Історія школи



 

  Зі слів старожилів, першу школу,  у якій викладали педагоги-професіонали,  у селі Бояничі було відкрито наприкінці 19 століття, а точніше у 1889 році. Крім Катехизму, письма, читання та рахування, учні стали вивчати природу та історію своєї місцевості.

      Школа була чотирикласною, а її приміщення могло бути гордістю тодішніх сельчан оскільки було добротним, мурованим з цегли. Навчання школярів в основному велося українською мовою. Деякі предмети, зокрема історія, читались польською. Оскільки школярів у той час було багато, навчання велось у дві зміни.

   Директором школи була польська вчителька Стефа Скрипчук.

   На жаль, приміщення школи до сьогоднішнього дня не збереглося, воно було зруйноване під час Великої Вітчизняної війни. Учні були змушені ходити до школи у сусіднє село Савчин.

 Школа повернулась у село аж у 1952 році. Вона зразу оживила село, підняла дух жителям та стала осередком культури. На жаль, школярі змушені були займатись у пристосованому приміщенні, а точніше у звичайній сільській хаті, яку збудував пан Пилюк. Забігаючи наперед скажу, що в цьому приміщенні ми маємо школу і до сьогоднішнього дня.

З 13 вересня цього ж року завідувачем школи стає Пелищук (Сидор)  Любов Данилівна.

Пізніше школа була реорганізована під дитячий садок. Багато дошкільнят весело проводили своє дозвілля у дитячому садочку, яким завідувала колишній директор школи Пелещук Любов Данилівна.

  У зв’язку з малою народжуваністю дітей садочок закрили у 1975 році.

   Довгих 16 років бояницькі діти дошкільного та шкільного віку були змушені добиратись до шкіл та садочків сусідніх Забужжя, Опільська, Савчина, Хороброва…

Лише  в 1991 році, в рік проголошення незалежності України, знову відновила свою роботу наша «рідна школа», як з любов’ю  називають її діти і батьки. Цьому передувала довга, важка і клопітка праця новопризначеного директора Загакайло Ольги Павлівни та вчителя Царик Марії Ярославівни, їх чоловіків,  членів їх родин, батьків, які хотіли, щоб діти мали школу у своєму селі.

  Відкриття школи відбулося 1 вересня 1991 року. На свято зійшлося всеньке село, з’їхалися гості з усього району. Освятив школу та поблагословив діток і вчителів на плідну працю місцевий парох отець Володимир Лешик.

 Управління школою здійснюється відділом освіти від імені засновника – Опільської сільської ради. Школа має пристосоване приміщення загальною площею 144 квадратних метри, чотири обладнані класні   кімнати   загальною   площею   85,4   квадратних метри. Коридор, зал- «Світлиця» - 30 квадратних метрів, кладова для продуктів, фойє, внутрішній туалет, умивальники з протічною водою, спортивний майданчик.

    З того часу школа в нашому селі стала центром науки і культури. Діти − часті гості та учасники свят в Будинку Просвіти, а батьки і односельчани − в школі.  За їх кошти були придбані нові вхідні двері в школу, зроблено капітальний ремонт класних приміщень, викладено тротуарною плиткою стежку і сходи. За кошти районного  відділу освіти було замінено 10 вікон на пластикові, перекрито дах металопрофілем та естетично обладнано фойє школи.   

    У 2016 році завдяки перемозі в обласному конкурсі мікропроектів зроблено капітальний ремонт приміщення школи та реорганізовано її під Навчально-виховний комплекс " Загальноосвітню школу І ступеня - дошкільний навчальний заклад".

   У 2023 році заклад переіменовано у Бояницьку початкову школу, у складі якої функціонує дошкільний підрозділ.