Інклюзивна освіта



Інклюзивне навчання— це комплексний процес забезпечення рівного доступу до якісної освіти дітям з особливими освітніми потребами шляхом організації їх навчання у загальноосвітніх навчальних закладах на основі застосування особистісно - орієнтованих методів навчання, з урахуванням індивідуальних особливостей учнів.

 З метою реалізації права дітей з особливими освітніми потребами на здобуття загальної середньої освіти з урахуванням особливостей розвитку та потреб дитини у Стенятинській ЗШ І-ІІІ ступенів створюються сприятливі умови для навчання, соціалізації та подальшої інтеграції в суспільство осіб з особливими освітніми потребами: використання корекційного обаднання та комп'ютерних технологій технологій, оптимальних форм і методів освітнього процесу, психолого-педагогічний супровід, налагодження співпраці з батьками .

   Станом на 1 вересня 2022 року у закладі функціонує один клас з інклюзивною формою навчання. З дитиною працюють досвідчені вчителі, асистент вчителя, практичний психолог. Для учня з особливими освітніми потребами адаптовані навчальні програми, створено позитивний клімат шкільного середовища.

Організовано додаткові освітні послуги:

-індивідуальні корекційно-розвиткові заняття з практичним психологом;

З метою створення комфортного освітнього простору для дітей з особливими освітніми потребами у закладі облаштований кабінет психолога.

УКРАЇНА

МІНІСТЕРСТВО    ОСВІТИ    І  НАУКИ    УКРАЇНИ

СТЕНЯТИНСЬКА    ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ   ШКОЛА   І-ІІІ  СТУПЕНІВ

СОКАЛЬСЬКОЇ   МІСЬКОЇ   РАДИ     ЛЬВІВСЬКОЇ   ОБЛАСТІ

вул. Центральна, 82, с. Стенятин, Сокальський р-н , Львівська обл., 80024,

stenyatinschool@ukr.net, код ЄДРПОУ23946837

 

Н А К А З

 

01.09.2022р.                                                                                          №      /ОД

 

Про створення інклюзивного класу

та організацію навчально-виховного процесу

у 2022/2023 н.р.

 

        Відповідно до постанов  Кабінету Міністрів України від 15.08.2011р. №872 «Про затвердження порядку організації  інклюзивного навчання  в загальноосвітніх навчальних закладах», від 9 серпня 2017 р. № 588 «Про внесення змін до Порядку організації інклюзивного навчання  у загальноосвітніх навчальних закладах»,  листа МОН №1/10258-22 від 06.09.2022 «Про організацію освітнього процесу дітей з особливими освітніми потребами у 2022/2023 навчальному році», до заяви батьків Волошин І.С., висновку ПМПК від 30.07.2020р. №ІРЦ-85601/2020/131612, з метою реалізації права дітей з особливими освітніми потребами на освіту за місцем їх проживання, соціалізації, інтеграції в суспільство,

 

НАКАЗУЮ:

 

  1. Організувати інклюзивне навчання на базі 3 класу  для учня з особливими освітніми потребами  Волошина Андрія Володимировича.

 

  1. Заступнику директора Кузьмі О.Є.:

2.1. Визначити групу  фахівців для психолого-педагогічного супроводження дитини  (вчителі, практичний психолог, асистент вчителя):

Кузьма О.Є.– заступник директора школи з НВР;

Віра З.І. – вчитель-класовод;

Диня О.В. – практичний психолог;

Півонюк І.О. – асистент вчителя;

Васьків Н.Л. – фахівець Сокальського ІРЦ;

Волошин І.С. – мама дитини.

2.2. До  20.09.2022 р. скласти  Індивідуальну програму розвитку дитини (додаток 1).

2.3. Організувати роботу  фахівців  для психолого-педагогічного супроводу   з підготовки та реалізації індивідуальної програми розвитку дитини.

2.4. Забезпечити  проведення  корекційно-розвиткових  занять з урахуванням особливостей розвитку дітей з особливими освітніми потребами, мети, завдань та напрямів  роботи (додаток 2).

2.5. Забезпечити проведення   просвітницької роботи з підвищення психологічної культури вчителів, батьків і учнів з метою попередження дискримінації дітей з особливими освітніми потребами в умовах інклюзивного  навчання.

2.6. Здійснювати контроль за організацією  навчання учня  Волошина Андрія з інклюзивною формою навчання.

2.7. Провести моніторинг навчання  учня  (у жовтні, грудні, травні) та результати обговорити на нараді при директору. 

 

  1. Вчителям-предметникам:

3.1 Здійснювати навчально-виховний  процес   у  3-му класі   з   інклюзивним  навчанням  відповідно  до робочого навчального плану  загальноосвітнього  навчального  закладу,  складеного  на   основі  типових навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів, відповідно до особливостей інтелектуального розвитку учня.

 3.2. Забезпечити особистісно зорієнтований підхід до організації навчально-виховного процесу, враховуючи особливі освітні потреби учня.

3.3. Максимально облаштувати класні кімнати до потреб дитини з особливими освітніми потребами.

3.4. Залучати Волошина Андрія до позакласних та позашкільних заходів з урахуванням його інтересів, нахилів, здібностей, побажань, індивідуальних особливостей навчально-пізнавальної діяльності та стану його здоров’я.

 

  1. Асистенту вчителя Півонюк І.О.:

4.1. Забезпечити виконання посадових обов’язків асистента вчителя (додаток 3).

 

  1. Практичному психологу Дині О.В. та вчителю фізичної культури Вірі З.І., асистенту вчителя Півонюк І.О. (які проводять години корекції розвитку для Волошина Андрія):

5.1. Надавати систематичну консультативну допомогу учителям-предметникам, які викладають у 3 класі з інклюзивною формою навчання у створенні сприятливих умов адаптації учня Волошина Андрія, психологічно комфортного перебування в учнівському колективі.

5.2. Вивчити стан адаптації учня Волошина Андрія в  класі.

5.3. Здійснювати психолого-педагогічний супровід дитини, та проводити індивідуальну роботу, сприяти успішній адаптації до навчання та перебування в учнівському колективі.

 5.4. Проводити  індивідуальні консультації для батьків учня.

 

  1. Покласти відповідальність за збереження здоров’я учня Волошина Андрія на асистента вчителя Півонюк І.О. (в час перебування на робочому місці) та вчителя-класовода Віру З.І.

 

  1. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.

 

 

Керівник ЗЗСО

Стенятинської ЗШ І-ІІІ ступенів                                      Гесик Р.Б.

 

 

З наказом ознайомлені:

Кузьма О.Є.

Півонюк І.О.

Диня О.В.

Віра З.І.

Хмара С.П.

Кушнір Г.Б.

Боярчук С.Р.

Васьків Н.Л.

Волошин І.С.