НАУКОВЕ ТОВАРИСТВО



Учнівське наукове товариство  «ОЛІМП»– це творче об’єднання учнів  ЗЗСО І-ІІІ ст. Сокальського ліцею № 3, які прагнуть удосконалити свої знання у певній галузі науки, розвивати свій інтелект, здобувати уміння та навички науково-дослідницької  і експериментальної діяльності під керівництвом вчителів та інших фахівців.

            ЗАВДАННЯ товариства «ОЛІМП»:

- розкриття інтересів і схильності учнів до науково-пошукової діяльності;

- професійна орієнтація учнів;

- створення умов з метою залучення учнів у колективну пошуково-дослідницьку діяльність для їх спільної роботи з фахівцями-дослідниками;

- проведення досліджень, які мають практичне значення;

- пропаганда досягнень науки, техніки, літератури, мистецтва.

Структура товариства «ОЛІМП»

Товариство складається з семи секцій: 

  1. Секція іноземних мов.
  2. Секція природничих дисциплін.
  3. Фізико-математична секція.
  4. Секція інформатики та інформаційних технологій.
  5. Секція філологічних  дисциплін і журналістики.
  6. Секція історії та правознавства.
  7. Художньо-естетична секція.

УЧАСТЬ У КОНКУРСАХ МАЛОЇ АКАДЕМІЇ НАУК

Головна мета проведення конкурсів МАН в школі – дати учневі можливість спробувати свої сили у певній галузі знань.
Мотивація: вироблення умінь і навичок, які знадобляться під час навчання у вузі; призове місце у конкурсі МАН – можливість вступу до вузу поза конкурсом. Крім того, це ще й цікаве спілкування.

Всеукраїнський конкурс-захист науково-дослідницьких робіт
учнів проводиться у 3 етапи:

  • І етап (районний) – грудень-січень 
  • ІІ етап (обласний) – лютий-березень 
  • ІІІ етап (республіканський) – березень-квітень 

    Загальні правила оформлення роботи

 Автор (авторка) друкує роботу шрифтом Times New Roman текстового редактора Word (або Open Office) 14-м кеглем на одному боці аркуша білого паперу формату А4 з міжрядковим інтервалом 1,5 (до 30 рядків на сторінці).

Поля: ліве, верхнє та нижнє — не менше ніж 20 мм, праве — не менше ніж 10 мм.

Обсяг роботи становить 15–20 (для гуманітарних напрямів — 20–25) друкованих сторінок. До загального обсягу роботи не входять анотація, мотиваційний лист, додатки, список використаних джерел, таблиці та рисунки, які повністю займають площу сторінки. Текст роботи не повинен містити орфографічних, пунктуаційних і стилістичних помилок.

Роботу виконують державною мовою; до проєкту з іноземної мови додають анотацію іноземною мовою. Постерний захист і конференція для секцій відділення мовознавства (крім секції «Українська мова») проходять мовою секції.

Кожну структурну частину роботи автор (авторка) починає з нової сторінки. Заголовки структурних частин друкує великими літерами симетрично до набору: «ЗМІСТ», «ПЕРЕЛІК УМОВНИХ СКОРОЧЕНЬ», «ВСТУП», «РОЗДІЛ», «ВИСНОВКИ», «СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ», «ДОДАТКИ». Заголовки підрозділів друкує рядковими літерами (крім першої великої) з абзацного відступу. Заголовки пунктів друкує рядковими літерами (крім першої великої) з абзацного відступу в підбір до тексту.

Відстань між заголовком (за винятком заголовка пункту) та текстом має дорівнювати 3-4 інтервалам.