім’ях, які мають статус малозабезпечених. Ці діти забезпечені безкоштовним харчуванням. 5 учнів  школи та  4 вихованців садочка проживають в багатодітних родинах.

   Дітей-сиріт, напівсиріт, потерпілих внаслідок аварії на ЧАЕС, дітей учасників АТО немає. Батьки 3 учнів школи та 2 вихованців дошкільного відділення на даний час мобілізовані до лав ЗСУ.

   Щорічно здійснюється облік дітей від 0 до 6 річного віку. Дирекція школи веде точний запис народжуваності дітей і зарахування їх в школу.Ведеться чіткий аналіз стану продовження навчання нашими випускниками. За останні роки  випускники пішли навчатися в Сокальський ліцей ім. Олега Романіва,  Забузьку ЗШ І-ІІІ ст., Савчинську ЗШ І-ІІІ ст.

   Стараємося створити сприятливі, комфортні, безпечні  умов для перебування дитини у навчальному закладі, забезпечення дітей якісним гарячим харчуванням. Іжа свіжа, смачна, претензій збоку батьків до роботи кухаря не було.

  Центром з обслуговування закладів освіти для нашого закладу в цьому навчальному році придбано дизенфікуючі та миючі засоби, засоби індивідуального захисту для працівників (маски, рукавиці, антисептики), гумові килимки для ігрової кімнати дошкілля та ігрових куточків учнів школи, шкільну документацію, аптечку, кулер для питної води для сховища, посуд у їдальню, генератор для забезпечення життєдіяльності закладу та підтримання температурного режиму під час віялових відключень електроенергії, бензин та масло до нього.

   Серед головних завдань дирекції школи – забезпечення рівного доступу всіх учнів до якісної освіти. Щоб виконати це завдання, шукаємо різні форми, можливості вдосконалення організації освітнього процесу. Історичні зміни в розвитку українського суспільства, карантин, воєнний стан призвели й до реформування освіти, зокрема до появи новітніх технологій, що потребує перегляду стану й перспектив розвитку системи освіти. Головним прискорювачем цього розвитку стає інформатизація. У Бояницькій початковій школі є 3 екрани та проектори, 3 робочих комп’ютери, 3 ноутбуки, смарт-телевізор, всіх їх підключено до мережі інтернет. Це дало змогу  систематично проводити заняття у садочку та уроки з використанням ІКТ  в 1-4 класах з усіх предметів, а також сприяти реалізації  мети та завдань освітніх галузей, визначених у Державному стандарті початкової загальної освіти.

   В школі проводиться моніторинг навчальних досягнень учнів, в садочку діагностика знань вихованців старшої групи, результати яких є інструментом у плануванні роботи  з удосконалення технологій,  форм, методів проведення уроків та інших форм навчально-виховного процесу. В цьому навчальному році у І семестрі проводився моніторинг знань школярів з укр. мови, в ІІ семестрі – з математики. Дирекцією також проводився контроль навиків читання у І та ІІ семестрах. З результатами всі батьки ознайомлені індивідуально. Рівень знань випускників садочка занесено в діагностичну карту, яка буде передана в школу.

        Кожних п’ять років педагоги закладу проходять атестацію та щорічно курси  підвищення кваліфікації. Так, у цьому навчальному році  атестувалася Климчук У.Б., – їй встановлено  І кваліфікаційну категорію. За  висновками атестаційних комісій минулих років Дмитрів Л.Г. підтверджено вищу кваліфікаційну категорію та звання «Старший вчитель», Любі  Л.Є. – І кваліфікаційну категорію, Дмитрів С.В. – встановлено ІІ кваліфікаційну категорію, Гаврилів О.В. підтверджено Вищу кваліфікаційну категорію.

   Педагоги працюють над впровадженням в свою роботу нових форм і методів навчання    -   особистісно-зорієнтоване та проектне навчання. Це дає непогані результати. Вчителі і учні школи добилися значних успіхів у своїй роботі в минулому навчальному році. Учні школи активні учасники окружних, обласних,  районних конкурсів, олімпіад. Цього навчального року через тривалий карантин та воєнний ми не мали можливості взяти участь у великій кількості конкурсів. Та все ж маємо певні здобутки:

  • Конкурс малюнків «Україна – нескоренна країна» (Дошкільний підрозділ – І м., Марущак Артем - 4 клас – ІІІ м., Романисько Анна - 3 клас – ІІІ м., Муха Вероніка - 1 клас – ІІІ м., : Гринчук Дарія, Прокопський Дмитро)
  • Конкурс малюнків «Тарасовими шляхами» - (Тимчук Артем, Кінах Авенір, Муха Вероніка - учні 1 класу ,Новосілець Христина - 2 клас, Романисько Анна - 3 клас, Кмита Лілія ,Левко Юлія– 4 клас)
  • І етап військово-патріотичної гри «Джура-Котигорошко»
  • Акція «Великдень в окопі»

  Оскільки школа працює в еколого-натуралістичному напрямку учні  взяли участь у: 

  • Конкурсі малюнків «Охорона грунтів» (Хома Назар ,Муха Вероніка - 1 клас)
  • Екологічному проекті «Flowers4School»

   Вихователь та вчителі  Бояницької ПШ активно допомагають своїм учням та вихованцям у оформленні робіт для конкурсів, за що отримують подяки від організаторів конкурсів.

  У зв’язку з воєнним станом на території України у 2022-23 н.р. учні 4 класу були звільнені від ДПА, а також вчителі та учні покращили навики оволодіння новими технологіями дистанційного навчання за допомогою  інтернет-сервісів, платформ та соціальних мереж Classroom, ZOOM, Messenger, Viber, Learning Apps.

Учнів, які виявили низький рівень знань з предметів, в школі немає.

  Успішною була співпраця педколективу з батьками учнів та вихованців, яка виражалася у підготовці та проведенні виховних заходів, допомозі у ремонті шкільних приміщень. Батьки надали нам допомогу у дні благоустрою, який ми проводили в жовтні: було заграбано листя, повирубувано кущі, скошено в саду, зроблено косметичні ремонти приміщень, пофарбовано огорожу та спортивні споруди.  Також силами  колективу закладу та батьків облаштоване найпростіше укриття для всіх учасників освітнього процесу. Працівниками ДСНС щомісяця проводились тренувальні заняття по переміщенню в укриття. До укриття коштом «ЦОЗО» проведено Vi Fi.

   Виховна робота школи у цьому навчальному році була цікавою та різноплановою. Ми провели наступні заходи: день вчителя, свято осені в різновіковій групі, посвята в Калинчата учнів 1 класу, свято Миколая в різновіковій групі та школі, козацькі розваги, свято Матері, свято прощання із 1 класом, свято Останнього дзвоника. Триває підготовка до свята Першого Причастя для учнів 2-4 класів, яке заплановане на 25 червня та свята «Прощавай, наш дитсадок», яке відбудеться 29 червня.

Якщо дозволяла епідеміологічна ситуація, ми проводили свята з глядачами, коли був ріст захворюваності - забезпечували пряму трансляцію заходів на сторінці закладу у мережі Facebook.

  Провели протягом року ряд навчальних екскурсій. Зокрема до перехрестя, шкільною екологічною стежиною, у сільську бібліотеку, сільський Народознавчий музей,  магазин, церкву Перенесення молей святого Миколая.

       В зміцненні матеріальної бази школи велику допомогу надає ЦОЗО, батьки, громада села.

    Звернень громадян з питань діяльності навчального закладу не було.

   Вважаємо школу соціокультурним центром села. На сьогоднішній день в реалізації усіх основних напрямків роботи закладу співпрацюємо з громадою, місцевою владою, спонсорами.

       Всю інформацію про роботу закладу можна прочитати в інтернеті на сайті школи за адресою https://osvitportal.sokal.info/zzso28 .Там виставлені всі фінансові документи, навчальні програми, плани роботи, режим роботи закладу, оголошені подяки батькам та спонсорам за надану нам допомогу, новини. Світлини та короткий репортаж про наше шкільне життя та життя дошкілля також можна побачити на нашій сторінці в мережі «Фейсбук» ( закрита группа «Бояницький НВК»).

 

Звіт керівника

Бояницького НВК «ЗШ І ступеня – дошкільний навчальний заклад»

за 2021-2022 н.р.

 

  Бояницький НВК «ЗШ І ступеня – дошкільний навчальний заклад» працює згідно Статуту, який затвердженого рішенням № 71 Сокальської міської ради Львівської області від 09 лютого 2021 року.

  Дошкільна ланка розрахована на 15 місць. На сьогоднішній день ми маємо 14 вихованців. Дошкілля в цьому році матиме 6 випускників. На наступний навчальний рік маємо 4 заяви.

   В НВК здійснюється державно-громадська форма управління: батьківський комітет, педагогічна рада школи, відділ освіти, Сокальська міська рада.

  

  В школі навчається  17 учнів. Всі учні шкільного віку охоплені навчанням. На жаль на сьогоднішній день 3 дитини шкільного віку, що закріплені за територією обслуговування нашого закладу, відвідують навчальні заклади інших населених пунктів.

   Систематично ведеться облік відвідування учнями НВК. В основному пропусків уроків без поважних причин немає. Були пропуски по хворобі, є довідки з лікарні та від сімейного лікаря, на пропуски з поважних причин є пояснюючі записки від батьків. В цьому навчальному році добре відвідували вихованці дошкільний навчальний заклад. Багато пропусків є у 2 дошкільнят та вони з поважних причин. Хочу нагадати батькам, діти яких підуть до школи з 1 вересня 2023 року, що садочок готує діток до навчання в школі і теж має навчальні програми, які не можуть бути виконані в повному обсязі за поганого відвідування.    

      14 учнів школи та 13 вихованців садочка проживають у повних сім’ях. 4 учнів школи та 1 вихованець різновікової дошкільної групи проживають у сім’ях, які мають статус малозабезпечених. Ці діти забезпечені безкоштовним харчуванням. 4 учнів  школи та  4 вихованців садочка проживають в багатодітних родинах.

   Дітей-сиріт, напівсиріт, потерпілих внаслідок аварії на ЧАЕС, дітей учасників АТО немає. Батьки 2 учнів школи та 3 вихованців дошкільного відділення на даний час мобілізовані до лав ЗСУ.

   Щорічно здійснюється облік дітей від 0 до 6 річного віку. Дирекція школи веде точний запис народжуваності дітей і зарахування їх в школу.Ведеться чіткий аналіз стану продовження навчання нашими випускниками. За останні роки  випускники пішли навчатися в Сокальський ліцей ім. Олега Романіва,  Забузьку ЗШ І-ІІІ ст., Савчинську ЗШ І-ІІІ ст.

   Стараємося створити сприятливі, комфортні, безпечні  умов для перебування дитини у навчальному закладі, забезпечення дітей якісним гарячим харчуванням. Іжа свіжа, смачна, претензій збоку батьків до роботи кухаря не було.

  Центром з обслуговування закладів освіти для нашого закладу в цьому навчальному році придбано дизенфікуючі та миючі засоби, засоби індивідуального захисту для працівників (маски, рукавиці, антисептики), ламінат для двох класних кімнат, вхідні двері, килимки для ігрової кімнати дошкілля та учнів 1 класу, парти для першокласників, шкільну документацію.

   Серед головних завдань дирекції школи – забезпечення рівного доступу всіх учнів до якісної освіти. Щоб виконати це завдання, шукаємо різні форми, можливості вдосконалення організації освітнього процесу. Історичні зміни в розвитку українського суспільства призвели й до реформування освіти, зокрема до появи новітніх технологій, що потребує перегляду стану й перспектив розвитку системи освіти. Головним прискорювачем цього розвитку стає інформатизація. У Бояницькому НВК є 3 екрани та проектори, 3 робочих комп’ютери, 3 ноутбуки, смарт-телевізор, всіх їх підключено до мережі інтернет. Це дало змогу  систематично проводити заняття у садочку та уроки з використанням ІКТ  в 1-4 класах з усіх предметів, а також сприяти реалізації  мети та завдань освітніх галузей, визначених у Державному стандарті початкової загальної освіти.

   В школі проводиться моніторинг навчальних досягнень учнів, в садочку діагностика знань вихованців старшої групи, результати яких є інструментом у плануванні роботи  з удосконалення технологій,  форм, методів проведення уроків та інших форм навчально-виховного процесу. В цьому навчальному році у І семестрі проводився моніторинг знань школярів з укр. мови, в ІІ семестрі – з математики. Дирекцією також проводився контроль навиків читання у І та ІІ семестрах. З результатами всі батьки ознайомлені індивідуально. Рівень знань випускників садочка занесено в діагностичну карту, яка буде передана в школу.

        Кожних п’ять років педагоги закладу проходять атестацію та щорічно курси  підвищення кваліфікації. Так, у цьому навчальному році  атестувалися Дмитрів Л.Г. та Люба Л.Є. Дмитрів Л.Г. підтверджено вищу кваліфікаційну категорію та звання «Старший вчитель», Любі  Л.Є. – І кваліфікаційну категорію. За  висновками атестаційних комісій минулих років Климчук У.Б., – встановлено  ІІ кваліфікаційну категорію, Дмитрів С.В. – ІІ кваліфікаційну категорію, Гаврилів О.В. підтверджено Вищу кваліфікаційну категорію.

   Педагоги працюють над впровадженням в свою роботу нових форм і методів навчання    -   особистісно-зорієнтоване та проектне навчання. Це дає непогані результати. Вчителі і учні школи добилися значних успіхів у своїй роботі в минулому навчальному році. Учні школи активні учасники окружних, обласних,  районних конкурсів, олімпіад. Нажаль, цього року через тривалий карантин та військові дії ми не мали можливості взяти участь у великій кількості конкурсів. Та все ж маємо певні здобутки:

  • Інтелектуальний конкурс «Математичний зореліт» (1- кл.: Новосілець Христина, Гринчук Ілля, 3 клас : Гринчук Дарія, Прокопський Дмитро)
  • «Пам’ятка села» - учні 2 класу

  Оскільки школа працює в еколого-натуралістичному напрямку учні  взяли участь у: 

  • Всеукраїнському природничому конкурсі «Колосок»; (маємо 12 золотих сертифікатів. 1 клас: Новосілець Х., Шелемей І., 2 клас: Романисько А., Рибак А., 3 клас: Цюзик Д., Марущак А., Винник Н., Левко Ю., Кмита Л., 4 клас: Шелемей Ю., Сорока В., Новосілець С.)
  • Екологічному конкурсі «Птах року» ( Кмита Л. 3 клас);

Вчитель закладу Дмитрів С.В. здобула перемогу (І місце) у Всеукраїнському вокальному конкурсі «Перлина мистецтва» до Дня народження Т. Шевченка.

   Вихователь та вчителі  Бояницького НВК активно допомагають своїм учням та вихованцям у оформленні робіт для конкурсів, за що отримують подяки від організаторів конкурсів.

  У зв’язку з воєнним станом на території України у 2021-22 н.р. учні 4 класу були звільнені від ДПА, а також вчителі та учні покращили навикио володіння новими технологіями дистанційного навчання за допомогою  інтернет-сервісів, платформ та соціальних мереж Classroom, ZOOM, Messenger, Viber, Learning Apps.

Учнів, які виявили низький рівень знань з предметів, в школі немає.

  Успішною була співпраця педколективу з батьками учнів та вихованців, яка виражалася у підготовці та проведенні виховних заходів, допомозі у ремонті шкільних приміщень. Батьки надали нам допомогу у дні благоустрою, який ми проводили в жовтні: було заграбано листя, повирубувано кущі, скошено в саду, зроблено косметичні ремонти приміщень, пофарбовано огорожу та спортивні споруди.  Також силами  колективу закладу покладено ламінат у двох класних кімнатах, встановлено вхідні двері.

   Виховна робота школи у цьому навчальному році була цікавою та різноплановою. Ми провели наступні заходи: день вчителя, свято осені в різновіковій групі, посвята в Калинчата учнів 1 класу, свято Миколая в різновіковій групі та школі, день Єднання, свято Матері, свято прощання із 1 класом, свято Останнього дзвоника.

На жаль, епідеміологічна ситуація не дозволила нам провести всі свята з глядачами, але ми забезпечували пряму трансляцію заходів на сторінці закладу у мережі Facebook.

  Провели протягом року ряд навчальних екскурсій. Зокрема до перехрестя, шкільною екологічною стежиною, осіннього лісу, у сільську бібліотеку, сільський Народознавчий музей.

       В зміцненні матеріальної бази школи велику допомогу надає ЦОЗО, батьки, громада села.

    Звернень громадян з питань діяльності навчального закладу не було.

   Вважаємо школу соціокультурним центром села. На сьогоднішній день в реалізації усіх основних напрямків роботи закладу співпрацюємо з громадою, місцевою владою, спонсорами.

       Всю інформацію про роботу закладу можна прочитати в інтернеті на сайті школи за адресою https://osvitportal.sokal.info/zzso28 .Там виставлені всі фінансові документи, навчальні програми, плани роботи, режим роботи закладу, оголошені подяки батькам та спонсорам за надану нам допомогу, новини. Світлини та короткий репортаж про наше шкільне життя та життя дошкілля також можна побачити на нашій сторінці в мережі «Фейсбук» ( закрита группа «Бояницький НВК»).