Річний звіт про діяльність



 

Савчинська ЗШ І-ІІІ ступенів

 Сокальської районної ради Львівської області

Звіт  директора школи за 2022/2023 навчальний рік

 

- Савчин-2023 -

Звіт

директора школи Чуба В.П.

   про роботу закладу в 2022/2023 навчальному  році

 

Вступ

 

    Основна діяльність школи в 2022/2023 навчальному році була спрямована на створення умов для реалізації державної політики в сфері освіти згідно зі ст. 53 Конституції України, Законів України «Про освіту»,  «Про повну загальну середню освіту», «Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти», «Державного стандарту початкової освіти», власного Статуту, інших нормативних документів, що не суперечать законодавству України в галузі освіти.

 

У 2022/2023 навчальному році педагогічний колектив продовжував працювати за педагогічною проблемою «Підвищення рівня якості освітніх послуг на основі створення акмеологічного середовища, креативної діяльності педагогічного колективу для формування конкурентноспроможного випускника школи в умовах глобалізації освітнього простору», за науково-методичною проблемою «Створення оптимальних умов для реалізації ефективної системи освіти, спрямованої на підвищення рівня креативної діяльності педагогічного колективу для формування конкурентноспроможного випускника школи», за виховною проблемою «Виховання гармонійно розвиненої, високоосвіченої, національно свідомої людини, здатної до саморозвитку та самовдосконалення».

 

Управління закладом

Управління закладом було спрямовано на здійснення державної політики в галузі освіти, збереження кількісних і якісних параметрів мережі, створення належних умов для навчання і виховання здобувачів освіти, удосконалення змісту освітнього процесу, упровадження нових освітніх технологій, розвиток здібностей дітей і підлітків.

 

Здійснення керівництва, підвищення якості та ефективності внутрішньошкільного управління забезпечувалося документами планування роботи: перспективним та річним планами, освітньою програмою, робочими навчальними, місячним та тижневим планами.

 

Принцип доцільності й оперативності прийняття управлінських рішень адміністрації базувався на аналітичних даних, отриманих у ході внутрішньошкільного контролю.

 

Адміністрацією постійно проводились консультації та спільний розгляд  питань з такими структурними підрозділами закладу, як педагогічна рада, рада закладу освіти,  батьківський комітет школи, профспілковий комітет.

Аналіз структури і мережі школи

за минулий навчальний рік. Збереження контингенту

На початок 2022/2023 року у школі навчалося 120 учнів. З них дітей ВПО – 7 учнів. Було укомплектовано 11 класів, середня наповнюваність класів – 10,9  учнів.

Школа І ступеня – 4 класи, школа ІІ ступеня - 5 класів, школа ІІІ ступеня – 2 класи.  Протягом навчального року  2 учні вибули, 1 прибув.

      

      Мережа класів та рух учнів:

 

Клас

На 05.09.2022 р.

На 09.06.2023 р.

Різниця

Прибуло

Вибуло

ЗНЗ району

ЗНЗ інших районів

Інші навч. заклади

Виїхали за межі нас. пункту

Виїхали за межі країни

1

11

11

 

 

 

 

 

 

 

 

2

13

12

-1

1

2

 

 

 

 

 

3

12

12

 

 

 

 

 

 

 

 

4

9

9

 

 

 

 

 

 

 

 

5

11

11

 

 

 

 

 

 

 

 

6

16

16

 

 

 

 

 

 

 

 

7

8

8

 

 

 

 

 

 

 

 

8

16

16

 

 

 

 

 

 

 

 

9

   11

11

 

 

 

 

 

 

 

 

10

7

7

 

 

 

 

 

 

 

 

11

6

6

 

 

 

 

 

 

 

 

Всього

120

119

- 1

1

2

0

0

0

0

0

Аналіз причин руху учнів свідчить, що переводи зумовлені зміною місця проживання сімей і пов'язані з переїздами, в т. ч. сімей ВПО.

Основними заходами із збереження контингенту учнів в 2022/2023 навчальному році були контроль відвідування учнями навчальних занять, організація навчання за вибором, гурткова та позашкільна робота, забезпечення відповідного іміджу школи.

 

Результативність навчання у 2022/2023 навчальному  році

     У  2022/2023 навчальному році маємо значні досягнення: за результатами МНТ (ЗНО) -22 р. серед закладів освіти Сокальської ТГ за середнім балом ми на 2  місці. За результатами освітніх досягнень, участі в олімпіадах, конкурсах, науково- дослідницьких роботах тощо – ми є третіми серед ЗЗСО громади.   

За 2022/2023 навчальний рік зроблені суттєві кроки щодо підвищення якості навчання згідно із  вимогами сучасного суспільства. Освіта вважається якісною, коли її результати відповідають меті.

Аналіз річного оцінювання навчальних досягнень учнів показав у цілому достатній рівень навчальних досягнень.

 

Досягнення учнів

 у Всеукраїнських учнівських олімпіадах з базових дисциплін,  у турнірах, конкурсах, фестивалях, змаганнях, тощо

Предмет

Клас

Прізвище та ім`я  учасника

Місце

ПІБ учителя, який підготував учня

Категорія

учителя

І

ІІ

ІІІ

Всеукраїнські олімпіади з предметів

Українська мова і літ-ра

10

Кордас Софія

 

ІІ

 

Голод Т. Б.

І категорія

Біологія

10

Кордас Софія

 

ІІ

 

Лагода Л. В.

вища

Географія

8

Павлик Дарія

І

 

 

Лагода Л. В.

вища

Хімія

9

Швець Діана

І

 

 

 

 

10

Кордас Софія

 

 

ІІІ

 

 

10

Павлик Ольга

 

 

ІІІ

 

 

Міжнародний мовно-літературний конкурс ім. Т. Шевченка І етап

Укрїнська мова та літ.

6

Корнага Анастасія

 

ІІ

 

Голод Т. Б.

І категорія

8

Павлик Дарія

 

 

ІІІ

 

 

Міжнародний мовно-літературний конкурс ім. Т. Шевченка ІІ етап

Українська мова та літ.

6

Корнага Анастасія

 

 

ІІІ

Голод Т. Б.

І категорія

Міжнародний конкурс з української мови ім. П. Яцика

Українська мова

8

Павлик Дарія

 

ІІ

 

Кузняк І. Є

І категорія

10

Кордас Софія

 

 

ІІІ

Голод Т. Б.

І категорія

Міжнародний конкурс-захист НДР слухачів МАНУМ ім. І. Богачевського

Хімія

10

Кордас Софія

 

 

ІІІ

Деленко С. П.

вища 

10

Павлик Ольга

 

ІІ

 

 

 

Районні спортивні змаганняз волейболу

Фізична культура

8,9,11

Збірна команда дівчат

І

 

 

Лофій Н. М.

ІІ категорія

Фізична культура

8-11

Збірна команда хлопців

 

 

ІІІ

Лофій Н. М.

Чуб В. П.

ІІ категорія І категорія

 

                   

 у 2022/2023 навчальному році

    Аналізуючи результативність участі учнів в олімпіадах за останні роки, можна зробити висновок, що лише окремів вчителі Деленко С. П., Голод Т. Б., Кузняк І. Є. більш професіонально та відповідально підійшли до роботи з підготовки учнів для участі Всеукраїнських учнівських олімпіадах з базових дисциплін, міжнародних конкурсах та інше. Решта  вчителів школи здійснюють підготовку учнів до участі в олімпіадах на недостатньому рівні. Вчителі, які не забезпечили участі учнів в олімпіадах з предмету, що викладають, мають активізувати мотиваційну складову та забезпечити  участь учнів у Всеукраїнській учнівській оімпіаді.

Результати, яких досягли учні протягом навчального року, свідчать про достатній рівень роботи педагогічного колективу за програмою «Обдарована дитина». В результаті учениця 10 класу Кордас Софія визнана однією з кращих в номінації Сокальської територіальної громади Кращий учень сільської школи.   На жаль, не всі педагоги проводили плідну роботу з підготовки учнів до участі у Всеукраїнських учнівських олімпіадах, конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт МАН, інтелектуальних турнірах та конкурсах.

Виховна робота

Слід відзначити, що складовими виховних технологій, що застосовуються у виховному процесі, є форми діяльності та методи як засоби впливу на учнівську молодь. Так, упродовж 2022/2023 навчального  року організовано проведення ряду позашкільних занять та заходів з учнями. Основним завданням виховної роботи є забезпечення повноцінного розвитку учнів, охорони та зміцнення їх здоров'я, утвердження здорового способу життя, розвиток учнівського самоврядування. Керуючись Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», «Основними орієнтирами виховання учнів 1-11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів України», затверджених наказом Міністерства освіти і науки,  молоді  та  спорту України  від 31.10.2011 № 1243 та іншими нормативно-правовими документами протягом 2022/2023 навчального року виховна робота в школі була спрямована на виконання завдань і реалізацію Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 16.06.2015 р. № 641.

Головною метою виховної роботи школи в 2022/2023 навчальному році було: формування громадянина-патріота України, створення умов для самореалізації особистості відповідно до її здібностей, суспільних та власних інтересів, виховання громадянина з демократичним світоглядом і культурою, який не порушує прав і свобод людини, виховання в учнів свідомого ставлення до свого здоров’я, формування належних гігієнічних навичок і засад здорового способу життя.

 

Згідно з планом роботи у 2022/2023 навчальному році педагогічний колектив працював над виховною проблемою: «Виховання гармонійно розвиненої, високоосвіченої, національно свідомої людини, здатної до саморозвитку та самовдосконалення».

 

 

Пріорітетними напрямками виховання у навчальному були:

- національно-патріотичне виховання;

- робота з обдарованими учнями;

- розвиток творчої особистості;

- формування навичок здорового способу життя;

- робота з профілактики дитячого травматизму;

- робота з попередження правопорушень.

 

     Реалізація завдань виховної роботи у 2022/2023 навчальному році здійснювалася шляхом співпраці з педагогічним та учнівським колективами, з батьками учнів, позашкільними закладами та громадськими організаціями, через використання найбільш поширених виховних технологій, зокрема:

       - години спілкування (години класного керівника);

       - технологія колективного творчого виховання;

       - проектна технологія;

       - технологія саморозвитку.

     Виховна робота в школі має чіткий та цілеспрямований характер, що дає можливість здійснювати плідну діяльність з реалізації основних завдань:    

  • гуманізація виховного процесу, що виражається у створенні умов для всебічного розвитку особистості, спонукання її до самоаналізу, самооцінки, саморозвитку, самовиховання;
  • підтримка та укріплення шкільних традицій, що сприяють створенню загальношкільного колективу;
  • удосконалення методичної майстерності класного керівника, спроможного компетентно здійснювати виховну діяльність;
  • розвиток учнівського самоврядування.

 

Всебічний та гармонійний розвиток  кожної особистості, творчий, інтелектуальний, духовний розвиток дітей та організацію дозвілля школярів забезпечувався через гурткову роботуії. Основними напрямками роботи гуртків є військово-патріотичне виховання, художньо-естетична творчість, фізкультурно-спортивний та оздоровчий напрями.

Досягнення  у спортивних,  військово-патріотичних

змаганнях та конкурсах

 

 В школі створено систему виховання здорового способу життя. Урочна й позаурочна робота щодо популяризації спорту здійснюється на високому рівні. У школі були проведені Дні здоров'я, змагання з баскетболу, волейболу, футболу, «Веселі старти». Учні школи брали активну участь у районній легкоатлетичній естафеті, районних змаганнях  з  футблолу, баскетболу та волейболу, де  показали достатньо хороші результати. Цього навчального року ми маємо загальне 3 місце в спорті. Зокрема:

1 місце з волейболу (команда дівчат):

2 місце з тенісу (представляли школу Копанишин А. Люцьович В., Медвідь В.);

3 місце з волейболу (команда хлопців);

4 місце з шахів (Люцьович В., Лучко С. )

5 місце з баскетболу (команда хлопців)

6 місце з футболу (команда хлопців).

Активними проявили себе наші учні у військово - патріотичних  заходах: «Святі Героїв» чота імені Громового в складі учнів 8 - 11 класів, грі «Джура» рій в складі учнів 7-8 класів, навчально-польових зборах з предмету «Захист України» (наші випускники учні 11 класу).

 

           Також учні школи брали активну участь у заходах, присвячених  Дню ЗСУ, зустрічі з учасниками бойових дій, в урочистому покладанні квітів до пам’ятника воїнам УПА, у шкільній бібліотеці були організовані виставки літератури.

 

Втілення в практику виховної системи закладу відбувається за рахунок злагодженої співпраці педагогічного колективу, спланованої роботи класних керівників. У школі діє методичне об’єднання класних керівників, яке очолює заступник директора з навчально-виховної роботи Кузняк Ірина Євгенівна.

З метою надання методичної допомоги класним керівникам протягом навчального року проводились наради і консультації з питань організації та здійснення виховної роботи в класних колективах. Педагог-організатор, класні керівники брали участь у районних заходах з питань виховання. З метою досягнення більшої ефективності виховної роботи класні керівники працювали сумісно зі шкільним психологом, проводячи тестування, діагностику, вивчаючи індивідуальні особливості учнів.Виховні заходи, що проводились класними керівниками протягом 2022/2023 навчального року, були різноманітними, відповідали віковим особливостям учнів, сприяли розвитку творчих здібностей та ініціативності школярів.  

На жаль, через умови воєноого стану традиційні заходи, заплановані у вересні не були проведені в повному обсязі.

Питання щодо збереження життя та здоров'я учнів,  пропаганди здорового способу життя, відповідальності батьків за виховання дітей, попередження насильства у родині, оздоровлення учнів систематично розглядалися на засіданнях МО класних керівників, педагогічної ради, нарадах при директорові, загальношкільних та класних батьківських зборах.

В школі пропагуються активні форми туристсько-краєзнавчої роботи: походи, екскурсії, змагання, які дають можливість учням більш детально познайомитись з історико-культурною спадщиною українського народу. 

Протягом навчального року в школі були проведені  батьківські збори, під час яких розглядалися питання організації дозвілля дітей, запобігання вживання дітьми алкогольних, наркотичних речовин, поширення пияцтва, наркоманії, правопорушень.

     Важливою складовою системи виховної роботи закладу є розвиток учнівського самоврядування. Протягом останніх років у школі діє організація учнівського самоврядування у формі Президентського правління. Президентом школи була обрана Кордас Софія, учениця 10 класу.

 Робота органу учнівського самоврядування в школі є на достатньому рівні, але потребує постійного вдосконалення та залучення якомога більшої частини учнівської молоді. Саме цей аспект є визначальним при плануванні діяльності організації на наступний рік.

 

У школі проводились традиційні виховні заходи:

·        свято «День знань» (1-11 кл.);

·        концерт до Дня вчителя (1-11 кл.);

·        свято “Посвячення в першокласники” (1 кл.);

·        збори „Майбутнє України в наших руках” (10-11 кл.);

·        новорічні ранки  (1-4 кл.);

·        в гостях у новорічної казки (5-7 кл.);

·        новорічна ліга сміху (8-11 кл.);

·        свято “Святого Миколая” (1-4 кл.);

·         «День святого Валентина» (5-11 кл.);

·        Шевченківські дні   

 

Протягом року проводився облік відвідування учнями навчальних занять. Відомості про відсутніх учнів та причину їх відсутності записувалися в книгу обліку відвідування занять. Причини відсутності підтверджувалися медичними довідками та іншими документами, які зберігаються в особових справах учнів.

Однією зі складних проблем сучасної школи є наявність правопорушень серед дітей та підлітків. Тому в школі створено систему профілактичної роботи:

  • здійснюється контроль за відвідуванням учнями школи (ведеться облік у спеціальному журналі);
  • розроблено правила для учнів;
  • проводяться бесіди з правової тематики;
  • проводяться тижні правових знань;
  • у школі створена рада з профілактики правопорушень, яка збиралася 2 рази на рік; на своїх засіданнях  вона розглядає питання роботи з учнями, схильними до правопорушень, залучає спеціалістів для консультацій батьків, педагогів, розглядає випадки порушення дисципліни в школі, сім’ї та поза школою;
  • проводиться систематична індивідуальна робота з дітьми.

 

         Робота щодо попередження правопорушень та злочинів серед неповнолітніх проводиться на достатньому рівні.

Забезпечення реалізації державної політики в галузі охорони дитинства та   профілактичної з питань безпеки життєдіяльності та охорони життя і здоров’я дітей на постійному контролі адміністрації школи.

У закладі упродовж навчального року проводились Дні безпеки, лекції, турніри та інші заходи з питань запобігання різних видів дитячого травматизму  згідно з планами виховної роботи.

         У 2022/2023 навчальному році проводилась робота з профілактики всіх видів дитячого травматизму:

1. Здійснювалося викладання предмета «Основи здоров’я»  (5-9 класи).

2. Проводився цикл бесід, безпосередньо націлений на теми безпеки, що оточують людину в сучасному світі: «Правила поведінки на воді», «Попередження отруєнь», «Правила безпеки при користуванні газом», «Правила дорожнього руху», «Поведінка при користуванні джерелами електроструму», «Правила поводження в разі виникнення підозрілих вибухонебезпечних предметів». Ця робота фіксувалася в класних журналах на відповідних сторінках та в щоденниках учнів. 3. У школі проводились додаткові бесіди за фактами нещасних випадків з учнями району й області. Ця робота фіксувалась на сторінці «Бесіди класного керівника», з відсутніми учнями проводились індивідуальні додаткові бесіди.

4. У школі розроблено схему безпечного руху учнів під час надзвичайних ситуацій та алгоритм дій по сигналу «Тривога».  

5. Перед екскурсіями, участю учнів у масових заходах проводяться бесіди з ТБ та профілактики травматизму.

У 2022/2023 навчальному році під час освітнього процесу травм не зафіксовано.

Недоліками в організації профілактичної роботи з учнями є:

- несвоєчасне проведення окремими класними керівниками занять, інструктажів і бесід з попередження дитячого травматизму під час освітнього процесу і в побуті, а також індивідуальних бесід з учнями, які були відсутні на планових бесідах;

- недостатня результативність роботи класних керівників з питань виховання культури поведінки учнів на перервах, у місцях загального користування, у шкільній їдальні;

- недостатньо використовуються інтерактивні форми виховної роботи з профілактики дитячого травматизму (рольові ігри, вікторини, брейн-ринги, турніри, змагання, екскурсії тощо);

- рідко залучаються для проведення бесід з ПДР працівники патрульної служби, пожежної безпеки, відділів надзвичайних ситуацій, наркологи, лікарі;

- потребують оновлення куточки безпеки життєдіяльності учнів у класних кімнатах.

Питання соціального захисту учнів сплановане в річному плані роботи школи і знаходиться на постійному контролі адміністрації. Більшість дітей пільгових категорій залучаються до позакласної, гурткової роботи та спортивних секцій.

Узагальнені дані

дітей пільгових категорій за  2022/2023 навчальний рік

 

Категорія

 

2022/2023

н.р.

 

Кількість дітей у навчальному закладі:

 

120

 

 

Діти-сироти

 

0

 

 

Діти-напівсироти

 

8

 

 

Діти,  позбавлені батьківської опіки та піклування

 

0

 

 

Діти, з особливими освітніми потребами

 

                 1

 

 

Діти з малозабезпечених родин

 

2 р./3

 

Діти з багатодітних родин

 

14 р./33

 

Діти-інваліди

 

1

 

 

Діти, батьки яких загинули під час виконання службових обов’язків

 

0

 

 

Діти, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС

 

0

 

 

Діти з неповних сімей

 

13

 

 

Діти, які перебувають на ВШК

 

0

 

 

Діти учасників АТО та ООС:

 

4

 

 

Діти з числа ВПО

 

5

 

 

Всього дітей пільгових категорій:

 

68

 

 

           

 

Моніторинг стану виховної роботи за 2019/2020 навчальний рік показав, що виховна робота у школі ведеться на достатньому рівні. Але в організації роботи є певні недоліки: потребує подальшого розвитку робота зі шкільного самоврядування,  є необхідним розширення мережі гуртків (спортивного напряму) та їх якісна робота, недостатньо ведеться робота зі створення бази методичних матеріалів, розроблених класними керівниками.

 

Робота з батьками

 

З кожним роком у країні посилюється вплив батьківської громадськості на діяльність закладів загальної середньої освіти. Батьки стають активними учасниками освітнього процесу. Вони допомагають педагогам та учням у реалізації соціально значущих проектів та програм. Нині особливого значення набуває підтримка широкого кола громадськості при вирішенні таких питань:

- оптимальне формування мережі навчальних закладів;

- зміцнення матеріально-технічної бази;

- забезпечення соціального захисту учасників  освітнього процесу;

- формування здорового способу життя;

- реалізації освітніх програм тощо.

 

Робота з батьками спрямована на створення єдиності колективу вчителів, батьків, учнів.

Протягом року було проведено загальношкільні  та  двічі на семестр класні батьківські збори, два засідання батьківського комітету школи.

На батьківських зборах розглядалися  питання:

- профілактики дитячого травматизму;

- виховання свідомого ставлення до свого здоров’я;

- впливу сім’ї на середовище дитини;

- організації навчального року;

- проведення ремонтних робіт у закладі протягом року та в літній період.

 

    Співпраці з батьками в школі приділяється велика увага, учителі-предметники, класні керівники, адміністрація систематично спілкуються з батьками учнів, організують спільні заходи, свята.

 

 

Формування здорового способу життя. Здорові діти – здорова нація.

 

Одним з напрямів роботи школи є створення освітнього середовища для розвитку здорової дитини, формування в учнів свідомого ставлення до свого життя і здоров’я, оволодіння навичками безпечного життя і здорової поведінки.

На стан здоров’я впливає багато чинників, а саме: несприятливе навколишнє середовище, погіршення санітарно-гігієнічних умов навчання та якості медичного обслуговування, поширення шкідливих звичок серед учнівської молоді тощо. Це викликає серйозне занепокоєння. Як показує практика, найбільш рушійний вплив на стан здоров’я молоді здійснює поширення шкідливих звичок. Сьогодні завданням кожного вчителя школи є пропаганда та навчання учнів здоровому способу життя, профілактиці алкоголізму, тютюнопаління, наркоманії та СНІДУ.

Саме тому головною задачею педагогів, батьків є формування позитивного ставлення учнів до занять фізичної культурою та підвищення рівня їх рухової активності. Одним із шляхів до цього є вдосконалення системи оцінювання навчальних досягнень учнів з фізичної культури, здійснення оцінювання на основі особистісно зорієнтованого підходу. З метою підвищення інтересу учнів до занять спортом вчителям фізичної культури поряд з оцінюванням за навчальними нормативами необхідно враховувати активну роботу учнів на уроках фізичної культури, участь учнів у змаганнях усіх рівнів, відвідування гуртків спортивної спрямованості.

 

Важливою складовою здоров’язберігаючого середовища є організація харчування учнів. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, саме харчування на 50-70% визначає здоров’я людини.

У школі для організації харчування дітей створені необхідні умови: працює шкільна їдальня, забезпечено санітарно-гігієнічний режим, у наявності графік харчування учнів, щоденно в меню включені дієтичні страви. Технологічне обладнання харчоблоку знаходиться в робочому стані. Майже всі 1-4-х класів та частина 5-11 харчувалися за батьківську плату, учні пільгових категорій були забезпечені безкоштовним гарячим харчуванням.

 

 

Дотримання санітарного законодавства, медичне обслуговування учнів, профілактика різних видів захворювань у школі забезпечує Савчинська АСМД.Однак ця робота вимагає покращення через введення в штат школи медичного працівника.

На початку навчального року адміністрація координувала роботу класних керівників щодо заповнення листків здоров’я, відповідальних за кабінети щодо цифрового і колірного маркування шкільних меблів (столи, стільці, парти), дотримання санітарних норм освітлення навчального закладу і класних приміщень, забезпечувала своєчасне проходження профілактичних медичних оглядів працівниками школи.

За результатами профілактичних медичних оглядів учнів  був здійснений розподіл учнів за станом здоров’я на групи для занять фізичною культурою. Переведення дітей із спеціальної медичної групи та з підготовчої до основної і навпаки здійснювалось лише після медичного обстеження за згодою батьків або осіб, які їх замінюють.

Відповідно до законів та інших нормативно-правових документів України  протягом 2022/2023 навчального року адміністраця школи забезпечувала безпечні умови навчання, режим роботи, умови для фізичного розвитку та зміцнення здоров’я, формувала гігієнічні навички та засади здорового способу, облаштувала найпростіше укриття длч перебування учнів під час сингалів «Тривоги».

 

Інформатизація  освітнього процеса

Відповідно до Закону України «Про Національну програму інформатизації», Указів Президента України «Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти в Україні», «Про першочергові завдання щодо впровадження новітніх інформаційних технологій», «Про додаткові заходи щодо підвищення якості освіти», Концепції розвитку дистанційної освіти в Україні, Державної цільової програми впровадження  в освітній процес ЗНЗ інформаційно-комунікаційних технологій „Сто відсотків” пріоритетними напрямками діяльності закладу освіти в 2022/2023 навчальному році щодо впровадження нових освітніх технологій були:

·     запровадження інформаційних та комунікаційних мультимедійних  технологій в освітній процес;

·     формування інформаційної культури учнів та педагогічних працівників, забезпечення їх інформаційних потреб;

·     удосконалення інформаційно-методичного забезпечення освітнього процесу;

·     оптимізація освітнього менеджмента на основі використання сучасних інформаційних технології в управлінській діяльності;

·     використання інформаційних технологій для розвитку дистанційного навчання.

У своїй діяльності комп’ютер використовують директор, заступники директора, бібліотекар, педагог-організатор. Реалізується повний комплекс задач. Кваліфікація користувачів задовільна. Діловодство ведеться українською мовою із застосуванням технології електронної підготовки, друку та збереження документів. Працює електронна пошта.

 Що стосується безпосередньо  освітнього процесу, то комп’ютеризація і інформатизація закладу на сьогодні не задовольняє потреби освітнього процесу. У школі функціонує комп’ютерний клас (2008 р.), який технологічно не забезпечує сучасних вимог, мультимедійне обладнання, більшість кабінетів та приміщень школи підключено до мережі Інтернет.

 Процес впровадження ІКТ в освітній процес у цьому навчальному році значно активізувався. Організовано обмін досвідом із використання комп’ютерних технологій шляхом відвідування уроків більш досвідчених колег, проведення майстер-класів з ІКТ. У ході підготовки та проведені уроків, групових занять, підготовці учнів до наукових конкурсів педагоги використовували мережу Інтернет, власні презентації, медіатеку школи. Для перевірки вивченого матеріалу розроблялись або використовувались готові тести в електронному вигляді. При вивченні окремих тем учні отримували домашні завдання,  у ході виконання яких використовувався комп’ютер. Активно використовувались комп’ютерні технології при проведенні предметних тижнів, конференцій, конкурсів. Більшість позакласних заходів проводилися із використанням комп’ютерних презентацій.

Значна увага приділяється використанню на уроках програмних засобів навчання. Вони допомагають створити активне кероване комунікативне середовище, у якому здійснюється навчання. Використання електронних засобів навчання дає вчителю необмежену творчу діяльність, учитель може раціональніше використовувати навчальний час, індивідуалізувати навчання та скоротити види роботи, що стомлюють учня.

Протягом 2022/2023 навчального року здійснено такі заходи щодо інформатизації  та використання мультимедійних технологій у закладі освіти:

·  всі кабінети та класи НУШ забезпечені ноутбуками та підєднані до мережі   

  інтернету;

·  організовано та проведено практичні семінари для вчителів-предметників   

  «Користувач Інтернет-ресурсів», «Використання ІКТ в освітньому процесі»;

·     в освітньому процесі використовуються програмно-педагогічні електронні засоби з історії, географії, математики, фізики, природознавства, хімії, біології;

·        введено в практику роботи проведення відкритих уроків та позакласних заходів вчителів-предметників із використанням комп’ютерних технологій.

 

      Період воєнного стану лише підтвердив готовність і вміння педагогічного колективу школи застосовувати ІКТ в освітньому процесі під час дистанційного навчання.

 

Матеріально-технічне забезпечення освітнього процесу

  Протягом останніх років приділяється багато уваги створенню сприятливих санітарно-гігієнічних умов навчання і праці. Силами адміністрації, педагогів, працівників господарчої частини, батьків та учнів приміщення та територія школи підтримується на належному санітарно-гігієнічному рівні, відрізняється чистотою та охайністю. У приміщенні школи проведено косметичний ремонт навчальних кабінетів, замінено світильники в навчальних кабінетах, фарбування огорожі та обладнання спротивного майданчика. 

      У рамках реалізації програми «Нова українська школа» до початку 2022/2023 року було надано комплекти меблів для учнів 1-4 класів, навчальні приладдя та посібники для учнів, комп’ютерізовані робочі місця для вчителів. Проблема із забезпеченням підручниками учнів 5 класу НУШ.

 

       Питання, які  впливають на якість освітнього процесу і потребують першочергового вирішення засновником:

   1.В введення в штат школи посади медичного працівника. 

     2.Застаріла комп'ютерна техніка в класі інформатики (ПК останнє придбання - комп'ютерний клас - 2008 рік).

    3.  Вирішення проблемних питань щодо видатків на 2024 рік по оплаті за  

    водопостачання та каналізування відходів.

     4.  Потребують оновлення меблі (парти, стільці, дошки, шафки для одягу).

     5.  Придбання спортивного інветаря (мячі, сітки, мати, тощо).

     6.  Придбання хімреактивів і обладнання для хімічного кабінету.

     7.  Оновлення лабораторно-дослідницького обладнання фізичного  кабінету.

     8.  Облаштування сучасного сховища для учасників освітнього процесу. 

     9.  Придбання  шкільного автобуса «Школярик» для підвозу учнів.

    10. Ремонт для задіяння в освітньому процесі приміщення майстерні.

 

Висновки діяльності школи за минулий навчальний рік

 

   Організація освітнього процесу в школі  здійснюється на основі науково обґрунтованого вибору принципів, методів, форм і засобів навчання з урахуванням соціального замовлення, регіональних особливостей, психолого-педагогічних даних  здобувачів освіти та рівня кваліфікації педагогічного колективу.

        За 2022/2023 навчальний рік  заклад  продемонстрував наступне:

-   освітній процес у школі має тенденцію до розвитку і вдосконалення;

- управлінська діяльність закладу спрямована на вдосконалення освітнього процесу, підвищення його ефективності;

-   школа підтримує свій позитивний імідж;

- створюються умови для виявлення і розвитку навчально-пізнавальних і творчих інтересів, здібностей і потреб учнів;

-   покращується ресурсна та матеріально-технічна база закладу;

- виховна робота сприяє вихованню національної свідомості, громадянської активності учнів, розвитку їх творчого потенціалу.

       

     Основні шляхи розвитку школи спрямовані на реалізацію Нової української школи, що скеровує педагогів до реалізації ціннісних пріоритетів особистості, задоволення освітніх потреб молоді, створення розвивального середовища, у якому б реалізувалася сучасна модель випускника школи. Стратегічний план розвитку закладу повинен враховувати ті запити, які ставить суспільство до випускника школи й передбачити напрями діяльності, що сприятимуть підвищенню якості освіти.

 Шляхи реалізації стратегії  розвитку школи можна накреслити такі:

1)    Фундаментальність освіти і її практична спрямованість;

2)    Профілізація і диференціація змісту освіти;

3)    Раціональне поєднання продуктивної і репродуктивної освітньої діяльності учнів;

4)    Пріоритет збереження здоров’я учнів, створення безпечних умов для навчання;

5)    Співпраця педагогічного колективу з батьківською громадськістю;

6)    Зростання фахової підготовки вчителів;

7)    Удосконалення управлінської діяльності;

8)    Зміцнення матеріально-технічної бази школи.

 

      Зміни, що відбуваються в суспільстві, зумовили зміни й розвитку освіти. Тому заклад освіти  сьогодні має не лише давати знання, а й створювати умови для саморозвитку й самореалізації особистості, сприяти формуванню компетентної особистості, здатної до самостійного життя в соціумі.

 

      Ключовими постатями освітнього процесу є учень та його особистісний розвиток і педагог, здатний до професійного зростання. Для учнів приорітетні напрямки розвитку – це:

1)    Творчість, критичне мислення, уміння вирішувати проблеми;

2)       Комунікативні навички, інформаційна та медійна грамотність, навички співпраці;

3)       Спілкування державною та іноземними мовами;

4)       Навички підприємницької діяльності та фінансова грамотність;

5)       Лідерство та відповідальність;

6)       Загальнокультурна грамотність.

      Для професійного зростання педагогів потрібно:

1)   Безперервне навчання вчителів, створення єдиного інформаційного простору для спілкування та обміну досвідом з колегами;

2)   Участь педагогів у професійних конкурсах, програмах обміну;

3)   Використання в освітньому процесі інноваційних технологій, засобів медіа-освіти;

4)   Самоосвіта та підвищення кваліфікації;

5)   Сертифікація вчителів.

6)   Дотримання академічної доброчесності.

 

     Підвищення якості освітніх послуг на основі створення безпечного середовища, креативної діяльності педагогічного колективу для формування конкурентоспроможного випускника школи в умовах глобалізації освітнього простору – головне завдання оптимізації освітнього процесу в школі.

     Обрана модель школи передбачає збереження високого рівня освіти, реалізацію профільного навчання шляхом забезпечення інтеграції та прикладного характеру знань; упровадження нових освітніх технологій і залучення учнів до науково-дослідницької діяльності в шкільному науковому товаристві МАН, забезпечення активності та результативності на всіх етапах Всеукраїнських учнівських олімпіад, в інтелектуальних творчих конкурсах, турнірах; організацію змістовної позакласної роботи; активізацію роботи учнівського самоврядування; співпрацю з громадськими та соціальними службами; піклування про збереження здоров’я дітей; залучення батьків до вирішення важливих питань у житті школи; проведення спільних з батьками заходів.

 

    Тільки в поєднанні спільних зусиль адміністрації школи, учнів, педагогів, батьків та громадян можливо досягнути очікуваних результатів.

    Для учнів: оволодіння освітніми компетенціями на рівні Державних стандартів; формування інформативних і нормативних, інтелектуальних і комунікативних компетенцій; створення ситуації життєвого успіху в усіх сферах шкільної діяльності; формування правової та громадянської свідомості; підвищення показників фізичного, психологічного стану здоров’я.

    Для вчителів: підвищення рівня професійної компетентності педагогів; створення комфортних психолого-педагогічних умов для здійснення професійної діяльності; поліпшення матеріально-технічного забезпечення освітнього процесу.

    Для адміністрації: активізація діяльності всіх структур школи; упровадження ефективного управління; покращення статусу й  іміджу школи.

    Для батьків: встановлення партнерських відносин між родинами учнів та педагогічними працівниками; створення умов для задоволення потреб щодо отримання якісної освіти дітьми; збереження та зміцнення здоров’я дітей.

    Для громадськості: створення позитивного іміджу школи у соціумі; підвищення конкурентоспроможності серед ЗЗСО громади; збільшення уваги до вирішення проблем навчання і виховання здобувачів освітніх послуг.

 

      Сподіваюсь, що використання запропонованих пріоритетних заходів сприятимуть розвитку компетентностей учнів, покращенню якості освіти; вмотивованості педагогічних працівників та розвитку школи як сучасного закладу освіти.   

 

     

                                                

                     Директор школи                             В.П. ЧУБ