Правила прийому здобувачів освіти



ПРАВИЛА ПРИЙОМУ УЧНІВ ДО СОКАЛЬСЬКОЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ І-ІІІ СТУПЕНІВ №4

І . Загальні положення прийому до навчального закладу

1.1.Прийом учнів до Сокальської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 здійснюється на основі таких нормативно-правових документів:

- Конституція України ст.53

-Закон України «Про освіту» ст.4 «Забезпечення права на безоплатну освіту»

- Закон України «Про загальну середню освіту»

- Положення про загальноосвітній навчальний заклад

-Інструкція з обліку дітей й підлітків шкільного віку

- Наказ МОН України «Про прийом дітей до 1 класу загальноосвітніх навчальних закладів»від 07.04.2005 р. №204

-Лист МОН України№1/9-71 від 14.02.2015 «Щодо роз’яснення порядку приймання дітей до першого класу».

1.2.Адміністрація навчального закладу ознайомлює батьків або осіб, які їх замінюють, з порядком зарахування до навчального закладу, правилами внутрішнього розпорядку та іншими документами, що регламентують організацію навчально-виховного процесу.

ІІ Зарахування учнів до 1-класу

2.1. Зарахування учнів до  1-го класу загальноосвітнього навчального закладу здійснюється на безконкурсній основі.

2.2.Загальноосвітній навчальний заклад приймає дітей на навчан­ня відповідно до визначеної території обслуговування. За наяв­ності вільних місць дитина може навчатися і з іншої території обслуговування.

2.3. Зарахування учнів до навчального закладу здійснюється, як правило, до початку навчального року за наказом директора.
2.4. Для зарахування учня  1-го класу  навчального закладу батьки або особи, які їх замінюють, подають наступні документи:
- заяву на ім'я директора школи;
- копію свідоцтва про народження дитини;

-копію ідентифікаційного коду;
- медичну картку встановленого зразка

- результати медичного огляду

2.5.До першого класу зараховуються, як правило, діти з шести років, які за результатами медичного обстеження не мають протипоказань для систематичного шкільного навчання.

2.6.Обстеження фахівцями й оцінку функціональної готовності дитини до школи проводять за рік (у 5 або в 6 років) до вступу в школу.

ІІІ. Зарахування учнів до 2-11 класів.

3.1.Зарахування дітей до перевідних класів здійснюється за умови переводу дитини з одного навчального закладу до іншого.

3.2.Підставою для зарахування дитини є:

заява батьків,

копія свідоцтва про народження дитини,

медична довідка встановленого зразка

особова справа дитини,

свідоцтво про базову освіту та додаток до нього  (для учнів 10-11-х класів).

3.3.Відповідно до п.22 Положення про загальноосвітній навчальний заклад для зарахування учня до закладу  батьки  або  особи,  які  їх замінюють,  подають заяву,  копію свідоцтва про народження дитини, медичну довідку встановленого зразка, особову справу, до навчального закладу III ступеня - документ про відповідний рівень освіти.

3.4.У разі переходу учня з іншого навчального закладу для здобуття загальної середньої освіти у межах населеного пункту батьки або особи, які їх замінюють, подають до закладу заяву із зазначенням причини переходу та довідку, що підтверджує факт навчання дитини в іншому навчальному закладі.

3.5.При зарахуванні до навчального закладу дітей осіб з числа іноземців та осіб без громадянства слід користуватись Порядком виховання та навчання в державних та комунальних дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах дітей осіб з числа іноземців та осіб без громадянства, яким надано тимчасовий захист в Україні, затвердженого наказом МОНУ від 07.05.2013 №488.

3.6.Зарахування таких дітей до загальноосвітнього навчального закладу проводиться на підставі документів, передбачених чинним законодавством для громадян України, та з пред’явленням до навчального закладу батьками або особами, які їх замінюють, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист в Україні, до якого внесено відомості про дітей.

3.7.У разі відсутності свідоцтва про народження дитини та/абo особової справи і документів про освіту загальноосвітній навчальний заклад протягом трьох робочих днів організовує проведення індивідуального психолого-медико-педагогічного обстеження для визначення рівня навчальних досягнень учня (вихованця) та надання рекомендацій для зарахування його до певного класу.

ІV.Зарахування учнів на індивідуальну форму навчання

4.1.Індивідуальне навчання в системі загальної середньої освіти є однією з форм організації навчально-виховного процесу і впроваджується для забезпечення права громадян на здобуття повної загальної середньої освіти з урахуванням індивідуальних здібностей та обдарувань, стану здоров'я, демографічної ситуації, організації їх навчання. Учні, які навчаються індивідуально, є учасниками навчально-виховного процесу і вносяться до загальних списків класу.

4.2. Зарахування учнів на індивідуальну форму навчання регламентоване Положенням про індивідуальну форму навчання в загальноосвітніх навчальних закладах.

4.3.Загальною підставою для організації індивідуального навчання є:

     - заява батьків або осіб, які їх замінюють;

     - наказ директора навчального закладу;

     - погодження місцевого органу управління освітою.

V.Зарахування учнів на екстернатну форму навчання

5.1.Екстернат  -  одна  з  форм  здобуття  повної  загальної середньої освіти,  що передбачає самостійне  опанування  екстерном програмового матеріалу в обсязі,  визначеному Державним стандартом початкової  загальної  освіти,  Державним  стандартом  базової  та повної  загальної  середньої  освіти,  або знань згідно з вимогами програмового матеріалу за певний  клас  чи  з  окремих  навчальних предметів   для  отримання документа про відповідний рівень освіти (табель, свідоцтво, атестат).

5.2.Здобуття освіти за екстернатною  формою  не  обмежується віком.

5.3.Зарахування    осіб   на   екстернат   здійснюється   за погодженням з відповідним органом управління освітою та  згідно  з наказом керівника навчального закладу для:

     - повнолітніх - за їх особистою заявою;

     - неповнолітніх   -  за  заявою  батьків  або  осіб,  які  їх замінюють.

5.4.Для проходження річного оцінювання та  атестації,  окрім заяви  на  ім'я  керівника  навчального закладу,  екстерни подають такі  документи

- документ про наявний рівень освіти;

-копію паспорта;

-копію ідентифікаційного коду

5.5.У разі  проходження  екстерном річного оцінювання за предмет, курс навчання в іншому навчальному  закладі  -  довідку,  завірену підписом керівника та печаткою відповідного навчального закладу, у якому навчається або навчався екстерн.

5.6.У разі   відсутності  документа  про  наявний  рівень  освіти навчальний заклад,  де організовано екстернат, самостійно визначає освітній   рівень   екстерна.