План роботи Ільковицького НВК на 2022-2023 н.р



 

Затверджено

рішенням педради

від 31серпня 2022 року

протокол №1

Голова     педагогічної ради            А.Я. КОСТЮК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ПЛАН  РОБОТИ

Ільковицького НВК

“ЗШ I-IIIступенів-  дитячий садок “

 

 

на 2022-2023н.р.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Розділ

Зміст роботи

Сторінки

І.

Аналіз роботи за 2021-2022 навчальний рік

3

ІІ.

Освітнє середовище навчального закладу

40

2.1.

Забезпечення комфортних і безпечних умов навчання і праці

40

2.2.

Створення освітнього середовища, вільного від будь-яких форм насильства та дискримінації

44

2.3.

Формування інклюзивного, розвивального та мотивуючого до навчання освітнього простору

46

ІІІ.

Система оцінювання здобувачів освіти

52

3.1

Наявність відкритої, прозорої і зрозумілої для здобувачів освіти системи оцінювання їх навчальних досягнень

52

3.2.

Застосування внутрішньої системи оцінювання роботи закладу освіти.

52

3.3.

Спрямованість системи оцінювання на формування в здобувачів освіти відповідальності свого навчання,здатності до самооцінювання

54

IV.

Педагогічна діяльність педагогічних працівників закладу освіти

55

4.1

Ефективне планування педагогічними працівниками своєї діяльності, використання сучасних освітніх підходів до організації освітнього процесу з метою формування ключових компетентностей здобувачів освіти.

55

4.2

Постійне підвищення професійного рівня й педагогічної майстерності педагогічних працівників

56

4.3.

Співпраця зі здобувачами освіти,їх батьками,працівниками закладу освіти

58

4.4.

Організація педагогічної діяльності та навчання здобувачів освіти на засадах академічної доброчесності

58

V.

Управлінські процеси закладу освіти

60

5.1

Наявність стратегії  розвитку та системи планування діяльності закладу, моніторинг виконання поставлених цілей і завдань

60

5.2

Формування відносин довіри, прозорості, дотримання етичних норм

62

5.3

Ефективність кадрової політики та забезпечення можливостей для професійного розвитку педагогічних працівників

63

5.4

Організація освітнього процесу,  прийняття управлінських рішень на основі конструктивної співпраці учасників освітнього процесу, взаємодії закладу освіти з місцевою громадою

63

5.5

 Реалізації політики академічної доброчесності

67

 

 

 

 

Розділ І. АНАЛІЗ РОБОТИ ЗА 2021-2022 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

 

Робота Ільковицького НВК «ЗШ І-ІІІст.-дитячий садок» Сокальської міської ради Львівської області у 2021/2022 навчальному році була спрямована на реалізацію положень Конституції України, на виконання Закону України «Про освіту», Закону України «Про дошкільну освіту», Закону України «Про загальну середню освіту», Закону України «Про внесення змін до законодавчих актів з питань загальної середньої освіти», Указу Президента України від 09 липня 2013 року № 344/2013 «Про Національну стратегію розвитку освіти в Україні на період до 2021 року», постанови Кабінету Міністрів від 27 серпня  2010 року № 776 «Про внесення змін до Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 січня 2004 року №24», постанови Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2011 року №462 «Про затвердження Державного стандарту початкової загальної освіти», постанови Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1392 «Про затвердження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти», постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 87 «Про затвердження Державного стандарту  початкової   освіти», постанови Кабінету Міністрів України від 9 серпня 2017 р. № 588 «Про внесення змін до Порядку організації інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах», наказу Міністерства освіти і науки України від 14.07.2015 № 762, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30.07.2015 за № 904/27369 «Порядок переведення учнів (вихованців) загальноосвітнього навчального закладу до наступного класу»,створення умов для забезпечення доступу громадян до якісної освіти, вдосконалення культурних   і національних освітніх прав і запитів усіх громадян, утвердження високого статусу педагогічних працівників у суспільстві, в галузі освіти.

У 2021/2022 навчальному році педагогічний колектив НВК працював над реалізацією педагогічної проблеми: “Інноваційна діяльність в умовах провадження нових державних стандартів та компетентісної освіти».

 

                                    Мережа класів та контингент учнів

Педагогічним колективом закладу освіти проведено певну роботу щодо збереження і розвитку шкільної мережі.

На початку 2021/2022 навчального року у школі було відкрито 11 класів, із них 1-4-х - 4 класи, 5-9-х – 5 класів, 10-11-х – 2 класи. Мова навчання – українська. Профіль навчання в старшій школі: 10- 11-й класи – українська мова.

Станом на 01.09.2021р. кількість учнів становила 153 особи.

      У дошкільному підрозділі  функціонує 2 різновікові  групи. Наповнюваність груп - 45 дитина.  Режим перебування дітей  9 годин. Заклад працює за чинною програмою «Українське дошкілля».

       Для забезпечення своєчасного й у повному обсязі обліку дітей дошкільного, шкільного віку та учнів, на виконання ст. 53 Конституції України,  ст.ст. 13, 665 Закону України «Про освіту», ст.37 Закону України «Про загальну середню освіту», ст. 19 Закону України «Про охорону дитинства», постанови Кабінету Міністрів України від 13.09.2017 № 684 «Про затвердження Порядку ведення обліку дітей   шкільного віку та учнів», керуючись п.п.3.6. ч.1ст.32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», вчителями НВК було проведено облік дошкільнят, дітей та підлітків шкільного віку, було організовано роботу щодо охоплення навчанням та вихованням  дітей  дошкільного та шкільного віку, які проживають за територією обслуговування закладу. 

Адміністрацією та педагогічним колективом закладу було:

  • складено список дошкільнят на 2022/2023 навчальний рік;
  • складено список дітей майбутніх першокласників на  2022/2023 навчальний рік;
  • складено та подано до відділу освіти статистичні звіти за затвердженими формами про кількість дошкільнят, дітей і підлітків шкільного віку території обслуговування НВК;

Випускників 9 класу – 18 учнів. Випускників 11класу-13 учнів.

     В НВК робота була спрямована на всебічне охоплення випускників повною загальною середньою освітою, здійснювався контроль за навчанням, в наявності документи, що підтверджують подальше навчання та працевлаштування випускників.

 

 

                                                     Робота з кадрами

Упродовж року навчальний заклад в основному був забезпечений кадрами.

У 2021/2022  навчальному році у школі працювало 29 педагогічний працівник, у тому числі 1 директор, 3 заступника з навчально-виховної роботи, 1 педагог-організатор,

3 асистенти учителя,2 сумісники.

У комплектованість закладу педагогічними кадрами  протягом навчального року можна охарактеризувати як задовільну. Якісний склад педагогічних кадрів - високий. Серед 29 працівників: мають звання  2- «старший  вчитель»; 5- вчителів вищої кваліфікаційної категорії.

         Атестації педагогічних працівників в 2021-2022навчальному році підлягало 5  вчителів. Адміністрація закладу детально вивчила систему роботи вчителів та вихователів, які атестувалися в поточному навчальному році. Звіт вчителів та вихователів про роботу над дидактичною проблемою заслуховувались на засіданнях педагогічних рад. Відповідно до річного плану роботи НВК видано накази  про стан викладання та рівень знань учнів з предметів, які викладають дані педагоги. Рішенням атестаційної комісії І рівня Ільковицького НВК підтвердили «Спеціаліст першої кваліфікаційної категорії» 1вчитель, рішенням атестаційної комісії ІІ рівня відділу освіти Сокальської міської ради  підтвердили «Спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії» -2 вчителям, рішенням атестаційної комісії ІІ рівня відділу освіти Сокальської міської ради  присвоїли «Спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії» -1 вчителю, рішенням атестаційної комісії ІІ рівня відділу освіти Сокальської міської ради  встановили звання  «Старший вчитель» -1 вчителю,  рішенням атестаційної комісії І рівня Ільковицького  НВК підтвердили 11розряд -1вихователю.

       Для ефективної методичної роботи у нашому НВК оформлено методичний кабінет, у якому наявна методична література, оформлено відповідні стенди: «Робота з обдарованими дітьми», «Методичні поради», «Сучасні методи навчання», які потрібні для підвищення професійної майстерності вчителів.

      Таким чином, в НВК проводилась системна робота по забезпеченню освітнього процесу кваліфікованими кадрами, проводилась робота з соціального захисту учителів.

 

 

 Упровадження мовного законодавства

У 2021/2022 навчальному році в закладі освіти реалізовувалися практичні заходи щодо впровадження мовного законодавства, закріплення статусу української мови як державної.  Відповідно до вимог статті 10 Конституції України у школі систематично проводилася робота щодо забезпечення державної політики всіх рівнів та дотримання чинного законодавства.  Освітній процес здійснювався державною мовою.

Основними найважливішими напрямки діяльності педагогічного колективу закладу освіти були:

  • створення національної системи виховання та освіти, орієнтованої на духовно вільну, творчу, гармонійно розвинену особистість національно свідомих громадян;
  • забезпечення умов для постійного перебування дошкільнят та школярів під впливом духовної культури українського народу з метою розкриття та розвитку їх природних здібностей;
  • залучення дітей раннього віку до культури та історії свого народу;
  • створення умов для перебування дошкільнят та учнів під безпосереднім формуючим впливом україномовного середовища;
  • заклад освіти проводить набір дітей в 1-й клас лише з українською мовою навчання;
  • школа працює за навчальним планом з українською мовою навчання  з вивченням англійської мови;                            
  • при складанні навчального плану в поточному навчальному році були використані додаткові години з варіативної складової на вивчення: української мови у 5-11 класах.
  • державною мовою викладаються всі навчальні дисципліни інваріантної та варіативної складової навчального плану закладу освіти);
  • всі члени педагогічного колективу НВК володіють державною мовою на належному рівні та постійно працюють над підвищенням культури українського мовлення, через систему самоосвітньої роботи;
  • діловодство та ведення шкільної документації, взаємовідносини з державними, громадськими організаціями ведеться виключно державною мовою;
  • державною мовою проводяться засідання педагогічної ради, ради закладу, виробничі наради, збори колективу, семінари, педагогічні читання;
  • тексти оголошень і повідомлень, плакатів, афіш, реклами виконуються українською мовою;
  • інтер’єр та оформлення шкільного приміщення, навчальних кабінетів здійснюється державною мовою;
  • у всіх класних кімнатах та групах представлено національну символіку, український колорит;
  • постійно діють виставки до Дня народження українських письменників та поетів;
  • з метою національної-патріотичного виховання, усвідомлення своєї етнічної спільноти, утвердження національної гідності, виховання любові до рідної землі, свого народу, проводяться різноманітні виховні заходи: конкурси ораторського мистецтва, українські ігри та козацькі забави тощо.

     Таким чином, в НВК проводилась спланована системна робота щодо впровадження мовного законодавства.

 

 

 

 

 

Впровадження ІКТ

Відповідно до Закону України “Про Національну програму інформатизації”, Указів Президента України “Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти в Україні”, “Про першочергові завдання щодо впровадження новітніх інформаційних технологій”, “Про додаткові заходи щодо підвищення якості освіти”,  Концепції розвитку дистанційної освіти в Україні (2015), пріоритетними напрямками діяльності НВК у 2021/2022 навчальному році щодо впровадження ІКТ були:

  • впровадження інформаційних та комунікаційних технологій у освітній процес;
  • використання освітніх платформ «Googlclassroom», «Всеосвіта», «На урок», «ZOOM», месенджерів "Viber», «Telegram» під час організації дистанційного навчання в умовах карантинних обмежень під час поширення корона вірусної інфекції та у воєнний стан.
  • Формування інформаційної культури учнів та педагогічних працівників, забезпечення їх інформаційних потреб;
  • Удосконалення інформаційно-методичного забезпечення освітнього процесу;
  • Оптимізація освітнього менеджмента на основ і використання сучасних інформаційних технології в управлінській діяльності.

   Головна мета НВК  в питанні впровадження сучасних інформаційних технологій- надання нового підходу до інформатизації системи освіти,  що передбачає виконання наступних складових:

  • створення умов для оволодіння учнями та вчителями сучасними інформаційними і комунікаційними технологіями;
  • підвищення якості навчання завдяки використанню інформаційних ресурсів Internet;
  • інтенсифікація освітнього процесу й активізація навчально-пізнавальної діяльності учнів;
  • створення умов для широкого впровадження нових інформаційних технологій в освітній процес (особливо під час карантинних обмежень);
  • підвищення ефективності управління закладом загальної  освіти;

Упродовж 2021/2022 навчального року здійснено наступні заходи щодо інформатизації  та комп’ютеризації НВК:

  • продовжено роботу щодо створення і постійного оновлення веб-сайту НВК та персональних сайтів учителів НВК;
  • використовувалися в освітньому процесі програмно-педагогічні електронні засоби з історії, географії, математики, фізики, природознавства;
  • вводиться в практику роботи проведення занять, відкритих уроків та позакласних заходів вчителів-предметників із використанням комп’ютерних технологій;

Таким чином, в НВК  проводилась системна робота з впровадження ІКТ. Але серед значних недоліків слід назвати: володіння ІКТ повною мірою не всіма педагогічними працівниками.

Тому у 2022/2023 навчальному році слід продовжити:

  • навчання педагогічних працівників щодо оволодіння ІКТ, особливо інструментами дистанційного навчання;
  • забезпечення більш широким колом електронних навчальних посібників для використання у освітньому процесі.

 

 

 

 

 

                                   Інклюзивне навчання

 

На виконання Закону України «Про освіту», Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку організації інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах» від 15.08.2011 №872 (зі змінами, внесеними Постановою КМ від 09.08.2017 № 588),листа Міністерства освіти і науки України «Про організацію інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах» від 18.05.2012 року № 1/9 – 384, «Щодо посадових обов’язків асистента вчителя» від 25.09.2012 року № 1/9-675, Постанови КМУ від 15.08.2011 № 872 «Про затвердження Порядку організації інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах», Постанови КМУ від 14.02.2017 № 88 «Про затвердження Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами», Постанови КМУ від 15 листопада 2017 р. № 863 «Про внесення змін до Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки  особам з особливими освітніми потребами», Наказу МОНУ від 01.02.2018 № 90, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23.02.2018 за № 226/31678 «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 06 грудня 2010 року № 1205», Наказу МОНУ від 08.06.2018 № 609 «Про затвердження Примірного положення про команду психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами в закладі загальної середньої та дошкільної освіти»,Наказу МОНУ від 23.04.2018 № 414, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 11.05.2018 за № 582/32034 «Про затвердження Типового переліку спеціальних засобів корекції психофізичного розвитку дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних та спеціальних класах закладів загальної середньої освіти», листа МОНУ від 05.02.2018 № 2.5-281 (Роз’яснення щодо тривалості уроків в інклюзивних класах і функціональних обов’язків асистента вчителя), Листа МОНУ від 08.08.2013 № 1/9-539 «Про організаційно-методичні засади забезпечення права на освіту дітям з особливими освітніми потребами», Листа МОНу від 26.06.2019 № 1/9-409 «Методичні рекомендації щодо організації інклюзивного навчання в закладах освіти у 2010/2021 навчальному році», Листа МОНу від 05.08.2019 № 1/9-498 «Методичні рекомендації щодо організації навчання осіб з особливими освітніми потребами в закладах освіти у 2020/2021 навчальному році», відповідно до заяв батьків та з метою реалізації права дітей з особливими освітніми потребами на освіту за місцем проживання їх соціалізацію та інтеграцію в суспільстві у 2020/2021 навчальному році були утворені класи з інклюзивним навчанням:

1 клас- учень із інклюзивним навчанням Бабчук Надія,класний керівник –Шавалюк Галина Василівна.

2 клас –  учень із інклюзивним навчанням Баштик Наталія, класний керівник – Мачуга Олександра Василівна

3 клас - учень із інклюзивним навчанням Андріянова Ангеліна, класний керівник – Кривохижа Іванна Іванівна.

5 клас- учень із інклюзивним навчанням Бицький Давид, класний керівник  - Логін Володимир Михайлович

6 клас – учень із інклюзивним навчанням Прихідняк Андрій, класний керівник  - Штикало Ірина Степанівна

        Для організаційно-методичного забезпечення інклюзивного навчання були розроблені «Заходи по організації інклюзивного навчання для дітей з особливими освітніми потребами.

Були затверджені адаптовані та модифіковані навчальні програми для реалізації інклюзивного навчання.

       Розклад навчальних та корекційно-розвиткових занять для учнів з особливими освітніми потребами був затверджений директором НВК.

       Контроль за організацією інклюзивного навчання у 1,2,3, 5,6 класах та роботою вчителів-асистентів здійснювався поточно та щомісячно (проведення навчальних занять за  розкладом, облік проведення занять та якість їх оформлення, перевірка журналів інклюзивного навчання, документації асистентів вчителів)  директором НВК.

       Навчання учнів здійснювалось з урахуванням особливостей освітніх потреб учнів на основі використання особистісно-орієнтованого підходу. Оцінювання навчальних досягнень дітей з особливими освітніми потребами здійснювалось згідно критеріїв оцінювання.

Упродовж 2021/2022 навчального року постійно проводилася інформаційно-просвітницька робота та заходи щодо організації взаємодії та взаємопорозуміння між учасниками освітнього процесу, формування толерантного ставлення до учнів з ООП.

 

 

 

 

 

Методична робота

         У 2021/2022 навчальному році педагогічний колектив НВК працював над реалізацією педагогічної  проблеми “Інноваційна діяльність в умовах провадження нових державних стандартів та компетентісної освіти».

         На виконання на виконання Закону України «Про освіту», Закону України «Про дошкільну освіту», Закону України «Про загальну середню освіту», заклад освіти створював оптимальні умови для забезпечення конституційного права кожного громадянина на доступну, безоплатну і якісну освіту, отримання молоддю повної загальної середньої освіти. Заклад освіти здійснював свою діяльність відповідно до Статуту, який відповідає сучасним нормативно-правовим документам, що регламентують діяльність загальноосвітніх закладів.

Методична робота педагогічного колективу була спрямована на створення оптимальних умов для підвищення професійної майстерності вчителів та вихователів, передбачала систематичну колективну та індивідуальну діяльність, яка сприяла підвищенню рівня методичної і фахової компетентності педагогічних працівників НВК, впровадження в практику досягнень педагогічної науки, інноваційних освітніх технологій, передового досвіду, а саме:

  • створення умов для розвитку інноваційної діяльності, педагогічної ініціативи вчителів та вихователів для забезпечення рівного доступу кожної дитини до якісної освіти та отримання повної загальної середньої освіти на рівні Державних стандартів;
  • оновлення освітнього процесу шляхом активного впровадження інноваційних технологій та поглиблення науково-теоретичної роботи;
  • підвищення професійної компетентності вчителів та вихователів;
  • інформаційне забезпечення педагогічних працівників з питань педагогіки, психології, фахових дисциплін, оволодіння технологіями пошуку і опрацювання необхідної інформації в Інтернеті та залучення учителів до використання інформаційних ресурсів;
  • сприяння виробленню в учителів та вихователів умінь і навичок самостійної методичної роботи з метою безперервного підвищення кваліфікації та вдосконалення педагогічної майстерності.

  У 2021/2022 навчальному році основними формами методичної роботи з педагогічними працівниками НВК були: педагогічна рада, методична рада, методичні об’єднання вчителів-предметників, методичні об’єднання вчителів-асистентів, методичне об’єднання класних керівників, інструктивно-методичні наради, курси підвищення кваліфікації, атестація, самоосвіта.

  Пріоритетні напрямки діяльності НВК реалізовувались шляхом впровадження сучасних інноваційних технологій, методики активного і інтерактивного навчання і виховання учнів, компетентнісного підходу до навчання школярів та дошкільнят. Значна увага приділялась підвищенню якості навчання і виховання учнів та дошкільнят, підвищення професійної майстерності педагогічних працівників НВК, організації роботи з обдарованими та здібними учнями, здійснення моніторингу якості освіти у закладі.

Всі напрямки освітнього процесу координувала методична рада.

Упродовж року в НВК працювали такі методичні об’єднання:вчителів предметів суспільно-гуманітарного циклу (керівник Штикало І.С.),вчителів предметів природничо-математичного циклу (керівник Матвійко Н.М.),вчителів початкових класів (керівник Мачуга О.В.),класних керівників (керівник Федин О.Р.),вчителів-асистентів(керівник Диюк О.Ю.)

Методичні об’єднання відігравали головну роль в реалізації головних завдань  та методичної проблеми НВК. На засіданнях ШМО обговорювались питання результатів ДПА, ЗНО, контрольних робіт учнів, надавалась методична допомога педагогам, що атестуються тощо. На заключних підсумкових засіданнях шкільних методичних об'єднань зроблений аналіз їх роботи за рік, складені проекти планів роботи на наступний навчальний рік.

У НВК функціонує методичний кабінет, в якому знаходиться методична література, нормативно-правова база, наробки  досвіду учителів НВК, методичні журнали, газети. Цей матеріал допомагає учителям та вихователям у підготовці до занять, уроків, занять самоосвітою. Матеріали роботи творчих груп учителів зібрані і зберігаються в методичному кабінеті НВК.

           Дані форми методичної роботи створюють і забезпечують оптимальні умови для традиційних і нетрадиційних форм обміну досвідом роботи учителів, що сприяє самовираженню особистості вчителя, розкриттю її природних нахилів, застосуванню на практиці інноваційних освітніх технологій, знайомству з прогресивним педагогічним досвідом. Для підвищення якості роботи методичний кабінет НВК тісно співпрацює з методичним кабінетом відділу освіти, де отримує необхідну допомогу щодо організації методичної роботи та освітньої діяльності в НВК.

Здійснювалось планове проходження курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників. Результати атестації продемонстрували обізнаність вчителів та вихователів в питаннях  чинного законодавства в галузі освіти, навчально-методичного забезпечення предмету, який викладається, ведення шкільної документації, психолого-педагогічної та методичної літератури, нових освітніх технологіях та методиках  щодо організації освітнього процесу. Матеріали атестації узагальнені у вигляді портфоліо досягнень педагогічних працівників, що зберігаються у методичному кабінеті НВК.

Атестаційна комісія підготувала узагальнений висновок про педагогічну та методичну діяльність кожного вчителя та вихователя, що атестувався, склала протоколи оцінювання системи і досвіду роботи. Підсумки атестації педагогічних працівників НВК у 2021/2022 навчальному році відображено у наказі «Про підсумки атестації педагогічних працівників у 2022 році».

        Згідно з річним планом роботи НВК на 2021/2022 навчальному році проведені всі педради, наради при директорові та його заступниках.

        Упродовж року в НВК здійснювався моніторинговий підхід до якості навчальних досягнень учнів та дошкільнят, взагалі всього освітнього процесу, а саме: моніторинг результатів ЗНО, моніторинг діяльності шкільних методичних об’єднань, моніторинг роботи з обдарованими учнями, моніторинг рівня знань, умінь та навичок учнів з української мови, математики, історії, діагностика рівня знань, вмінь та навичок дітей дошкільного віку.Це давало змогу здійснювати порівняльний аналіз різних ділянок роботи, робити  певні висновки і вживати необхідних заходів.

Упродовж навчального року в НВК були створені необхідні умови для підвищення теоретичного професійного рівня кожного члена педагогічного колективу. Враховуючи науково-методичні проблеми педагогічного колективу та методичних об’єднань, кожен вчитель та вихователь обрав власну методичну проблему, над якою працював, впроваджуючи її в практику роботи та вдосконалюючи свою майстерність. Теоретичні роботи, конспекти відкритих уроків та занять, позакласних заходів, кращі роботи учнів зібрані в індивідуальні портфоліо системи роботи вчителів, які знаходяться в методичному кабінеті.

Значна увага приділялась оволодінню інноваційними формами та методами навчання, компетентнісному підходу  до викладання навчальних предметів, вивченню та застосуванню нових навчальних планів, програм, підручників, посібників тощо, удосконаленню форм роботи по запровадженню нетрадиційних форм і методів організації освітнього процесу, новітніх освітніх технологій та передового педагогічного досвіду.

В  умовах карантинних обмежень, пов’язаних з пандемією COVID,та воєнного стану вчителі та вихователі  освоїли і успішно застосовували засоби дистанційного навчання  (месенджери Viber, Telegram, онлайн-платформи Google Classroom, ZOOM, «На урок», «Всеосвіта» тощо). Це дало можливість успішно виконати всі навчальні програми у повному обсязі.

На початку навчального року було здійснено аналіз якісного складу педагогічного колективу та визначені напрямки роботи кожного підрозділу щодо підвищення педагогічної майстерності  та фахового рівня вчителів.

У зв’язку з практичною спрямованістю навчання продовжено роботу щодо оснащення необхідним сучасним обладнанням та навчально-методичним забезпеченням навчальних кабінетів НВК.

  Дирекція НВК, педагогічний колектив постійно працюють над більш досконалим володінням інформаційно-комунікаційними технологіями, широко використовують в своїй роботі можливості всесвітньої мережі ІНТЕРНЕТ. НВК має свій сайт, де висвітлюються досягнення педагогічного та учнівського колективу та проблеми розвитку освіти в закладі.

  Підводячи підсумки методичної роботи в НВК, слід зазначити, що вона сприяла реалізації проблемної теми НВК і поставлених завдань перед колективом на 2021/2022 навчальний рік, професійному зростанню педагогів, підвищенню якості знань, умінь та навичок учнів та дошкільнят, активізації роботи з обдарованими дітьми та тими, хто потребував постійної уваги і контролю з боку НВК.

В наступному 2022/2023 навчальному році слід:

  1. Освітній процес спрямувати на підвищення рівня знань, умінь та навичок учнів та дошкільнят шляхом посилення індивідуалізації та диференціації освітньої діяльності, свідомого вмотивованого ставлення до навчання кожного учня та дошкільника, роботу з обдарованими дітьми ( в тому числі дистанційно);
  2. Працювати в напрямку забезпечення наступності між дошкільною, початковою, основною та старшою школою, враховуючи психологічні особливості та рівень пізнавальної діяльності дошкільнят, учнів різних вікових груп, враховуючи вимоги Державних стандартів  дошкільної, початкової і базової та повної загальної середньої освіти;
  3. Створити належні умови для поступової адаптації дошкільнят до навчання у садочку, учнів 1-4-х класів до навчання у школі І ступеню (НУШ), учнів 5-х класів до навчання у школі ІІ ступеню(НУШ) та учнів 10-х класів – у школі ІІІ ступеню;
  4. Вдосконалювати організаційно-методичну роботу з підготовки та участі випускників 2023 року до ДПА, ЗНО спрямувавши її на високий результат;
  5. Працювати в напрямку підвищення рівня професійної майстерності та мобільності педагогічних працівників в умовах неперервної освіти;
  6. Продовжити вивчення та узагальнення ефективного досвіду роботи вчителів та вихователів, організувати роботу педагогів в рамках методичних студій;
  7. Сприяти втіленню в практику роботи педколективу новітніх освітніх технологій, оволодівати інструментами дистанційного навчання;
  8. Шкільному методкабінету продовжити створення банку освітніх технологій, передового педагогічного досвіду.
  9. Продовжити роботу з моніторингу якості освіти, що сприяє результативності роботи педколективу.

 

 

 

Навчально-методичне забезпечення навчальних кабінетів

          У зв’язку з практичною спрямованістю навчання продовжено роботу щодо оснащення необхідним сучасним обладнанням та навчально-методичним забезпеченням навчальних кабінетів НВК. В закладі освіти функціонують : 2 дошкільні групи,4 кабінети початкової школи, 10 предметних кабінетів , 1 комбінована майстерня, 1 спортивний зал, 2 методичних кабінети,  кабінет директора.  Кабінети відповідають нормативним та санітарно-гігієнічним вимогам, Положенню про навчальні кабінеті загальноосвітніх навчальних закладів, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 20.07.2004 № 601, а саме:

  • естетичний вигляд кабінету;
  • відповідність навчально-матеріальної бази сучасним вимогам;
  • навчально-методичне забезпечення кабінету;
  • систематизація та каталогізація матеріалу;
  • наявність інформаційного забезпечення;
  • національне виховання;
  • готовність до переходу на новий зміст і структуру навчання (профільне навчання);
  • організація безпеки життєдіяльності;
  • мова ведення документації;
  • наявність паспорту навчального кабінету;
  • перспективний план поповнення кабінету обладнанням.

В кабінетах, вчителями та батьками зроблені капітальні та ґрунтовні поточні ремонти, після яких кабінети набули новий естетичний вигляд, відповідають сучасним вимогам. Складені паспорти кабінетів відповідно до сучасних вимог. Окрім того, кабінети забезпечені навчально-методичною літературою, в достатній кількості матеріалами для реалізації практично-дійової і творчої складових змісту навчання, матеріалами    для індивідуальної підготовки вчителя до занять та підвищення його методичного рівня. Кабінети фізики, хімії та біології, географії, англійської мови  забезпечені телевізорами; кабінети математики, української мови та літератури, історії забезпечені мультимедійними дошками. В кожному кабінеті представлені творчі роботи учнів, матеріали до тематичного оцінювання, різнорівневий дидактичний матеріал, постійні та динамічні експозиції тощо.

В наступному навчальному році слід продовжити роботу по сповненню матеріально-технічної бази кабінетів навчальним приладдям та ТЗН, спланувавши роботу по залученню позабюджетних коштів.

 

 

 

Робота бібліотеки

 

У 2022/2023 навчальному році бібліотека Ільковицького НВК   працювала згідно розпорядження Кабінету Міністрів України від 30.09.2015 № 1228-р «Концепції Державної цільової програми підтримки та розвитку читання на період до 2020 року», «Програми моніторингу реалізації читацької активності учнів загальноосвітніх навчальних закладів» (затвердженої на засіданні методичної ради відділу освіти Куп’янської міської ради від 14.10.2016 протокол № 5), що направлена на залучення читачів до бібліотек, на підвищення читацької активності, компетентності.

XXI століття – це час переходу високотехнологічного суспільства,у якому якість людського потенціалу, рівень освіти і культури свого населення набуває ваги для економічного та соціального розвитку держави . Національна доктрина розвитку освіти  визначила ,що головною метою системи освіти є створення умов розвитку і самореалізації кожної особистості.

       Оскільки шкільна бібліотека є обов’язковою структурною ланкою школи, усі стратегічні освітньо-виховні завдання,які повинна вирішувати національна школа,трансформуються у завдання і діяльність шкільної бібліотеки.

Оперативне й повноцінне забезпечення інформаційних потреб школи. Одна з основних функцій сучасної бібліотеки. Тому використовуючи різні форми і методи бібліотечно-бібліографічної роботи,бібліотека приділяє увагу проблемам із пошуком та забезпеченням інформацією.Носіями інформації нашої бібліотеки є передусім друкованні видання,електронні носії.

Поєднуючи традиційні та інноваційні форми роботи, я постійно працюю над тим, щоб заохотити учнів до читання, зацікавити книгою, стимулювати вчителів і учнів до використання наявних у бібліотеці інформаційних ресурсів.

Незамінним джерелом знань і невичерпним джерелом духовного багатства кожної людини є книга. Як не можна уявити соб навчального закладу без книги, так не можна уявити його без бібліотеки.

Шкільна бібліотека є справжнім центром пропаганди книги, надійним помічником учителів у навчанні та вихованні учнів. Це сучасний інформаційний центр забезпечення учнівського та педагогічного колективів необхідною інформацією.

У бібліотеці постійно урізноманітнюються форми роботи з читачами, практикуються виставки рекомендованої літератури.

Вся робота шкільної бібліотеки проводиться відповідно до плану роботи школи, у тісному контакті з педагогічним колективом. План роботи бібліотеки затверджується щорічно на засіданні педагогічної ради.

Книжковий фонд бібліотеки нараховує 9115 примірників підручників5430, 3685 примірників художньої літератури.

Крім книжкови надбань, бібліотека укомплектована електронними носіями. У цих електронних енциклопедіях розміщені дані з певної науки.

Книжковий фонд  переводиться з застарілих таблиць (ББК) на нові таблиці (УДК) для шкільних бібліотек.

При відкритому доступі є можливість оформляти на стеллажах виставки до окремих підрозділів – невеликі книжкові виставки, наприклад:

  • «Подорож своєю країною»;
  • «Герої України».
  • «Любіть всім серцем ,край свій рідний»
  • «Історії розвіяне намисто»
  • «Енциклопедії, довідники це інформація на всі віки»

Широкою популярністю у читачів користуються книжкові виставки. Біля книжкових виставок і тематичних полиць постійно проводяться книжкові огляди, бесіди.

При організації книжкових виставок враховуються вікові особливості читачів. Для дітей молодшого шкільного віку виставки готуються яскраві, художньо оформлені, з коротким простим та цікавим текстом («У світі казки чарівної», «У світіу люблених казок», «Землі батьківської краса»).

У бібліотеці на належному рівні поставлена робота з інформаційного обслуговування читачів. Створено алфавітний та систематичний каталоги, картотека підручників, які постійно поповнюються та редагуються. Заведені картотеки , нормативних документів, на допомогув чителю-словеснику, краєзнавча картотека, картотека сценаріїв.

Оформлені тематичні папки:_бібліотечні уроки, виставки, заходи.

У вік інформації шкільна бібліотека має набути статус інформаційного центру. Інформаційні функції бібліотеки мають два аспекти:

  • Інформаційнезабезпечення розвитку дитини в школі;
  • Інформаційне насичення педколективу.

Ефективними технологіями інформування школярів та педагогів є організовані в шкільній бібліотеці книжкові виставки нових надходжень:

  • «Знайомтесь: новинки в шкільній бібліотеці»;
  • «Нові підручники»,
  • «Прочитай, це – цікаво!»;
  • «До нас прийшла нова книга»
  • готуючись до шкільних іспитів: виставки-сюрпризи «На допомогу абітурієнту»;
  • виставки-перегляди «Поезія рідного краю».

Учнями молодших   про народні звичаї, народну мудрість, старшокласникам – у написанні рефератів, правильному оформленні бібліографічних списків використаних книг.

Шкільна бібліотека проводить заходи, які сприяють більшпоглибленому вивченню знань, їх систематизації, розвивають навики самостійної роботи такі заходи як вікторини: «Подорож в країну казок», «Хто цей літературний герой?», «Україно, моя Україно», години творчості «Я хочу прочитати вам…», тематичні дискусії «Про книгу  табібліотеку», «Книга в твоїх руках».

У бібліотеці є папки «Розробки бібліотечних уроків», «Розробки сценаріїі, де накопичуються матеріали за темами уроків та заходів

Для формування інформаційної культури учнів 5-11-х класів передбачено програми з української, мови та літератури, всесвітньої літератури, історії, правознавства, а також здійснюються у процесі бібліотечно-бібліографічних занять учнів 5-11-х класів,

 

Особливо складно прищеплювати школярам навички користування довідковою літературою. Тому вчителі-предметники активно сприяють формуванню цих навичок: ставлять завдання так, щоб учні змушені  були звертатися до словників і довідників. Бібліотека проводить бібліотечні уроки у 5-6-х класах з теми: «Мої перші словники і довідники» ,»Бібліографічний калейдоскоп».

Технології масової роботи з читачами вимагають від шкільного бібліотекаря знання і врахування їхніх вікових психолого-педагогічних особливостей. Ефективними технологіям масової роботи шкільної бібліотеки є також огляди літератури (цикли читань, обговорення книг, читацькі конференції, конкурси, вікторини, подорожі книгами, , літературні ранки). Так з учнями початкових класів був проведений літературний ранок «Перші кроки в бібілотеці», «За казками Сухомлинського».

Для учнів 5-6-х класів в читальному залі бібліотеки був проведений літературний аукціон. Це гра, в якій використовується основний принцип аукціона. Наприклад: називається прізвище одного відомого письменника. Гравці один за одним називали його твори. Після правильної відповіді «аукціоніст» повільно рухає до «3». Той із гравців, хто останнім дає відповідь (правильну) вважається переможцем і отримує право «купити», тобто взяти книгу, яка його цікавить.

Шкільною бібліотекою проводиться ще така цікава форма роботи як квести за творами Т.Г.Шевченка,Лесі Українки .

Одна з характерних рис сучасного бібліотечного обслуговування дітей і підлітків – використання нетрадиційних форм масової роботи в шкільних бібліотеках.

 

 Основні показники роботи бібліотеки  за 2021/2022 навчальний рік

 

№ з/п

Основні напрямки роботи

Кількісніпоказники

1.        

Усьогоучнів

156

2.        

Із них: учнів-читачів

156

3.        

вчителів та іншихпрацівників

35

4.        

Середнявідвідуваність

11

5.        

Кількість книжковихви ставок

10

6.        

Кількість бесід

23

7.        

Кількість оглядів літератури

8

8.        

Довідково-бібліографічна робота:

 

9.        

Книжковий фонд на 01.01.2021 становить:

 

 

художнялітература

3685

 

фонд підручників

5430

10.     

Книговидача

~ 21

11.     

Оборотність

~ 0,8

12.     

Прочитуваність

~ 0,8

13.     

Надходження фонду на 01.01.2020

 

 

художнялітература

22

 

Підручники

266

14.     

Вибулохудожньоїлітератури

215

15.     

Списання за 2014/2015навчальнийрік (підручники)

1276

 

Основні напрямки і завдання роботи бібліотеки на 2021/2022 навчальнийрік

Орієнтуючись на національну доктрину розвиткуосвіти в Україні в ХХІ століттівизначила, що головною метою української освіти є створення умов для розвитку і самореалізації кожної особистості.

Виходячи з цьогобібліотека визначила наступні завдання:

  • Сприяння реалізації державної політики в галузіосвіти;
  • Інформаційне забезпечення програмних та факультативних знань, самоосвіти школярів;
  • виховання в учнів інформаційної культури, постійного прагнення до пошуку інформації, формування навичок систематизації та особистої оцінки інформації;
  • навчання школярів технологій користування бібліотеками всіх типів;
  • виховання мислячого, вдумливого, грамотного книгокористувача;
  • всебічне сприяння підвищенню фахової майстерності педагогів;
  • створення комфортного бібліотечного середовища;
  • реформування бібліотеки в таку, яка б включала як традиційні носіїі нформації, так і сучасні мультимедійні технології;
  • тісна співпраця з педагогічним колективом у вирішенні проблемної теми «Формуванняорганізаційнофункціональноїсистемиінтелектуальноїтворчоїдіяльності вчителів та учнів в умовах профільного навчання»;
  • опрацювання питання «Формування в читачів бібліотеки позитивної мотивації до читання».

 

 

 

 

Організація харчування учнів та дошкільнят.

 

Харчування учнів та дошкільнят НВК у 2021/2022 навчальному році забезпечувалось на базі шкільної їдальні Ільковицького НВК «ЗШ І-ІІІ ст.- дитячий садок». Організація харчування учнів  та дошкільнят закладу була спрямована на створення умов для підтримки та збереження здоров’я школярів та дошкільнят, профілактику захворювань, пов’язаних із порушенням режиму прийому їжі. У режимі НВК велике значення надавалося організації раціонального, збалансованого харчування відповідно до віку і стану здоров’я учнів та дошкільнят.  Основними принципами організації харчування в  закладі були: адекватна енергетична цінність раціонів відповідно до енерговитрат дітей;   збалансованість та максимальна різноманітність раціону; адекватна технологічна та кулінарна обробка продуктів та страв, що забезпечує їх смакові якості та збереження вихідної харчової цінності; забезпечення санітарно-гігієнічних норм, у тому числі дотримання всіх санітарних вимог до стану харчоблоку, продуктів харчування, їх транспортування, зберігання, приготування та роздачі страв; врахування індивідуальних особливостей дітей.

           З метою поліпшення роботи щодо організації харчування учнів та дошкільнят протягом року здійснювався контроль за організацією та якістю надання послуг  з харчування учнів та дошкільнят;  проводився моніторинг харчування учнів та дошкільнят школи; були  розроблені заходи, які передбачали зміцнення матеріально-технічної бази їдальні, розширення сфер послуг для учнів, дошкільнят та їх батьків, удосконалення різноманітності раціону харчування, виховання культури прийому їжі, пропаганда здорового способу життя. 

Процес  організації  харчування  дітей  у  НВК складався з:  відпрацювання режиму і графіка харчування дітей; визначення постачальників продуктів харчування і продовольчої    сировини;   приймання   продуктів   харчування   і продовольчої    сировини    гарантованої     якості;     складання меню-розкладу;  виготовлення страв;  проведення реалізації готових страв і буфетної продукції; надання дітям готових страв і буфетної продукції;  ведення обліку дітей,  які отримують безоплатне гаряче харчування,  а також гаряче харчування за кошти батьків;  контроль за  харчуванням;  інформування  батьків про організацію харчування дітей у закладі.

Відповідальними  за   організацію   харчування   учнів та дошкільнят  у закладі, за   матеріально-технічний стан харчоблоку (їдальні), додержання   вимог   санітарного законодавства були заступник директора  з НВР Гужельнік М.В. та заступник директора  з НВР Хомин Г.І. Відповідно до наказу директора НВК  від 31.08.2020 № 202 «Про призначення відповідального за організацію харчування учнів та дошкільнят НВК» контроль за організацією харчування учнів здійснює  заступник  директора з навчально-виховної роботи Гужельнік М.В. та за організацією харчування дошкільнят  заступник  директора з навчально-виховної роботи Хомин Г.І..  До їх обов'язків входили:     контроль   за   харчуванням  учнів та дошкільнят; відпрацювання режиму і графіка харчування дітей;  опрацювання інформації щодо кількості дітей,  які потребують гарячого харчування (у  тому числі  дітей  пільгових  категорій);  участь  у  бракеражі готової продукції  (за  відсутності  медичного  працівника);  контроль  за додержанням  дітьми  правил особистої гігієни та вживанням готових страв,  буфетної  продукції;  контроль  за   санітарно-гігієнічним станом обідньої зали тощо.

Протягом навчального року постійний контроль за організацією харчування здійснювала комісія громадського контролю з організації харчування. Згідно з наказом по школі, до складу комісії входять директор школи, медична сестра, заступник директора з навчально-виховної роботи, завгосп, представники батьківської громадськості. Комісія з громадського контролю за якістю харчування здійснювала такі види контролю: контроль за організацією повноцінного збалансованого харчування: використання продуктів, складання меню відповідно до рецептури страв; правильність виписування продуктів; забезпечення харчуванням дітей, які потребують індивідуального харчування, у тому числі дієтичного; фізіологічна повноцінність харчування; проведення щоденного обліку вмісту тваринного білка в раціоні; контроль за місячним набором продуктів і розрахунком їхнього хімічного складу; контроль за роботою харчоблоку: правильність закладання продуктів, їхня кулінарна обробка і вихід страв; якість продуктів, які надходять для приготування їжі; ведення документації і наявність довідкових таблиць; санітарний стан харчоблоку; проведення С-вітамізації їжі; наявність необхідного обладнання на харчоблоці; розгляд аналізів санітарно-епідеміологічної станції щодо закладання продуктів і їх калорійності. Комісія розглядала   питання організації харчування 2 рази на рік (в кінці семестрів).   

Протягом 2020/2021 навчального року було організоване безкоштовне гаряче харчування учнів. У закладі забезпечено такі види харчування:

- пільгове – для учнів 1-11 класів із малозабезпечених сімей

- для дітей сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, дітей військовослужбовців

- дітей, які навчаються у інклюзивних класах

 Безкоштовним гарячим харчуванням було охоплено 33 учні.

Частина учнів початкових класів та учнів пільгових категорій,платним гарячим харчуванням ,   складає 70 %. Всі документи щодо організації харчування учнів оформлюються згідно чинного законодавства. В наявності довідки   про одержання допомоги згідно з Законом України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим родинам» з поміткою про надання в школу та заяви батьків або осіб, що їх замінюють.

На підставі вище вказаних документів видано накази по школі про пільгове харчування учнів із вказівкою дати початку харчування і дати закінчення харчування (гарячі обіди): від 31.08.2020  № 214; від 04.09.2020 №223; від 06.09.2020 № 224; від 13.09.2020 № 233; від 11.01.2021 № 13.

Харчувалося за батьківські кошти учнів 5-11 класів – 60 учнів. В школі було організовано платне гаряче харчування для групи продовженого дня(24 учні)

У дошкільній ланці встановлений 3-х разовий режим харчування. Вартість харчування за один день становила 30 грн. 00 коп. Розмір плати батьків за харчування дітей становив 40% від його вартості (12.00 грн.). 15  дітей з малозабезпечених сімей  харчувалися безкоштовно  ( підставою є довідки видані управлінням праці та соціального захисту населення Сокальської РДА ), та 3 дітей ,батьки, яких є учасниками АТО харчувалися безкоштовно  ( підставою є посвідчення учасника АТО), 5 учнів навчаються в інклюзивному класі харчувалися безкоштовно та 1 дитина позбавлена батьківських прав харчувалася безкоштовно.

Таким чином, у НВК створено належні умови для забезпечення учнів та  дошкільнят закладу якісним гарячим харчуванням. Кожен прийом їжі, її енергетична цінність відповідали віку, стану здоров’я учнів та дошкільнят, рівню енергетичних затрат та нормам харчування для загальноосвітніх шкіл та садочків.

Серед умов, які впливають на активну діяльність дітей, важливе місце займає правильна організація та додержання режиму харчування. У школі режим харчування учнів тісно пов’язаний із режимом дня. Учні харчуються після 2-го та 3-го уроків (відповідно до затвердженого графіку харчування). Цей час – найбільш оптимальний для прийняття їжі.

Харчування учнів та дошкільнят було організовано на основі циклічного перспективного меню, яке обов’язково погоджувалося Держпродспоживслужбою. Перспективне меню складалося з урахуванням сезонності (на осінній і зимово-весняний періоди року) та наявності сезонних продуктів, свіжих овочів, фруктів, ягід, сухофруктів, квашених овочів, соків.

Питний режим у школі було організовано належним чином. Біля їдальні функціонують два питні фонтанчики. Проводилося дослідження питної води від 15 травня 2020 року протокол №218.Досліджений зразок питної води за визначеними показниками відповідає вимогам ДСанПіН 2.2.4 – 171 – 10 «Гігієнічні вимоги до води питної призначеної для споживання людиною» .

Контроль за харчуванням розпочинався з моменту складання меню і продовжувався на всіх етапах приготування їжі. Здійснення контролю за харчуванням проводилося щодня, він містив аналіз харчування на фізіологічну повноцінність під час складання меню – розкладання експертним методом, контроль за якістю продуктів, дотримання норм закладання продуктів і виходу страв, технології приготування, якість приготованої їжі.

 Батьки учнів та дошкільнят добре поінформовані щодо питань організації харчування, якості їжі та санітарного стану їдальні, задоволені якістю приготування їжі. У шкільній їдальні  та при вході в дошкільний підрозділ оформлено постійно діючі інформаційні стенди для батьків та учнів, які містять щоденне меню із переліком страв і їх виходом.

На харчоблоці  у достатній кількості наявне обладнання і відповідно марковане щодо об’єму і призначення: електроплита, посуд різної величини і призначення , кухонний інвентар, обладнанням для прибирання приміщень, столи для обробки харчових продуктів, мийні засоби та засоби для дезінфекції. У групових кімнатах у достатній кількості є посуд, який у вересні поновлений, столи та стільці, що відповідають зросту дітей. Доставка їжі у групи проводиться лише у промаркованих, закритих кришками відрах і каструлях і чистому санітарному одязі.

            Кожного тижня надається попереднє замовлення на продукти до постачальників продуктів харчування. Наявні супровідні документи, які свідчать про їх походження та якість.           

Дотримуються вимоги санітарного законодавства при зберіганні продуктів, здійснюється їх облік у Книзі складського обліку. Постійно контролюється вихід, безпека та якість страв (яка записується у Журналі бракеражу готової продукції) дотримання технології їх приготування, санітарний стан харчоблоку, дотримання правил особистої гігієни персоналом, наявність у них гнійничкових захворювань і гострих  респіраторних інфекцій у працівника харчоблоку (для цього ведеться Журнал здоров’я працівника харчоблоку),своєчасне проходження медичних оглядів.                                                                                            

Чимале значення має в НВК пропаганда правильного харчування серед дітей та їхніх батьків. Для цього використовують різноманітні форми: лекції, батьківські збори, індивідуальні бесіди, тематичні заняття.

 Розділ річного плану роботи НВК на 2021/2022 навчальний рік «Організація харчування» регламентує порядок організації харчування учнів та дошкільнят НВК:

- розробити та затвердити режим і графік харчування учнів та дошкільнят;

- розробити та затвердити правила поведінки в шкільній їдальні та у групах;

-скласти та затвердити списки дітей, які потребують безкоштовного харчування;

- скласти та затвердити списки дітей, які потребують дієтичного харчування (із залученням сестри медичної);

 

 

 

- забезпечити організоване та якісне харчування дошкільнят;

- забезпечити організоване та якісне харчування учнів закладу освіти: безкоштовним харчуванням  - учнів 1-4-х класів, безкоштовним харчуванням дітей, позбавлених батьківського піклування, за батьківські кошти - учнів 5-11 класів;

- забезпечити учнів та дошкільнят питною водою гарантованої якості;

- надавати звіти про харчування дітей до відділу освіти;

- здійснювати облік харчування в журналі обліку харчування відповідно до відвідування учнів навчальних занять та обліку відвідування у класному журналі; 

- забезпечити харчування новоприбулих учнів та дошкільнят пільгового контингенту та учнів 1-4-х класів одразу після зарахування.

Всі заплановані заходи виконуються своєчасно. Виконання заходів постійно контролюється адміністрацією школи. Надані рекомендації враховуються.

Питання організації харчування періодично заслуховувалися на засіданні ради школи, батьківських зборах, педраді, нарадах при директорові, засіданнях учнівського самоврядування.

Для здійснення організації гарячого харчування у школі було розроблено наступні види діяльності:

  1. Організаційно-аналітична робота:

- нарада при заступникові директора школи з НВР  з питань організації і розвитку шкільного харчування (серпень 2022 року);

- організаційна нарада при заступникові директора з навчально-виховної роботи – відповідальному за організацію харчування - графік отримання сніданків учнями; оформлення безкоштовного харчування; графік чергувань і обов'язків чергового вчителя (серпень 2022 року);

- нарада класних керівників: «Про організацію харчування учнів» (серпень 2022 року);

- засідання шкільної комісії з організації харчування із запрошенням класних керівників 1-11-х класів з питань: охоплення учнів гарячим харчуванням;  дотримання санітарно- гігієнічних вимог; профілактика інфекційних захворювань (вересень 2022 року, грудень 2022 року, березень 2023 року);

- здійснення щоденного контролю за роботою шкільної ідальні адміністрацією школи, проведення цільових тематичних перевірок.

  1. Методичне забезпечення організації гарячого харчування:

- Організація консультацій для класних керівників 1-4, 5-8, 9-11 класів: культура поведінки учнів під час їжі, дотримання санітарно-гігієнічних вимог, «Організація гарячого харчування - застава збереження здоров'я» ( упродовж навчального року);

- вивчення та  втілення позитивного досвіду роботи з  питань організації і розвитку шкільного харчування, впровадження нових форм обслуговування учнів ( упродовж навчального року).

  1. Організація роботи з поліпшення матеріально-технічної бази їдальні, розширенню сфери послуг для учнів і їх батьків:

- естетичне оформлення залу їдальні  (серпень 2022 року);

- здійснення дієтичного харчування учнів ( упродовж навчального року).

  1. Робота з виховання культури харчування, пропаганди здорового способу життя серед учнів:

- проведення класних годин з тем: «Режим дня і його значення», «Культура вживання їжі», «Хліб - всьому голова», «Гострі кишкові захворювання та їх профілактика» (вересень,  жовтень,  листопад,  грудень 2022 року);

- конкурс газет серед учнів 5-9 кл. «Про смачну та здорову їжу» (січень 2023 року);

- бесіди з учнями   «Бережи своє здоров'я» (упродовж навчального року);

- анкетування учнів:  «Шкільне харчування: якість і різноманітність обідів», «За що скажемо кухарям спасибі?»;

- анкетування батьків «Ваші пропозиції на рік з розвитку шкільного харчування» (вересень 2022 року, березень 2023 року).

Відповідальність за безпеку і якість продуктів харчування та   продовольчої  сировини,  готової  продукції  покладається  на постачальника. Продукти  харчування  та  продовольча  сировина   надходили   до   навчального   закладу  разом  із супровідними документами, які свідчили про їх походження та якість (накладні, сертифікати        відповідності,  висновки санітарно-епідеміологічної експертизи тощо). Постачальником    разом із  керівником закладу освіти складаються графіки і маршрути постачання продуктів харчування та продовольчої сировини. Графіки постачання продуктів харчування дотримувалися.

Належним чином організовано дотримання технологічних режимів виробництва продукції (сумісність продуктів, їхня взаємозамінність, режим холодної і теплої обробки сировини і т.п.), визначені нормативною документацією (збірники рецептур блюд, кулінарних, борошняних кондитерських і булочних виробів, затверджених у встановленому порядку державними стандартами, технічними умовами, а також санітарними правилами). Терміни придатності продуктів та умови зберігання не порушуються. Надходження і рух продуктів харчування відображаються у журналі бракеражу сирої продукції. Продукти харчування зберігаються у спеціально обладнаних коморах, де забезпечено дотримання санітарних норм і правил, у тому числі умови товарного сусідства, температурний режим та дотримання термінів їх реалізації.

Шкільна їдальня  забезпечена необхідною кількістю   кухонного інвентаря. Маркування інвентаря відповідає санітарно-гігієнічним нормам.   

 

 

 

Медичне обслуговування, моніторинг стану здоров’я учнів

та формування здорового способу життя

В школі створені оптимальні умови для медичного обслуговування учнів школи. Є добре обладнаний медичний кабінет, кімната для щеплень та кімната для медичного огляду учнів лікарем.

Результати медичного огляду учнів доводяться до відома батьків та враховуються при проведенні уроків фізичної культури, трудового навчання, Захисту Вітчизни. Спортивні заходи, що проводяться в школі, тільки з обов’язковою присутністю медичної сестри. На кожний клас складено листи здоров’я. Протягом навчального року проводилась змістовна санітарно-профілактична робота.

При організації роботи з медичного обслуговування учнів у 2022/2023 навчальному році необхідно звернути більше уваги на:

  • медичний контроль за проведенням уроків фізичної культури, особливо на дітей з вадами в здоров’ї;
  • виділяти більше коштів на покращення матеріальної бази медичного кабінету та закупівлі ліків і медичних матеріалів

З метою профілактики шкідливих звичок у школі   спланована й проводилась робота по забезпеченню цікавого дозвілля, робота гуртків, факультативів  та секцій за інтересами. Для учнів організовувались і проводились тижні профілактики шкідливих звичок, виступи агітбригад «Я обираю здоровий спосіб життя», конкурси, засідання круглих столів, диспути, вечори запитань та відповідей, психологічні тренінги, бесіди, дні здоров’я, спортивно-масові заходи. В школі оформлено інформаційний куточок, санітарні бюлетені. В шкільній бібліотеці організовувались змінні виставки літератури на дану тематику.

 

Педагогічним колективом школи ведеться постійна планомірна робота на виконання закону України «Про заходи з попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення».  

В школі розроблені та затверджені заходи  -освітньої та профілактичної роботи серед дітей та підлітків. Всі учні, схильні до тютюнопаління, поставлені на внутрішкільний облік. В планах виховної роботи класних керівників передбаченіі індивідуальні бесіди з профілактики тютюнопаління з дітьми, схильними до правопорушень.

Крім цього окремо було винесено на обговорення в педагогічному колектив іпитання відмови від тютюнопаління педагогічних працівників та працівників школи,прийнято відповідне рішення.

Значний вклад в антинікотинову пропаганду вніс і конкурс плакатів на тему: «Молодь за здоровий спосіб життя».

  • «Вплив нікотину на здоров’я людини»;
  • «Паління і спорт несумісні»;
  • «Від нікотину до наркотиків – один крок».

Питання про заборону тютюнопаління серед школярів було внесено в порядок денний класних і загальношкільних батьківських зборів.

Ведеться планомірна робота з питань протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропни хречовин і прекурсорів та поширенню наркоманії.

Практичний психолог школи Тегза Є.Ю.. на засіданні методичного об’єднання класних керівників провела цикл семінарів-тренінгів, завдяки яким усі класні керівники мали змогу познайомитись з методикою роботи та матеріалами, які зібрані в кабінеті основ здоров’я з виховання здорового способу життя та профілактики ВІЛ/СНІДу.

Усі класні керівники були також познайомлені з методичними рекомендаціями щодо проведення годин спілкування з профілактики ВІЛ/СНІДу та наркоманії серед підлітків школи, згідно з якими в кожному класі проводяться обов’язкові виховні заходи. Облік цієї роботи ведеться на сторінках класних журналів, що контролюються адміністрацією.

Класні керівники проводять цикл обов’язкових годин спілкування з даної тематики: «Ситуація з ВІЛ –СНІД в Україні», «Безпечне статеве життя», «Закон України «Про наркотики».

На класних годинах 5-9 класів класними керівниками порушуються питання протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та поширенню наркоманії.

Питаннюпрофілактикинаркоманії та СНІДуприділяєтьсяналежнаувага і у позакласнійроботішколи. У кабінетібіології, основ здоров’я, інформаційномуцентрі, бібліотецістворенікуточкиздоров’я, де зібраналітература з даної теми. Учителі та учнімаютьзмогукористуватисяцимиматеріалами.

Постійнопроводяться заходи, спрямовані на виховання здорового способу життя.

Профілактична робота з попередженнянаркоманії та СНІДупостійно проводиться і з батьками.

На виконання Указу Президента України «Про запобіганняподальшогопоширенняВІЛ/СНІДу в Україні» в школібулирозроблені і затвердженні заходи з антиснідовоїпропаганди.

В січні – лютому 2019/2020 н.р.   класнікерівники провели зісвомивихованцями цикл бесід з попередженнязахворювання на СНІД за віковимигрупами:

4-5 класи

  • Небезпеказахворіти на СНІД для твоїхдрузів, родичів і тебе.

6-8 класи

  • СНІД: способизараження, шляхи передачі, ознаки
  • Небезпеказахворіти на СНІД;
  • Вірусімунодефіцитулюдини (ВІЛ) ,йоговплив на організмлюдини.

9-11 класи

  • Випадковізв’язки;
  • Шляхи попередження ВІЛ інфікування :соціальні, психологічні, медичні, гігієнічні;
  • Будова ВІЛ та йоговластивості (руйнуванняклітинімунноїсистемилюдинивірусом);
  • ВІЛ/СНІД :міфи та реальність.

 

В школі працює програма по ліквідації безпритульності і бездоглядності .

Заходи ліквідації безпритульності і бездоглядності дітей передбачені річним планом роботи школи та планом роботи з дезадаптованими дітьми.

В школі створено банк даних на цихдітей,карткиособистогообліку, актиобстеженняпобутових умов, психолого – педагогічна характеристика. Коженкласнийкерівник веде щоденникпсихолого – педагогічнихспостережень, де фіксує спостереження заповедінкоюцихучнів, вплив на них їхніхбатьків, захоплення і нахилипідлітків.

Окремо з батьками дітей, щопотребуютьпосиленоїпедагогічноїуваги, працюєгромадськийінспектор з охоронидитинства, призначений наказом по школі з числа педагогічнихпрацівників .

Класнимикерівникамиведетьсяобліквідвідування занять дітьми, схильними до бродяжництва та пропусківуроків. Велику допомогу педагогам в цьомупитаннінадаєзагін правопорядку з числа старшокласників.

Для учнів з питань взаємоповаги в сім'ях, стосунків з батьками, вчителями, ровесниками надаються індивідуальні консультації, проводяться бесіди.

 

Соціальний захист учнів та робота з дітьми пільгових категорій

 

      Упродовж 2021/2022 навчального року робота школи щодо соціального захисту дітей пільгових категорій була спрямована на дотримання Конвенції ООН «Про права дитини»,

виконання законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт, позбавлених батьківського піклування», указів Президента України від 12.01.2018 року №5 «Про першочергові заходи щодо захисту прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб із їх числа». «Про додаткові заходи щодо вдосконалення соціальної роботи з дітьми, молоддю та сім’ями» (від 23.06.2001, №467/2001), «Про додаткові заходи щодо посилення соціального захисту багатодітних і неповних сімей» (від 30.12.2000, №1396/2000), «Про затвердження комплексних заходів щодо профілактики бездоглядності та правопорушень серед дітей, їх соціальної реабілітації» ( від 18.03.2001, №2402-III).

     Соціально-адміністративною службою школи постійно здійснювався контроль за відвідуванням занять дітей, які залишились без батьківського піклування, та інших дітей, соціально вразливих категорій.

     Створено банк даних дітей пільгових категорій, що постійно оновлюється. На внутрішньошкільному обліку знаходяться діти певних категорій:

 

  • Позбавлені батьківського піклування – 1 учень;
  • Діти-сироти – 1 учень;
  • Діти, які опинилися в складних життєвих обставинах – 2 учні;
  • Діти, батьки яких перебували в зоні АТО – 3 учнів;
  • Діти, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – 1 учні;
  • Діти, що стоять на внутрішньошкільному обліку  - 3 учні;
  • Діти з багатодітних сімей – 61 учень;
  • Діти – напівсироти – 15 учнів;
  • Діти, які проживають в неповних сім’ях – 43 учні;
  • Діти з малозабезпечених сімей – 16 учнів;
  • Діти з особливими освітніми потребами – 6 учнів.

 

Питання соціального захисту дітей пільгового контингенту щомісяця заслуховувалося на виробничих нарадах при директорові, на засіданнях педагогічної ради школи та засіданнях Ради школи.

       Організовано було безкоштовне харчування учнів 1-4 класів та дітей пільгових категорій, а саме: дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, батьки яких перебували у зоні АТО. Протягом року надавались консультації батькам, вчителям та учням пільгових категорій. При організації заходів поза межами школи перевага надавалась дітям пільгового контингенту. Діти, позбавлені батьківського піклування, забезпечені Єдиними проїздними квитками.

      Соціально-адміністративною службою школи здійснювались наступні заходи щодо соціального захисту дітей пільгових категорій:

  • Здійснювався контроль за змінами в соціальному статусі дітей, зміни фіксуються в соціальних паспортах класних колективів та в єдиному соціальному паспорті освітнього закладу.
  • Проводилось обстеження умов проживання, навчання, працевлаштування, оздоровлення та соціального захисту дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей – інвалідів, дітей з сімей, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, дітей з малозабезпечених та багатодітних сімей, дітей, які проживають у складних життєвих обставинах з відповідним оформленням актів та особових справ.
  • Перевіряється збереження закріпленого житла, майна дітей – сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, забезпечення дітей безкоштовним харчуванням. Єдиними проїздними квитками, користуванням підручниками, охоплення відвідуванням гуртків, секцій тощо.
  • Здійснювався правовий всеобуч батьків та дітей з питань дотримання вимог Конвенції ООН про права дитини та захисту їх прав, із залученням до цієї роботи класних керівників відповідних класів.

Виконуючи основні завдання психологічної служби, проводилась робота по сприянню повноцінному особистісному розвитку дітей з урахування їх вікових індивідуальних особливостей, здібностей, нахилів та інтересів, а саме:

- створення умов для формування соціально – психологічної культури педагогів, батьків, залучення їх до знань для оптимізації міжособистісних стосунків, подолання труднощів спілкування;

- забезпеченнядітейпочатковимизнаннями про права та свободидітей (як маленьких людей і юнихгромадян), а такожвідомостями про правовінорми, щорегулюютьвідносини практично в усіх сферах суспільногожиття;

- забезпеченняіндивідуальногопідходу до кожноїдитини на основіїї психолого-педагогічноговивчення;

- профілактикавідхилень в інтелектуальномутаособистісномурозвиткудитини;

- пропаганда здорового способу життя, здійснення превентивного виховання, профілактикаалкоголізму, наркоманії, злочинності;

- орієнтуваннядітей на загальнолюдські й національніцінностіна засадахповаги до прав і свобод людини і громадянина та дотриманняправових норм, правомірноїповедінки й толерантного спілкування;

- забезпеченнязахисту прав, повноцінногожиття, розвитку та вихованнядітейпільгового контингенту;

- формуваннявсебічнорозвиненоїособистості, здатної до повноцінногожиття у суспільстві;

- поліпшення стану здоров’я шляхом профілактикизахворювань;

- забезпеченняпокращення умов розвитку, виховання і освітидітей;

- забезпеченняпідтримкитворчообдарованихдітей, розвиткуїхздібностей.

В школі є учні, що живуть у морально й матеріально зубожілих родинах, де вони втягуються дорослими або однолітками у протиправні дії. Причому, такі проблеми існують не тільки в сім’ях з низьким матеріальним становищем, а й у сім’ях із великими матеріальними статками, причиною чого є бездоглядність у задоволенні потреб, переважно розважального характеру. До таких учнів за допомогою психолога та працівників Служби у справах дітей ми намагалися знайти особистісний диференційований підхід, проявити якнайбільше педагогічного такту, тримати під постійним контролем відвідування занять у школі та місцезнаходження їх у позаурочний час, залучати їх до участі у гуртках , секціях та шкільних клубах. Для підвищення ефективності виховних заходів соціальна служба намагалась включити також виховний вплив колективів однокласників, щоб діти не відчували себе ізольовано. Рада з профілактики правопорушень попереджаєбатьків таких дітей про відповідальність перед Законом за безвідповідальнеставлення до своїхобов’язків.

Діти з кризовихсімей та учнідевіантноїповедінкизалучаються до роботигуртків та спортивнихсекцій. З метою пропаганди здорового способу життя та правовоїпропагандипроводятьсялекції, виступиагітбригад, випускаютьсялистівки та плакати, в чомудопомагаєучнівськесамоврядування. До роботизалучаютьсяпредставникиміліції, лікарі, психологи, юристи; проводятьсядніправовихзнань.

   Задача психологічної служби - своєчасно виявити дітей з симптомами неблагополуччя в моральному розвитку і поведінці та вжити заходів для попередження подальшої соціальної деформації особистості, а по можливості й зменшити кількість таких дітей. З цією метою проводяться індивідуальні та групові консультації з дітьми, педагогами, батьками; для класних керівників школи проведено семінари «Права дитини», «Важкі діти». Окрім цього в закладі регулярно проводяться соціально-психологічні дослідження, моніторинги.

 

В школі створена громадськаінспекціязохоронидитинства, яка опікуєтьсядітьмипільгового контингенту, призначено громадського інспектора по роботі з дітьми пільгового контингенту. У закладі складеносоціальний паспорт, дітипільговоїкатегоріївзяті на облік. Протягом2019/2020 навчального року булививченіматеріально-побутовіумовипроживаннядітей, складенівідповідніакти, буланаданадопомогадітям, якіїїпотребують. Діти - сироти та дітипозбавленібатьківськогопіклування,забезпеченішкільною формою на 100%. Всі вони забезпеченіЄдиними квитками, безкоштовнимхарчуванням.

   Враховуючи підсумки поглибленого профілактичного медичного огляду, медичною сестроюскладенілистиздоров’я, де зазаначенопорадивчителямщодопокращення стану здоров’яучнівпід час навчально-виховногопроцесу. Виконуютьсяпідготовчі заходи щодоорганізаціїпрофілактичнихщеплень та медичногооглядудітейвідповідноговіку.

 

 

 

 

 

Робота з батьками учнів та дошкільнят

 

Упродовж 2021/2022 навчального року з батьками дітей проводились профілактичнібесіди та, по необхідності, надаваласядопомога у питанняхнавчання та вихованнідітей. Організовувалисяіндивідуальні та груповізустрічі з батьками з обмінудосвідом у вихованнідітей, бесіди з метою вирішенняконфліктнихситуаційміждорослими та дітьми.

Індивідуальніконсультації для батьків:

- «Я та мої емоції»(січень)

- «Шкідливістьдорослішання» (лютий)

- «Проблеми, щохвилюютьвсіх» (березень)

- «Чомудитинастає «важкою»?» (квітень)

- «Потенційнонебезпечні та образливіситуації для дітей» (травень

Груповіконсультації для батьків:

  • «Емоційнежиттядитини і вихованняпочуттів» (лютий)
  • «Вибірпрофесії і профорієнтаціястаршокласників» (квітень) тощо

В школіпроводились заходи по пропаганді здорового способу життя: диспут «Шкідливізвички – до чогоце веде», годиниспілкування «Твоєздоров′я в твоїх руках», «Здоровий спосібжиття- найкращапрофілактикаалкоголізму, тютюнопаління та наркоманії» та інші.

Продовжувалась робота щодоудосконаленнясоціальногозахистудітейпільгового контингенту. На батьківськихзборахпостійнозверталасьувага на майнове право дитини, на відповідальністьбатьків за життя і вихованнянеповнолітніх.

Протягомнавчального року у шкільній бібліотеці проводилисятематичні виставкилітератури:

  • «Азбука для неповнолітніх»
  • «Обережно- СНІД»
  • «Учись володіти собою»
  • «Мистецтво бути вихованим»
  • «У сім’ї росте дитина»
  • «Закон і ми»
  • «Здоров’ядітей – здоров’янації»
  • «Алкоголізм та наркоманія – загрозамайбутнього»

Систематичною є робота класнихкерівників з батьками (або особам, якіїхзамінюють) з питаньродинноговиховання, профілактикишкідливихзвичок та правопорушень. З метою просвітницькоїроботисередбатьківпоновлюютьсяматеріаликласних стендів «Для вас батьки». Для обговоренняпропонувалисьматеріали «Чизнаєтеви свою дитину?», «Дитина – рівноправний член суспільства»тощо. На класних батьківськихзборахбуловисвітленопитання «Віра – основа успіхута благополуччякожноїлюдини», «Вплив стилю поведінки батьків на соціальний розвиток дитини».

Для батьківсімейпільговихкатегорійбулиорганізовані і проведенііндивідуальніконсультації «Материнське і батьківськевиховання» (вихованнядитини з неповноїсім’ї), «Профілактикайододифіцитнихзахворювань»; груповіконсультації «Формуванняздоровоїособистості,загартування і профілактикапростуднихзахворювань»; «Особисте і суспільне при виборіпрофесії»; «Підготовкастаршокласників до самостійногожиття»; «Соціальнігрупи в інтернеті:зворотна сторона медалі»; «Культура взаємовідносинюнаків та дівчат»; засіданнябатьківського всеобучу «Розвитокчитацькихінтересів у дітей»; «Морально-правовевиховання в сім’ї»; консультація - практикум «Як залучитипідлітка до різнихвидівтворчоїдіяльності» тощо.

 

Сьогодення продиктоване потребою, зберігаючи пріоритет родинного виховання, тісніше інтегрувати родинне і суспільне дошкільне виховання, активніше залучати родини до участі у навчально-виховному процесі НВК, психолого-педагогічної і медичної самоосвіти, оскільки не всі батьки спроможні оволодіти спеціальними знаннями, навичками, вміннями, щоб правильно здійснювати навчально-виховний процес, в умовах сім’ї та послідовно розвивати своє педагогічне мислення.

            З метою налагодження рівноправних партнерських стосунків і взаємодії з сім’єю  на засадах відвертості, взаєморозуміння, гуманності з питань навчання і виховання дітей дошкільного віку у дошкільному підрозділі:

  • Неухильно дотримувались принципу партнерства як основи створення партнерських стосунків між педагогами та батьками, що давало змогу забезпечити дієву систему взаємодії відповідальності за виховання дітей, збереження їх фізичного, духовного здоров’я,  підготовки до успішної реалізації життєвих планів.
  • Залучали до активної співпраці у вихованні та навчанні дітей практично всі сім’ї на різних етапах їхнього становлення, розвитку та функціонування, з різними типами родинного середовища, різними виховними можливостями.
  • Сприяли духовному зростанню батьків, формуванню в них позитивного ставлення до себе та інших, накопиченню досвіду гуманних стосунків.
  • Враховували при виборі форм роботи дошкільного підрозділу з родинами вихованців життєву компетенцію, соціальний та освітній рівень батьків, батьківський досвід, матеріальні статки сімей, кількість дітей в сім’ї, віковий склад і повноту родин.
  • З цією метою проводили консультативно-рекомендаційну (батьківські збори, усні і письмові консультації, бесіди та дискусії, круглі столи, практикуми, тренінги), лекційно-просвітницьку (батьківські лекторії, педагогічні читання, вікторини) діяльність, використовуючи інтернет ресурси.
  • Залучали батьків до навчально-виховного процесу (Дні відкритих дверей; Тиждень відповідального батьківства; участь у підготовці й проведенні свят, розваг, походів, екскурсій, окремих занять, в оснащенні педагогічного процесу та упорядкуванні приміщень, території, перегляди батьками окремих форм роботи з дітьми), дотримуючись карантинних вимог при відвідуванні дошкільного закладу.
  • Широко застосовували засоби наочної пропаганди ( інформаційні бюлетні, батьківські куточки, тематичні стенди, фотовиставки, слайди ).

 

 

 

Аналіз виховної роботи

 

             У 2021/2022 навчальному році виховна робота в школі  була спрямована на реалізацію загальношкільної виховної теми: «Формування патріотичних та громадянських якостей, морально-етичних принципів особистості в умовах НУШ» і проводилась на науково-методичній основі відповідно до реалізації Концепції державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14.12.2016 № 988, Статуту школи, річного плану роботи школи на 2020/2021 навчальний рік. Виховна робота  була спрямована на виконання Законів України „Про освіту”, „Про загальну середню освіту”, «Про позашкільну освіту», Національної програми правової освіти та Концепції національно-патріотичного виховання в системі освіти України, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 29 липня 2019 року № 1038; програми «Нова українська школа» у поступі до цінностей», яка розглянута та затверджена Вченими Радами Інституту проблем виховання (протокол № 6 від 02 липня 2018 року) та Інституту модернізації змісту освіти (протокол № 7 від 26 вересня 2018 року); Конвенції ООН про права дитини. Ключовими нормативними документами у сфері освітньої політики щодо виховання є наказ МОН № 1243 від 31.10.2011, яким затверджено "Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України",  як важлива умова комплексного впливу на особистість, підвищення ролі освіти в розбудові й зміцненні  української державності та утвердженні національної єдності.

На основі цих нормативно-правових документів у школі функціонувала виховна система школи як цілісна структура, яка сприяє успішній діяльності виховання, відбувалося моральне становлення учнів, формування в них творчого мислення, відповідальності. На сьогоднішній день в школі склалася система виховної роботи, яка на принципах гуманізму, демократизму, єдності сім’ї та школи, спадкоємності поколінь забезпечує здійснення національного виховання, спонукає до утвердження педагогіки особистості, сприяє формуванню в учнів навичок самоосвіти, самоаналізу, допомагає учням розвивати індивідуальні здібності, творчі задатки, самовизначитись та самореалізуватись.

Основна увага приділяється формуванню громадянина-патріота України, створенню умов для самореалізації особистості учня, відповідно до його здібностей, виховання громадянина з демократичним світоглядом і культурою, формування в учнів свідомого ставлення до свого здоров’я, належних гігієнічних навичок і засад здорового способу життя.

Головне завдання НВК  – так побудувати виховну діяльність, щоб сама її організація, приклади авторитетних наставників-учителів, шкільне середовище виховували дітей у дусі патріотизму, глибокого розуміння історії свого народу, національної ідентичності, самобутності. Завдання педагогів полягало у тому, щоб слова «Україна», «патріотизм» набували для дитини особливого сенсу, тобто сприймалися «не лише розумом, а й серцем». Не менш важливим було повсякденне виховання поваги до Конституції держави, законодавства, державних символів – Герба, Прапора, Гімну. Важливим аспектом національно-патріотичного виховання є повага та любов до державної мови. Мовне середовище повинно впливати на формування учня- громадянина, патріота України

 

 

 

Система виховної роботи в НВК

Завдання виховної системи:

  • Виховувати дитину як громадянина країни, національно свідомого, життєво і соціально компетентного, здатного здійснювати самостійний вибір і приймати відповідні рішення у життєвих ситуаціях.
  • Сприяти зростанню творчого духовного потенціалу особистості, розкриттю здібностей на кожному з виховних етапів.
  • Розвивати дитяче самоврядування як осередок самореалізації громадянського виховання.
  • Стимулювати саморозвиток, самовиховання, самоосвіту учнів та дошкільнят та розвиток їх життєтворчої компетентності через участь у реалізації проектів соціального та благодійного напрямків.
  • Створювати умови для розвитку життєтворчої компетентності учнів та дошкільнят.
  • Впроваджувати оптимальні методи, форми, засоби, що сприяють формуванню в учнівської молоді основ життєтворчості; розширення можливостей компетентного вибору особистістю свого життєвого шляху
  • Забезпечення комфортних і безпечних умов навчання та праці
  • Створення освітнього середовища, вільного від будь-яких форм насильства та дискримінації.

Для реалізації цих завдань у НВК розроблений план виховної роботи навчального закладу та плани роботи класних керівників, які були затверджені на засіданні методичного об’єднання класних керівників. Ці плани охоплюють всі напрямки виховання: патріотичне, правове, моральне, художньо-естетичне, трудове, фізичне, екологічне, превентивне та включають у себе календарні, традиційні шкільні свята, заходи, конкурси, міські   заходи щодо втілення національної програми «Діти України», «Комплексної програми профілактики злочинності і бездоглядності», «Програми профілактики ВІЛ-інфекції», заходи щодо зміцнення моральності та утвердження здорового способу життя та ін.

Виховна система школи базується на принципах, що визначають основні вимоги до процесу виховання особистості учня, до його змісту, організацій, форм, методів та прийомів.

Принципи виховної системи школи:

  • принцип гуманізації і демократизації виховного процесу
  • принцип зв’язку виховання з реальним життям
  • виховання особистості в колективі в ході спільної діяльності
  • єдність вимог і поваги до особистості
  • послідовність, систематичність і єдність виховних впливів.

Виховна робота реалізується за такими напрямами:

  • Виховання громадянської свідомості через учнівське самоврядування, формування активної життєвої позиції.
  • Виховання правової культури та профілактика правопорушень.
  • Фізичне виховання та пропаганда здорового та безпечного способу життя.

         Психологічна підтримка учнів та вихованців.

  • Національно-патріотичне виховання.
  • Екологічне виховання.
  • Моральне виховання.
  • Родинне виховання.
  • Художньо-естетичне виховання.
  • Розвиток творчих здібностей учнів.

        Виховна робота була спрямована на реалізацію календарних, традиційних  свят, конкурсів, заходів щодо втілення «Основних орієнтирів виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів та дошкільнят» 

  • ціннісне ставлення до себе;
  • ціннісне ставлення до сім'ї, родини, людей;
  • ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави;
  • ціннісне ставлення до праці;
  • ціннісне ставлення до природи;
  • ціннісне ставлення до культури і мистецтва

Система виховної роботи школи забезпечує:

  • активне залучення до процесу виховання батьківської громадськості;
  • організацію методичної роботи з актуальних проблем виховання з педагогами, класними керівниками;
  • розвиток активності школярів та дошкільнят у різних видах діяльності та творчий розвиток здібностей, інтересів особистості у позашкільній діяльності;
  • гуртування учнівських колективів навколо організації колективних творчих справ, участь у проектах;
  • соціальну захищеність і підтримку учнів та дошкільнят;
  • співпрацю з дитячими молодіжними та громадськими організаціями, об’єднаннями, колективами;
  • співробітництво з правоохоронними органами, соціальними службами з питань організації правової освіти, профілактичної роботи серед школярів;
  • концентрацію сил педагогічного колективу за пріоритетними напрямками виховної роботи.

Система виховної роботи спрямована на створення умов для розвитку та самореалізації особистості кожного учня та дошкільника. Пошук сучасних шляхів і засобів виховання школярів та дошкільнят здійснюється на засадах педагогіки творчості і становить одну із найактуальніших проблем навчально-виховного процесу.

Серцевиною виховного процесу є особистість: її нахили, здібності, потреби, інтереси, соціальний досвід, самовідданість, характер.

Результатом виховної діяльності закладу є створення сучасної моделі випускника – людини, готової до самоосвіти, самовизначення та самореалізації у дорослому житті.

Для керування виховним процесом в школі створено методичне об'єднання класних керівників (керівник – )

Методичне об'єднання класних керівників - структурний підрозділ внутрішньо -шкільної системи керування виховним процесом, який координує науково-методичну та організаційну роботу класних керівників.

Основні завдання шкільного методичного об'єднання класних керівників:

  • підвищення теоретичного, науково-методичного рівня підготовки класних керівників із питань психології та педагогіки;
  • забезпечення виконання єдиних принципових підходів до виховання й соціалізації учнів;
  • озброєння класних керівників сучасними виховними технологіями та знанням сучасних форм і методів роботи;
  • вивчення, узагальнення та використання передового педагогічного досвіду роботи класних керівників;
  • координування планування, організації та педагогічного аналізу виховних заходів класних колективів;
  • сприяння становленню й розвитку системи виховної роботи класних керівників.

Функції шкільного методичного об'єднання класних керівників:

  • організує колективне планування і колективний аналіз життєдіяльності класних колективів;
  • координує виховну діяльність класних колективів та організує їхню взаємодію в педагогічному процесі;
  • планує і постійно коригує принципи виховання та соціалізації учнів;
  • організує вивчення та запровадження класними керівниками сучасних технологій виховання, форм і методів виховної роботи;
  • обговорює соціально-педагогічні програми класних керівників і творчих груп педагогів, матеріалами узагальнення передового досвіду роботи класних керівників, матеріалами атестації класних керівників;
  • оцінює роботу членів об'єднання, клопочеться перед адміністрацією школи про заохочення класних керівників.

Структура виховної роботи НВК  включає в себе і взаємодію школи з найближчим до неї середовищем на рівні сімей учнів: з батьками й особами, що їх замінюють, акцентуючи увагу на питаннях соціалізації дітей і молоді в тому чи іншому аспекті.

 

 

Упродовж року в школі видано такі розпорядчо-інструктивні накази з виховної роботи: «Про закріплення класних кімнат та кабінетів за класами на 2021/2022 н.р.», «Про запобігання дитячому травматизму серед учнів та вихованців під час проведення навчально-виховного процесу та в побуті у 2021/2022 навчальному році», «Про організацію чергування учнів та вчителів по школі у 2021/2022 н.р.», «Про облік дітей і підлітків  шкільного віку мікрорайону школи», «Про розподіл гурткової роботи на 2021/2022 н.р.», «Про призначення відповідального за туристсько-краєзнавчу роботу в школі», «Про призначення відповідального за організацію харчування учнів школи»,   «Про призначення відповідального за роботу з профорієнтації учнів школи на 2021/2022 н.р.», «Про організацію роботи з профілактики злочинності та правопорушень серед учнів школи у 2021/2022 н.р.», «Про призначення з числа педагогічних працівників відповідального за роботу ради профілактики правопорушень серед учнів», «Про організацію виховної роботи в школі у  2021/2022 навчальному році», «Про роботу з дітьми пільгового контингенту у 2021/2022 навчальному році», «Про підсумки обліку дітей та підлітків шкільного віку мікрорайону школи  та охоплення їх навчанням», «Про збереження життя і здоров’я учнів, попередження дитячого травматизму під час літніх канікул 2021/2022 навчального року», «Про стан роботи предметних гуртків і спортивних секцій», «Про  безпеку життєдіяльності учасників освітнього процесу  під час зимових канікул 2021/2022 навчального року», «Про підсумки організації виховної роботи в школі за 2021/2022 навчального року»

Виховна робота в школі носить плановий, цілеспрямований характер. Цьому свідчить комплекс  актуальних питань, які розглядались на нарадах при директорові, нарадах при заступникові з навчально-виховноїроботи, малих педрадах, педрадах, серед яких:

- Про організацію чергування по школіучителів та учнів у 2021/2022 навчальному році

- Про закріплення класних кімнат, кабінетів за класами у 2021/2022 навчальному році

- Про організацію харчування учнів НВК та звільнення від оплати за харчування дітей пільгового контингенту у 2021/2022 навчальному році

- Про організацію профорієнтаційної роботи

- Про попередження дитячого травматизму під час організації навчально-виховногопроцесу

- Про стан відвідування учнями НВК

- Про стан комплектування гуртків та спортсекцій

- Про роботу щодо попередження правопорушень та злочинності серед учнів

- Про організацію та проведення осінніх канікул 2021 року

- Про стан виховної роботи в НВК за І семестр 2021/2022 навчального року

- Про роботу НВК  по застереженню від дитячого травматизму в період зимових канікул 2020/2021 навчального року

-  Про стан  роботи з дітьми пільгового контингенту.

- Про організацію та проведення весняних канікул 2022 року

  - Про роботу з дітьми, схильними до правопорушень. Реалізація комплексної програми попередження злочинності (листопад)

         - Формування патріотичних та громадянських якостей, морально-етичних принципів особистості в умовах НУШ  (педрада - жовтень)

        - Патріотичне виховання учнів на засадах духовного гуманізму (педрада - грудень)
         У 2020/2021 навчальному році у НВК  було проведено щорічні виховні заходи: свято Першого дзвоника; День Захисника України; День партизанської слави; День миру; День пам’яті жертв голодоморів 1932-1933рр., акція «Запали свічку!»; День вчителя; День української писемності та мови; День інвалідів; Всесвітній День боротьби зі Снідом; конкурс «Осінь золота»; «Козацькі розваги» до Дня збройних сил України; бібліотечні свята;  спортивне свято до Дня Українського козацтва;  заходи до дня визволення України від нацизму; зустрічі з юристами, лікарями, працівниками податкової служби; тиждень правового виховання; заходи до Дня Святого Миколая; новорічні та різдвяні свята для учнів 1-11 класів, заходи до дня Соборності України, «Пам’ятай за Крути», до Дня св.. Валентина, до Дня рідної мови, виховні години до Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні, до 8 Березня «Всім жінкам присвячується», Шевченківський тиждень тощо;  місячник «Увага! Діти на дорозі!»; День знань з основ безпеки життєдіяльності; Олімпійський тиждень; Всеукраїнський тиждень безпеки дорожнього руху; зустрічі з представниками ювенальної превенції,  спортивне свято до Дня збройних сил України;  спортивний турнір з волейболу (вересень), змагання з футболу (жовтень, спортивно-благодійний захід  з баскетболу (грудень), змагання з волейболу, військово-патріотична гра «Джура», спартакіада допризовної молоді, спортивні змагання «Веселі старти» тощо.

        На належному рівні проводилася  патріотична, правовиховна робота та робота з протидії усім видам насильства. У школі заплановано і проведено: уроки мужності; зустрічі з ветеранами війни, воїнами-інтернаціоналістами, воїнами АТО; благодійні акції «Допоможи воїнам АТО», «Діти дітям»;  «Подаруй надію товаришу» акція «16 днів без насильства»; Всеукраїнський тиждень права; зустріч з представниками ювенальної превенції; диспут «Як захистити себе від насильства в сім`ї». З метою формування військово-патріотичного виховання в школі  налагоджена співпраця з військовим комісаріатом, проведено  фізкультурно-патріотичний фестиваль «Нащадки козацької слави», спортивне свято «Козацькі забави». Учні школи беруть участь в благодійних акціях для підтримки воїнів в АТО, проводять  зустрічі з волонтерами та воїнами ООС. 

        В рамках проектів «Права і свободи людини та громадянина» (11 кл., Костюк А.Я.), просвітницька вікторина «Права дитини на здоров’я» (1-4 кл., Костюк І.П..), диспут «Кримінальний кодекс. Правопорушення і підліток» (9-10 кл., Джусь Л.В.), конкурс малюнків на тему «Права дитини» (7 кл., Баштик І.С.), конференція «Права людини: історія і сучасність» (10 кл, Костюк А.Я.), конкурсна програма для учнів 6-х класів «Права та обов’язки дитини» (Федин О.Р.), просвітницька гра для учнів початкової школи «Мандри в казку Права», виховний захід для учнів 3-4 класів «Юні мовознавці»: «Слово лікує, слово ранить. Вірус лихослів’я і як з ним боротися?» (Баштик І.С.), п’ятихвилинка «Чи знаєш ти свої права? Чи виконуєш ти свої обов’язки?».

Була проведена батьківська конференція з порядком денним: «Про підсумки роботи НВК  у 2019/2020 навчальному році та пріоритетні задачі, що стоять перед школою та батьківською громадськістю на 2020/2021 навчальний рік» ; «Профілактика булінгу у шкільному середовищі» (доповідач Гужельтнік М.В.).

Всеукраїнського тижня правового виховання дітей та учнівської молоді класні керівники разом з вчителями історії та права провели: Всеукраїнський урок в 1-11 класах на тему «Права людини» з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини, урок-презентація власних

       З метою формування здорового способу життя, забезпечення повноцінного розвитку дітей  організована робота з попередження дитячого травматизму, створено комісію з розслідування нещасних випадків, ведеться «Журнал реєстрації нещасних випадків, що трапились з учнями школи».

     Аналіз роботи з попередження дитячого травматизму проводиться два рази на рік .  З метою збереження життя та здоров’я учнів учителями-предметниками проводяться інструктажі з техніки безпеки під час проведення лабораторних та практичних робіт, записи про які відмічаються у спеціальних та класних журналах. Особлива увага збереження життя та здоров’я дітей приділяється на уроках фізкультури.

     На сьогодні, в основі сучасної ідеології фізкультурно-оздоровчої та фізкультурно-спортивної діяльності є: здоровий спосіб життя; цілеспрямована рухова активність; формування моральної та матеріальної відповідальності кожної особистості за стан здоров’я і способу життя; спрямування системи фізичного виховання на конкретну дитину з урахуванням потреб, цінностей, природних здібностей та характеру діяльності.      

       На батьківських зборах за участю соціально-психологічної служби школи, медпрацівників розглядаються питання про захист здоров’я та забезпечення права людей жити в середовищі, не забрудненому тютюновим димом,запобігання наркоманії та зміцнення здоров’я.

      Педагогічний колектив НВК ознайомлений з результатами обстежень учнів, стан здоров’я кожної дитини враховується під час навантаження на уроках та в позаурочний час.

     Дирекцією НВК , медпрацівниками здійснюється систематичний контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних вимог навчально-виховного процесу, видано відповідні накази по школі.  У рамках  тижня здоров’я проведено виховні години на тему: «Молодь за здоровий спосіб життя», «Здоров’я – запорука добробуту й щасливого життя», «Скільки коштує здоров’я», «Бережіть здоров’я з молоду», «Паління шкідлива і небезпечна звичка», «Наркотичні речовини, небезпека їх вживання», «Спорт у нашому житті», «Грип та його профілактика», «Здорове харчування. Режим дня», «Основні питання вакцинації».

      На виконання методичних рекомендацій Міністерства освіти та науки України  у НВК проведений Тиждень безпеки дорожнього руху. Класними керівниками були проведені бесіди з правил дорожнього руху; батьківський лекторій «Навчання дітей правилам дорожнього руху»; конкурс малюнків «Дорожня азбука», бібліотечна виставка «Правила дорожнього руху. Обережно, діти на дорозі!», спортивні змагання «Правила дорожнього руху – гідні поваги»; оформлено куточок безпеки дорожнього руху; конкурс на кращий твір з теми «Безпечна дорога».  Відповідно до плану роботи  НВК за участю лікаря-нарколога проводяться лекції щодо запобігання поширенню алкоголізму, наркоманії, тютюнопаління, ВІЛ-інфекції, СНІДу.

      У вересні був проведений Всеукраїнський олімпійський  тиждень «Олімпійський рух – зміцнення народів світу» (6-11 класи).

       З метою формування екологічної культури учнів створено систему екологічної освіти та виховання. На базі  НВК  проводяться різноманітні дидактичні ігри, екскурсії, організовано різні форми роботи із використанням спеціальних карток, малюнків, таблиць, книжок екологічного змісту. У школі учні набувають екологічних знань у процесі вивчення природознавства, біології, географії, хімії, фізики та інших дисциплін, а також у різних формах позакласної роботи, суспільно-корисної праці з охорони природи свого краю: упорядкування пришкільної території, догляд за зеленими насадженнями («Алея шкільної пам’яті  на подвір’ї школи).  

     З метою формування знань і вмінь дослідницького характеру, спрямованого на розвиток інтелекту, творчої та ділової активності, життєвої позиції з питань екологічного виховання на базі школи проводяться конкурси екологічного спрямування.  У школі під час проведення тижнів екології, Дня рослин, Дня тварин, Дня охорони навколишнього середовища були проведені бесіди та виховні години: «Де праця, там і розквіт», «Брати наші менші», «Чарівне моє довкілля», «Природа і ми», «Дива природи», «Знай, люби, бережи», «Сторінками Червоної книги України», «Охорона природи», «Альтернативна енергетика»; Освітньо–екологічний процес супроводжується і проведенням ряду акцій, зокрема: «Листопадовому привиду – ні!», «Чисте повітря», «Чиста Україна – чиста Земля», «Зелений паросток майбутнього», «День Землі», «День довкілля», «Чисті легені-крок до здоров´я», «Чисті береги».  Щороку  проходить екологічна акція «Годівничка» (1-4 кл. – педагог-організатор Баштик І.С.);  учні 11 класу провели в 2-3 класах виховні години за темою: «Питання вакцинації»;  класні керівники постійно проводять виховні бесіди щодо збереження природи, власного здоров’я, тощо; конкурси рефератів серед учнів 10-11 класів на тему «Моє місто – без екологічних проблем», конкурс плакатів «Екологічно чисто та безпечно» (9 клас), «Віддаю свій голос на захист природи» (10 клас), конкурс малюнків «Природа і ми» (2-5 класи), «Екологічні знаки» (10-11 класи), конкурс виробів з побутових відходів, конкурс творів на екологічну тематику.  У школі під час проведення Дня Землі, Дня охорони навколишнього середовища були проведені різноманітні заходи: засідання у форматі круглого столу «Збережемо природу разом», бесіда «Матінка-Земля», виставка учнівських робіт з екологічних питань, захист дослідницьких проектів «Енергозбереження – вимога часу», «Зміни клімату: причини та наслідки», бібліотечні години «Клімат змінюється! Час діяти разом!»  

Упродовж навчального року приділялась достатня увага роботі з профорієнтації учнів. Було продовжено співпрацю з Сокальським  Центром зайнятості населення, організовано зустрічі з представниками вузів м. Львова та м. Луцька (жовтень).

         Щоденно контролювався стан відвідування учнями занять, щомісяця проводилися рейди з профілактики правопорушень та злочинності серед учнів: „Урок”,  «Ні!»запізненням». Систематично проводилася робота проти запізнення учнів до школи: бесіди з учнями, батьками.  Батьки учнів, які систематично порушують Статут школи, запрошувалися на Раду профілактики та офіціально попереджалися про наслідки таких порушень.

         Питання безпеки життєдіяльності, створення належних санітарно-гігієнічних умов та профілактика травматизму  є одним із найважливіших у роботі навчального закладу. У навчальному закладі  забезпечено безпечні та нешкідливі умови навчання, фізичного розвитку та зміцнення здоров’я, режиму роботи, формування гігієнічних навичок і засад здорового способу життя, збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров’я учнів і вихованців.

      В НВК дана робота проводилась за наступними напрямками:

- створення безпечних умов праці та навчання;

- документальне оформлення роботи з охорони праці, безпеки життєдіяльності;

- систематичне навчання учнів та працівників навчального закладу безпеці праці та життєдіяльності;

- профілактика нещасних випадків;

- робота з учнями в позаурочний час (виховні години);

- організація спільної роботи з представниками  управлінь: охорони здоров’я, у справах сім’ї  та молоді, соціального захисту населення, з питань надзвичайних ситуацій;

 - інформаційно-агітаційна діяльність та просвітницька робота;

- робота з батьківською громадськістю;

- контроль за дотриманням вимог чинного законодавства з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності.

      Школа забезпечена інструкціями з техніки безпеки, охорони життя і здоров’я здобувачів освіти загального характеру у з предметів підвищеної небезпеки. Розроблені і затверджені в установленному порядку загальношкільні заходи і план роботи з профілактики дитячого травматизму. Кожним класним керівником  розроблено комплект бесід із безпеки життєдіяльності для свого класу. Бесіди на навчальний рік було складено відповідно до поданих тем:

- Безпека в побуті (опіки, отруєння, безпека з вогнем, побутова хімія і т.д.).

 - Безпека на ігрових, спортмайданчиках (рухливі ігри, спортінвентар).

- Безпека перебування в школі.

 - Безпека перебування біля водоймищ.

 - Дорожньо-транспортний травматизм.

- Пожежна безпека.

 - Електротравматизм та його попередження.

- Безпека в надзвичайних ситуаціях.

- Безпека праці.

- Особиста гігієна та здоровий спосіб життя.

 - Надання першої долікарської допомоги.

 - Життя людини – найдорожча цінність (попередження суїцидальної поведінки дітей). Дані бесіди сплановано також у планах виховної роботи класних керівників. Перед канікулами проводиться комплексна бесіда з безпеки життєдіяльності. Класні керівники проводять ці бесіди в останній день перед канікулами. 

      На відповідних сторінках  класного журналу, ведеться облік проведення бесід, інструктажів, заходів з безпеки життєдіяльності. Позапланові  бесіди проводяться класними керівниками тоді, коли видано наказ по школі, відповідно до якого й  необхідно провести дану бесіду. У школі проводиться системний і постійний  контроль за проведенням зазначених бесід та інструктажів. З метою попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму,узагальнення та розповсюдження кращих форм і методів профілактичної роботи серед дітей, прищеплення навичок безпечної поведінки на дорозі, запобігання випадків травмування дітей в автопригодах під час руху в школі був проведений Тиждень безпеки дорожнього руху «Увага! Діти на дорозі».  З метою попередження травматизму невиробничого характеру класні керівники проводять практичні заняття, зустрічі з медичними працівниками. На батьківських зборах був повторений алгоритм дій у разі виникнення нещасних випадків з дітьми, підтримується зв’язок з батьками з питань профілактики дитячого побутового травматизму. У класних кімнатах та кабінеті основ здоров’я поновлені куточки з безпеки життєдіяльності учнів.    

      Значне місце у виховному процесі школи займає діяльність, спрямована на морально-правову освіту учнів. Робота щодо правового виховання учнів проводиться згідно з річним планом, планом спільної роботи школи з Сектором ювенальної превенції  Сокальської ОТГ та алгоритмом роботи з дітьми, що потребують підвищеної педагогічної уваги. З метою профілактики правопорушень серед учнівської молоді в школі працює рада профілактики правопорушень.

       Значна увага приділяється колективній творчій діяльності школярів, що сприяє зайнятості в позаурочний час, і має на меті виховання в них соціальної активності, допомагає їм реалізувати себе, самоствердитися, правильно й корисно для себе організувати свій вільний час.

     З метою задоволення потреб учнівської молоді щодо поліпшення здоров’я, фізичного та духовного розвитку в школі працюють гуртки та спортивні секції. Окрім цього, учні мають змогу зустрітися з лікарями – фахівцями, працівниками кримінальної  поліції, прокуратури, переглянути науково – популярні, документальні, художні фільми, спрямовані на профілактику правопорушень та злочинів, збереження особистого життя – створено відеотеку, якою користуються класні керівники, учителі.  В школі проведено Місячник морально-правового виховання. Під час Місячника відбулися такі заходи:

 - заходи до Міжнародного дня боротьби зі СНІДом та солідарності з людьми інфікованими СНІДом;

 - випуск  тематичних газет, плакатів, стіннівок;

 - співпраця зі шкільною  бібліотекою (захід «Протидія торгівлі людьми»);

 - до Міжнародного дня інвалідів класні години «Дивіться на нас, як на рівних», уроки доброти та милосердя;

- слайд-проект «Добро і милосердя єднають серця»;

 - Всеукраїнський урок «Права людини» з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини;

- на базі шкільної бібліотеки виставка літератури «Право і закон»;

- тематичні класні години: «Твої права та обов'язки». Конвенція ООН про права дитини;

- день правових знань та зустріч учнів школи з працівником правоохоронних органів (8-10 класи);

 - благодійні акції (допомога Українській армії та акція до дня Святого Миколая);

- заняття з елементами тренінгу: «Формування навичок здорового способу життя засобами програми «Рівний-рівному»;

 - класні години «Здоровий спосіб життя – це модно!»;

- засідання батьківського всеобучу «Булінг в учнівському середовищі»;

 - година спілкування «Конфлікти - причини виникнення та шляхи розв’язання»;

 - виховна години «Ми проти насилля», «Толерантність – шлях до успіху»;

- перегляд відеоролику «Твори добро і воно повернеться до тебе»;

- консультації для вчителів щодо роботи з учнями,які відносяться до групи ризику;

- заняття з елементами тренінгу: «Вчимося бути толерантними», (6 кл.);

- бесіди з елементами тренінгу: «Мудра поведінка під час конфлікту»;

- конкурс соціальної реклами.

      Велика увага в школі приділяється роботі з превентивного виховання:

- запобігання проявам екстремізму, расової та релігійної нетерпимості;

- проводився шкільний облік важковиховуваних підлітків та молодших школярів, які потребують допомоги, підтримки, організація відповідної психокорекційної роботи з ними;

 - відвідування деструктивних сімей та робота з ними;

 - співпраця зі службою у справах дітей, медичними закладами, центром соціальної служби для молоді;

 - проводилась робота з педагогічним колективом школи (ознайомлення з новинками психолого-педагогічної літератури, бесіди, консультації з питань профілактики правопорушень серед неповнолітніх).

         Протягом листопада-січня  класними керівниками 1-11 класів проведені роз’яснювальні бесіди серед учнів, та їх батьків щодо правил безпечної поведінки під час можливих надзвичайних подій та аварій в умовах осінньо-зимового періоду та безпечного користування електричними та іншими нагрівальними приладами. Проведено: анкетування щодо паління та наркоманії в 8-11 класах, профілактичні бесіди «Вплив тютюну, алкоголю та наркотиків на організм, що розвивається». 

    В рамках державної програми «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів», використовується один з основних напрямків формування особистісного «Я», допомога в самореалізації через роботу органу учнівського самоврядування.

  У стінах рідної школи діти не тільки здобувають знання. Щоб допомогти учням повною мірою розкрити свій інтелектуальний, соціальний, духовний, фізичний потенціал, виховати їх громадянами, які мають активну життєву позицію, прагнуть взяти на себе відповідальність за суспільство, в якому вони живуть, підготувати їх до дійової участі в демократизації суспільства, в навчально-виховний процес було впроваджено систему учнівського самоврядування, провідними ідеями якої стали: організація пізнавальної, практичної, розвиваючої, соціальногромадської діяльності дітей та молоді; участь учнівської молоді у процесі виховання здорової, всебічно розвиненої особистості; захист прав та інтересів членів учнівського самоврядування; пріоритетність ігрових форм роботи з дітьми.

 Вищим органом учнівського самоврядування є Учнівська Рада, що скликається два  рази  на рік, на якій вирішуються найважливіші питання НВК: приймається програма діяльності, обирається учком, затверджується план роботи та аналізується діяльність членів Учнівської Ради.

   Учнівська Рада  діє в школі з 2000 року на підставі Статуту учнівського самоврядування, затвердженого загальними зборами учнів 5-11 класів школи. Учнівське самоврядування працює за планом роботи, який складається на навчальний рік.  Очолює Учнівську  Раду Голова учнівської ради  Янчук Юлія  (10 клас). Члени самоврядування об’єднані у сектори:

- Навчальний сектор - сприяє організації якісних умов освітнього процесу та науково-дослідницької діяльності учнів, займається організацією та проведенням інтелектуальних конкурсів, турнірів тощо (Петрига Я.11кл.);

- Інформаційно-просвітницький  - сприяє інформуванню учнів про життя школи, є посередником між школою та громадськістю (Келба Денис 10 клас);

- Спортивний та суспільно- корисних справ  - є організатором спортивно-масових заходів (Саганський Віталій 11клас);

Сектор культмасової роботи  - займається організацією та проведенням дозвілля учнів (Пилипонюк Юлія 11 клас).

Сектор організаційної роботи – координує роботу старост класів(Добраньська Світлана 11 клас)

Кожен сектор  має педагога – консультанта, який координує його роботу.

Робота учнів у секторах  учнівського самоврядування сприяє вихованню почуття господаря НВК, класу, вмінню співпрацювати на принципах рівності, гласності, демократизму. Але не всі члени учнівського самоврядування активні. Тож кураторам-педагогам секторів потрібно більше уваги приділяти розвитку активної позиції членів учнівського самоврядування. На жаль, учнівське самоврядування в класних колективах на середньому рівні. 

Реалізацію творчих здібностей учнів забезпечує позашкільна освіта.  В школі працює 4 гуртки, якими охоплено 75 учнів, що становить 49 % від загальної кількості учнів школи. Слід зазначити, що 36 учнів (20%) відвідують клуби за місцем проживання, 27  (25 %) дітей навчаються в музичних  школах,15 учнів (14%) є вихованцями гуртків та секцій при управлінні культури, молоді та спорту, 7 учнів (4,2%) є вихованцями центру дитячої та юнацької творчості.

       Однією з ефективних форм розвитку соціальної активності учнів є їх залучення до участі у різноманітних міських та обласних конкурсах, які дозволяють розкривати творчі здібності за різними темами та напрямками.

      Отже, слід зазначити, що проведена робота в школі  в 2020-2021 навчальному році сприяла вихованню якостей особистості, що характеризують її ставлення до суспільства і держави, інших людей, праці, природи, мистецтва, самого себе та знаходиться на належному рівні.

      Виходячи із загальношкільної виховної проблеми школи, головна увага приділялася формуванню громадянина – патріота України, створенню умов для самореалізації особистості відповідно до її здібностей, суспільних та власних інтересів, виховання громадянина з демократичним світоглядом і культурою, який не порушує прав і свобод людини, виховання в учнів свідомого ставлення до свого здоров’я, формування належних гігієнічних навичок і засад здорового способу життя, зміцненню фізичного здоров’я дітей, розвитку творчих здібностей для задоволення морально-духовних запитів через участь у різноманітних конкурсно-ігрових програмах, святах, фестивалях, створенню сприятливого психологічного мікроклімату,  створенню умов для задоволення соціальних проблем – залучення до активної творчої діяльності дітей всіх соціальних груп, їх оздоровлення та організація змістовного відпочинку під час канікул. У 2020-2021 н. р. слід продовжити працювати над вдосконаленням соціальної та  творчої активності учнів, самовихованням та самореалізацією учасників виховного процесу, здійсненням послідовності, наступності та єдності навчання й виховання.

 

 

 

 

Управлінська та організаційна діяльність

         Упродовж 2021/2022  навчального року адміністрацією НВК  опрацьовувались, вивчались та аналізувались питання з управлінської, організаційної, освітньої діяльності, а саме:

  • управлінська діяльність адмістрації НВК та здійснення внутрішкільного контролю;
  • організація освітнього процесу, рівень знань, умінь та навичок учнів, стан викладання предметів;
  • організація системи методичної роботи та навчально-методичне забезпечення педагогічного процесу;
  • стан роботи НВК щодо реалізації концепції національного виховання;
  • організація роботи  з  охорони  праці та попередження  дитячого травматизму;
  • кадрове забезпечення  діяльності закладу освіти:атестація та проходження педагогічними працівниками курсів підвищення кваліфікації;
  • організація роботи закладу освіти під час карантинних обмежень.

Робота з направлення  діяльності закладу в межі нормативно–правового поля булаключовоюпротягом року, а саме:

  • розроблено функціональні обов’язки директора, заступників директора, педагогічних працівників, класних керівників, завідуючих кабінетів, обслуговуючого персоналу;
  • розроблено та прийнято Правила внутрішнього трудового розпорядку закладу;
  • розроблені та затверджені функціональні обов’язки працівників закладу з питань охорони праці;
  • завершено створення номенклатури справ закладу освіти;
  • проводилась цілеспрямована робота щодо вдосконалення діяльності всіх структур закладу згідно з його Статутом;

Колективний договір між адміністрацією НВК та профспілковим комітетом відповідає сучасним нормативно-законодавчим документам.

Цілеспрямовано проводилась робота щодо підвищення культури управління навчальним закладом,   а саме:

  • зміцнення виробничої дисципліни;
  • розвитку інформаційного забезпечення всіх учасників освітнього  процесу.

Таким чином, у 2021/2022 навчальному році велась системна планова робота з даного питання. Але серед недоліків слід назвати труднощі, а саме: в забезпеченні 100%-го володіння педагогічними кадрами ІКТ та недостатню забезпеченість НВК комп’ютерами.

 

 

Фінансово-господарська діяльність

           Планово-господарська діяльність НВК у 2021/2022 навчальному році була спрямована на створення належних санітарно-побутових умов навчання та виховання учнів, вдосконалення навчально-матеріальної бази НВК, осучаснення інтер’єру  приміщень НВК. Достатньо уваги було приділено питанню економії енергоносіїв, раціональному використанню фінансових ресурсів. При організації планово-господарчої діяльності у 2021/2022 навчальному році направити зусилля на вирішення таких питань:

  • продовжити роботу з економного та раціонального використання енергоносіїв, фінансових ресурсів;
  • посилити роботу з урізноманітнення джерел позабюджетних надходжень;
  • особливу увагу приділити ремонту даху.
  • забезпечити комплектацію необхідними меблями та наочністю класи, які будуть працювати у 2022/2023 навчальному році за новими стандартами освіти.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ПРІОРИТЕТНІ НАПРЯМКИ РОБОТИ НВК

У 2022/2023 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ

Діяльність педагогічного колективу НВК у 2022/2023 навчальному році направити на вирішення пріоритетних напрямків:

  • Продовжити впровадження в освітньому середовищі школи Конституції України, Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про загальну освіту», Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення, «Про забезпечення функціонування української мови як державної», Постанови Кабінету Міністрів України від 15.08.2015 № 872 «Про затвердження Порядку організації інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах» (зі змінами), розпорядження Кабінету Міністрів України від 14.02.2016 № 988-р «Про схвалення Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року» наказів Міністерства освіти і науки України «Про організаційні питання щодо запровадження Концепції Нової Української школи у загальноосвітніх закладах І ступеня», листа МОН України «Щодо організації інклюзивного навчання у закладах освіти»;
  • Забезпечити у 2022/2023 навчальному році перехід до роботи за новим державним освітнім стандартом учнів 5 класу НВК;
  • Продовжувати організацію інклюзивного навчання дітей з особливими потребами;
  • Запроваджувати принцип педагогіки партнерства, що грунтується на співпраці дошкільника, учня, учителя і батьків та принципу дитино-центризму (орієнтація на потреби учня та дошкільника);
  • Продовжити формування в учнів та дошкільнят ключових компетентностей, необхідних сучасній людині для успішної життєдіяльності. Серед ключових компетентностей – володіння державною мовою, математична, загальнокультурна й екологічна компетентності, підприємливість та інноваційність, економічна компетентність.
  • Створювати умови для формування в учнів та дошкільнят громадянської відповідальності, тобто особистості, що поважає права людини, розуміє особисту відповідальність за долю держави, народу. Розуміє важливість громадянської участі у процесі вирішення різноманітних проблем місцевої громади;
  • Продовжити створення оптимальних санітарно-гігієнічних умов для навчання та виховання учнів та дошкільнят (створити безпечне та комфортне освітнє середовище);
  • Створити належні умови освітнього процесу в НВК, забезпечити дотримання вимог адаптивного карантину в умовах поширення коронавірусної інфекції COVID – 19 та у військовий стан.
  • Удосконалювати навчально-матеріальної бази НВК, впровадження сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, оволодівати і застосовувати на практиці інструментарії дистанційного навчання;
  • Сприяти збереженню мережі груп, класів та контингенту дошкільнят та учнів НВК.

 

 

 

 

 

 

ЗАВДАННЯ НВК НА 2022/2023 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

 

З цією метою:

  • Забезпечити якісну роботу методичної ради, методичних об’єднань НВК.
  • Сприяти впровадженню в практику роботи НВК сучасних освітніх технологій, передового педагогічного досвіду педагогів НВК, міста, області, держави.
  • Проводити системний, цілеспрямований моніторинг усіх напрямків освітнього процесу НВК.
  • Продовжити роботу з подальшої інформатизації освітнього процесу, оволодівати інструментами дистанційного навчання.
  • Забезпечити виконання плану проходження вчителями та вихователями НВК курсів підвищення кваліфікації на 2022/2023 навчальний рік.
  • У відповідності з планом атестації педагогічних працівників на 2022/2023 навчальний рік провести атестацію вчителів та вихователів у відповідності до Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом МОН України від 06.10.2010 №930 зі змінами.
  • Створити необхідні умови для активної роботи з обдарованими учнями шляхом залучання їх до участі в інтелектуальних конкурсах, предметних олімпіадах різних рівнів(онлайн), змаганнях, роботі МАН  тощо.
  • Продовжити роботу по формуванню в учнів та дошкільнят навичок здорового способу життя.
  • Забезпечити соціальний захист учнів, дошкільнят та працівників НВК.
  • Підвищити ефективність роботи з попередження дитячого травматизму як під час освітнього процесу так і поза межами НВК.
  • Забезпечити якісну підготовку випускників НВК до складання зовнішнього незалежного оцінювання.
  • Спрямовувати виховну роботу на формування в дітей та молоді любові до Батьківщини, загальнолюдських якостей.
  • Популяризувати культурне розмаїття, історичну спадщину країни, рідного краю; формувати історичну пам’ять підростаючого покоління; забезпечити духовну єдність поколінь.
  • Сприяти формуванню духовно-моральних взаємин між усіма учасниками освітнього процесу, толерантного ставлення до однолітків, батьків, інших людей; вихованню пошани та любові до культурного спадку свого народу та мистецтва, культивуванню кращих рис української ментальності: працелюбності, свободи, справедливості, доброти, чесності, відповідального ставлення до природи.
  • Активізувати застосування сучасних форм і методів правової та превентивної освіти, формуванню здорового способу життя, фізичного розвитку і культури, спрямованих на формування сталої відповідальної поведінки, імунітету до негативних впливів соціального оточення.
  • Продовжити зміцнювати та вдосконалювати навчально-матеріальну базу НВК, залучивши як бюджетні так і позабюджетні кошти (спонсорські кошти тощо).

 

 

 

Розділ ІІ. ОСВІТНЄ СЕРЕДОВИЩЕ

Зміст

Дата

Відповідальні

Примітка

2.1. Забезпечення комфортних і безпечних умов навчання та праці

 

 

 

Затвердження розкладу уроків, факультативів

 01.09

Костюк А.Я.

 

Забезпечити нормативне збереження

класних журналів, обліку роботи гуртків

 

протягом навчально го року

Класні керівники,

вчителі-предметники

 

Забезпечити нормативність ведення

класних журналів, обліку роботи гуртків

протягом навчально го року

Адміністрація НВК

 

Перевірити та здати працевлаштування випускників 9,11 класів

до  10.09

Костюк А.Я.

 

Оновлення списків учнів

01.09

Костюк А.Я.

 

Складання та затвердження режиму закладу

01.09

Костюк А.Я.

 

Скласти і здати звіти ЗНЗ-1, 77-РВК

до 05.09

Костюк А.Я.

 

Узагальнення даних по оздоровленню учнів та дошкільнят

до 05.09

Гужельнік М.В.

Хомин Г.І.

 

Провести перший тематичний урок

01.09

Класні керівники

 

Контроль за відвідуванням учнями занять

щоденно

Класні керівники

 

Організувати гаряче харчування учнів та дошкільнят

щоденно

Костюк А.Я., Рудик І.Є.

Шишка Г.С.

 

Оновлення списків, довідок на харчування учнів та дошкільнят

протягом місяців

Хомин Г.І. Гужельнік М.В.,класні керівники

 

Аналіз відвідування учнями НВК

щоденно

Класні керівники

 

Оновлення документів ЦЗ

вересень

Костюк А.Я.

 

Організувати чергування вчителів, адміністрації

щоденно

Гужельнік М.В.,

Баштик І.С.

 

Організація та проведення фізкультурно-оздоровчої роботи та  ранкової зарядки

щотижнево

Логін В.М.

 

Проведення інструктажів з БЖД для учнів НВК

згідно графіку

Вчителі-предметники,

класні керівники

 

Проведення інструктажів з ОП,  протипожежної безпеки для працівників

вересень

Костюк А.Я.

 

Провести бесіди «Увага на дорозі», «Профілактика травматизму» тощо

вересень

Костюк А.Я.

 

Забезпечити нормативність ведення «Журналів реєстрації нещасних випадків, що сталися з вихованцями, учнями», а саме:

- оформлення повідомлень про нещасні випадки,

- оформлення актів розслідування нещасних випадків,

- оформлення повідомлень про наслідки нещасних випадків

вересень

Костюк А.Я.

 

Контролювати чергування технічного персоналу в навчальних кабінетах, приміщеннях, харчоблокові на території закладу

щоденно

Яніцький П.Я.

 

Здійснювати проведення первинних

інструктажів з питань охорони праці

на робочому місці з працівниками

НВК

протягом

року

Костюк А.Я.

 

Здійснювати проведення повторного

інструктажу з питань охорони праці

на робочому місці з працівниками

НВК

двічі на рік

Костюк А.Я.

 

Здійснювати проведення позапланового інструктажу з питань охорони

праці на робочому місці з

працівниками НВК

У випадку трамування

Костюк А.Я

 

Візуальний огляд приміщень закладу: стелі, підлоги, сходів, меблів, техніки, комунікацій, території закладу тощо

щотижнево

Яніцький П.Я.

 

Забезпечити НВК  засобами протипожежної  безпеки та дотримуватись заходів протипожежної безпеки

вересень

Костюк А.Я.

 

Утримувати в робочому стані засоби протипожежного захисту, обладнання та інвентар, не допускаючи їх використання не за призначенням

протягом навчально

го року

Яніцький П.Я.

 

Поновити  куточки: ОП, ЦЗ, пожежної безпеки,  план евакуації учнів

вересень

Костюк А.Я.

 

Поновити аптечки в кабінетах, майстерні, спортзалі

вересень

Завідувачі кабінетів

 

Забезпечити своєчасну розробку та

виконання заходів по створенню

безпечних та нешкідливих умов

праці відповідно до вимог нормативних документів з ОП

вересень

Костюк А.Я.

 

Забезпечення НВК, їдальні миючими засобами, деззасобами, предметами гігієни та санітарії

щомісячно

Костюк А.Я.

Яніцький П.Я.

 

Закріплення робочих місць за прибиральницями, вчителями

вересень

Яніцький П.Я.

 

Підготовка території школи до Свята першого дзвінка

До 01.09

Яніцький П.Я.

 

Проводити санітарно-просвітницьку роботу із учнями, батьками, працівниками НВК щодо профілактики інфекційних захворювань, захворювання на грип, гострі респіраторні захворювання, COVID-19

щотижнево

Костюк А.Я.,

класні керівники

 

Промоніторити  групу здоров’я, стан здоров’я  та розподілити школярів на фізкультурні групи, дати рекомендації дітям з відхиленням стану здоров’я.

 01.09

Класні керівники,

Логін В.М.

 

Заповнити в класних журналах листки здоров’я.

Заповнити листки здоров’я дошкільнят.

 01.09

Класні керівники, вихователі

 

 

Проводити контроль за фізичним навантаженням школярів, відвідувати уроки фізкультури і заняття спортивних секцій

згідно графіку

Костюк А.Я.

 

Психологічний супровід адаптації учнів 1 класу до навчання у НВК

вересень

Класний керівник 1класу

 

Забезпечення учнів підручниками

До 10.09

Бицька Л.П.

 

Підготовка кабінетів до роботи у новому навчальному році

До 01.09

Завідувачі кабінетами

 

Перевірка кабінетів, затвердження актів перевірки

До 01.09

Адміністрація НВК

 

Перевірка дотримання санітарно-гігієнічних норм у шкільних приміщеннях (освітлення, маркування інвентаря та меблів тощо)

вересень

Завідувачі кабінетами

 

Діагностика знань   дошкільнят

вересень

 Хомин Г.І.

 

Поновити облік дітей шкільного та  дошкільного віку

        До 05.09

Баштик І.С. Хомин Г.І.

 

Співбесіда з учнями  11класу щодо питань  ЗНО та участі пробному ЗНО

жовтень

Класний керівник 11класу

 

Проведення первинного інструктажу з БЖД для учнів НВК  на канікули

жовтень

(згідно графіку)

Класні керівники

 

Рейд-перевірка щодо збереження учнівського майна(підручників)

жовтень

Бицька Л.П.

 

Цільовий  інструктаж  щодо участі у ІІ етапові предметних  олімпіад

жовтень

листопад

Вчителі-предметники

 

Проведення  навчання по ЦЗ

жовтень

Костюк А.Я.

 

Контроль за дотриманням  протиепідемічного санітарно-гігієнічного режиму у дошкільних групах, класних кімнатах 1-11 класів та приміщеннях загального користування у НВК

щотижнево

Костюк А.Я.

Яніцький П.Я.

 

Забезпечити контроль за безпечним рухом транспортних засобів біля закладу

щоденно

Костюк А.Я.

 

Організувати роботу щодо залучення у проведенні заходів з дітьми співробітників ювенальної превенції; МНС; фахівців інших служб.

листопад

Костюк А.Я.

 

Провести бесіди «Правила експлуатації побутових нагрівальних електро- та газоприладів»

листопад

Класні керівники

 

Провести бесіди  «Дорожні знаки»

листопад

Класні керівники

 

Проводити заходи, спрямовані на вироблення навичок здорового харчування учнів  та дошкільнят

листопад

Класні керівники, вихователі

 

Формувати в учасників освітнього процесу розуміння необхідності дотримуватися певних правил поведінки в Інтернеті

постійно

Класні керівники

 

Семінар-практикум «Компоненти виховання»

листопад

Гужельнік М.В.

 

 

 

 

 

Заходи з профілактики шкідливих звичок, запобігання наркоманії, алкоголізму, тютюнопаління, профілактики ВІЛ-інфекцій (СНІДу).

грудень

Класні керівники

 

Забезпечити проведення бесід щодо запобігання дитячому травматизму під час зимових канікул

грудень

Костюк А.Я.

Класні керівники

 

Вивчення стану адаптації учнів 1 класу до навчання

грудень

Гесик С.М.

Класний керівник 1класу

 

Семінар-тренінг «Способи формування пізнавального інтересу учнів»

грудень

Костюк А.Я.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Продовжити  роботу учнівського самоврядування, з питань безпеки життєдіяльності та запобігання всім видам дитячого травматизму.

січень

Баштик І.С.

 

Індивідуальні консультації батьків з питань виховання

січень

Гужельнік М.В.

 

Аналіз роботи вчителів-предметників і класних керівників з учнями, які мають низький рівень навчальних досягнень.

січень

Гесик С.М.,класні керівники

 

Проводити роз’яснювальну роботу  з батьками здобувачів освіти щодо їх відповідальності за відвідуванням учнями занять

постійно

класні керівники

 

Провести бесіди «Запобігання виникненню пожежі від електроструму та правила гасіння пожежі, викликаної електрострумом. Дії учнів при пожежі»

лютий

класні керівники

 

 

 

 

 

Забезпечити проведення бесід щодо запобігання дитячому травматизму під час  весняних  канікул

березень

класні керівники

 

Провести бесіди «Домедична допомога постраждалим від пожеж. Шкідливість і небезпечність куріння»

березень

класні керівники

 

Провести бесіди «Основні правила пожежної безпеки під час відпочинку у лісі»

квітень

класні керівники

 

Провести бесіди «Безпека руху велосипедиста»

квітень

класні керівники

 

Проводити просвітницьку роботу серед батьків про необхідність оздоровлення їхніх дітей

квітень

класні керівники

 

Відпрацювати дії учнівського колективу та постійного складу навчального закладу у різноманітних надзвичайних ситуаціях

квітень

Костюк А.Я.

 

Забезпечити проведення бесід щодо запобігання дитячому травматизму під час літніх канікул

травень

класні керівники

 

Організувати та провести екскурсії для учнів до пожежної частини

травень

класні керівники

 

Провести тематичні класні години на тему безпеки дорожнього руху

травень

класні керівники

 

Консультації для батьків майбутніх першокласників

травень

Костюк А.Я., класний керівник 1класу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.2.Створення освітнього середовища, вільного від будь-яких форм насильства та дискримінації

 

 

 

Профілактичні заходи щодо запобіганню правопорушень, пропусків, булінгу, насилля, неетичної поведінки

вересень

Гужельнік М.В.

 

Обговорення питання протидії булінгу на класних зборах

протягом місяця

Гужельнік М.В.

 

Засідання Ради профілактики

Згідно графіку

Гужельнік М.В.

 

Профілактичні заходи щодо запобіганню правопорушень, пропусків, булінгу, насилля, неетичної поведінки

жовтень

Гужельнік М.В.

 

Заходи в рамках акції «16 днів проти насилля»

Згідно графіку

Гужельнік М.В.

 

Виготовлення інфографіки «Як допомогти дітям впоратися з булінгом »

листопад

Гужельнік М.В.

 

Перевірка приміщень, території школи з метою виявлення місць, які потенційно можуть бути небезпечними та сприятливими для вчинення булінгу (цькування)

грудень

Гужельнік М.В.

 

Діагностування рівня напруги, тривожності в учнівських колективах

грудень

Гужельнік М.В.

 

Складання порад «Як допомогти дітям упоратися з булінгом»

Вересень- грудень

Гужельнік М.В.

 

Проводити індивідуальні бесіди з метою виявлення позитивних рис і якостей учнів, схильних до правопорушень

Протягом року

Гужельнік М.В.

 

Участь у Всеукраїнському тижні «Стоп булінг»

Згідно плану

Гужельнік М.В.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ознайомлювати педагогічних працівників НВК з оновленням нормативно-правової бази щодо насильства відносно та за участі дітей, порядку дій щодо виявлення і припинення фактів жорстокого поводження з дітьми або загрози його вчинення

січень

Гужельнік М.В.

 

Тренінг для учнів 10-11 класів «Як не стати учасником булінгу»

Лютий

Баштик І.С.,

Класні керівники

 

Анкета «Протидія булінгу»

лютий

Класні керівники

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Залучати педагогічних працівників школи до підвищення кваліфікації з питань профілактики булінгу (цькування) у школі

лютий

Костюк А.Я.

 

Круглий стіл для батьків «Поговоримо про булінг та кібербулінг»

Лютий

Голова ШМО класних керівників

 

Тренінг для педагогів «Конфлікти – це норми життя?»

лютий

Гужельнік М.В.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Проходження безкоштовного курсу «Недискримінаційний підхід у навчанні» на сайті EdEra, «Протидія та попередження булінгу в закладах освіти» (освітня платформа «PROMETHEUS»)

березень

Класні керівники

 

Міні – тренінг «Як навчити дітей безпечної поведінки в Інтернеті»

лютий

Яніцька І.М.

 

Батьківський всеобуч «Агресивна поведінка підлітків. Що таке батьківський авторитет»

березень

Костюк А.Я.

 

Проводити індивідуальні бесіди з учнями, схильними до правопорушень

березень

Класні керівники

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Круглий стіл для педколективу «Безпечна школа. Маски булінгу»

квітень

Костюк А.Я.

 

Години відвертого спілкування за участю представників Національної поліції «Не допускай проявів булінгу над собою. Допоможи другу»

 

Костюк А.Я.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Проведення моніторингу безпечності та комфортності закладу освіти шляхом анкетування

травень

Гужельнік М.В.,Баштик І.С.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.3.Формування інклюзивного, розвивального та мотивуючого до навчання освітнього простору.

 

 

 

Оновлення сайту НВК, ФБ-сторінки НВК освітніми матеріалами для учнів

вересень

Яніцька І.М.

 

Наповнення освітнього простору закладу мотивуючими постерами

вересень

Яніцька І.М.

 

Вивчити відповідність стану освітнього середовища принципам інклюзивної освіти

вересень

Адміністрація НВК

 

Облаштувати ресурсну кімнату для дітей з особливими освітніми потребами .

вересень

Адміністрація НВК

 

Вивчити відповідність організації інклюзивного навчання нормативним вимогам та сучасним викликам

вересень

Адміністрація НВК

 

Забезпечити консультування батьків

дітей з ООП з особливостями навчання і

розвитку дитини.

Протягом навчального року

Класний керівник, асистент вчителя

 

Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави

Провести Свято першого дзвоника та Тематичний перший урок

Оновлення складу учнівського самоврядування, комісій

Заходи з «21 вересня – Всесвітній день миру»

Заходи «29.09 – Заходи пам’яті трагедії Бабиного яру»

вересень

Гужельнік М.В.

 

Ціннісне ставлення до себе

Розподіл доручень, оформлення класних куточків

Бесіди «Правила та єдині вимоги,  режимом роботи школи»

 

 

Гужельнік М.В.

 

Ціннісне ставлення до культури і мистецтва

30.09 - Всеукраїнський День бібліотек . Бібліотечний квест.

Оновлення шкільного прес-центру

 

Гужельнік М.В.

 

Ціннісне ставлення до природи

Екологічна акція «Територія без сміття»

 

Гужельнік М.В.

 

Ціннісне ставлення до праці

Заходи «10 вересня -  День фізичної культури»

 

Гужельнік М.В.

 

Ціннісне ставлення до сім’ї, родини, людей

Акція «Допоможемо тим, хто у складних життєвих ситуаціях»

 

Гужельнік М.В.

 

Залучення учнів до гурткової роботи

 

Гужельнік М.В.

 

 

 

 

 

Підготовка шкільних ділянок,  квітників до зимового періоду

жовтень

технічний персонал

 

Наповнення освітнього середовища 1 класу дидактичними матеріалами

 

класний керівник 1класу

 

Заходи в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек

 

Бицька Л.П.

 

Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави

Заходи до Дня захисника України, День українського  козацтва

Відеолекторій «28 жовтня - День вигнання  нацистських окупантів з України»

 

 

 

Ціннісне ставлення до себе

Онлайн -опитування « Моє відношення до шкідливих звичок»

 

 

 

Ціннісне ставлення до культури і мистецтва

Конкурс фотоколажів до Дня українського козацтва

 

 

 

Ціннісне ставлення до природи

Екологічна челендж  «Зелений клас».

 

 

 

Ціннісне ставлення до праці

День  шкільного самоврядування.

 

 

 

 

Ціннісне ставлення до сім’ї, родини, людей

Привітання вчителів – пенсіонерів з Святом працівника освіти

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави

1.Заходи приурочені пам’яті жертв голодомору та політичних репресій

2.Заходи до Дня української писемності та мови.

3.Заходи до Дня Гідності та Свободи .

листопад

Гужельнік М.В.

 

Ціннісне ставлення до себе

Розмова в тісному колі «Твоє ім’я – твоя гордість»

 

 

 

Ціннісне ставлення до культури і мистецтва

Участь учнів у  різноманітних конкурсах

 

 

 

Ціннісне ставлення до природи

 Інформаційно-превентивна акція «Осінь без диму»

 

 

 

Ціннісне ставлення до праці

Виставка дитячих робіт «Місто великих майстрів»

 

 

 

Ціннісне ставлення до сім’ї, родини, людей

Бесіди, години спілкування «Толерантність і терпимість»

 

 

 

Здійснити аналіз динаміки розвитку інклюзивного навчання відповідно до освітніх потреб

грудень

Костюк А.Я.

 

Провести психологічну діагностику дітей з ООП з метою вивчення сильних і слабких сторін розвитку особистості, виявлення і вирішення проблем, що виникають у процесі інтеграції її в освітній простір

грудень

Костюк А.Я.,

асистенти вчителя

 

Моніторинг використання технологій, методів навчання, викладання, пристосування навчального матеріалу, програм до особистостей розвитку дитини у класах, де є діти з ООП

грудень

Костюк А.Я.,

асистенти вчителя

 

Провести аналіз ефективності засвоєння навчального матеріалу дитиною з особливими освітніми потребами та коригування індивідуальної навчальної програми

грудень

Вчителі-предметники,

асистенти вчителя

 

Ціннісне ставлення до себе

Заходи до Міжнародного дня прав людини

 

 

 

Ціннісне ставлення до сімї, родини, людей

Благодійна акція до Міжнародного Дня людей з особливими потребами «Твори добро, бо ти – людина»

 

 

 

Ціннісне ставлення до природи

Акція «Годівничка», конкурс «Найкраща новорічна гірлянда»

 

 

 

Ціннісне ставлення до культури і мистецтва

Участь у конкурсі «Вифлеємська зірка»

Проведення новорічних свят

 

 

 

Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави

Місячник національно-патріотичного виховання

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Забезпечувати консультування батьків дітей з ООП з особливостей навчання і розвитку дитини

січень

Класні керівники,

асистенти вчителя

 

Ціннісне ставлення до природи

Конкурс на кращий сценарій екологічних агітбригад «Земля-наш спільний дім».

 

 

 

Ціннісне ставлення до культури і мистецтва

Фольклорне свято  «Різдвяний вертеп»

 

 

 

Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави

Години спілкування та виховні заходи до Дня Соборності України.

Заходи «Трагедія Крут: крізь призму минулого і сучасного»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Проводити аналіз психофізичного розвитку учнів з ООП, соціальних умов розвитку

лютий

Класні керівники,

асистенти вчителя

 

Ціннісне ставлення до себе

Заходи до Дня безпечного Інтернету

 

 

 

Ціннісне ставлення до культури і мистецтва

Тиждень предметів художньо-естетичного циклу

 

 

 

Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави

Патріотичні заходи «Небесна сотня у наших серцях» до Дня вшанування подвигів учасників Революції гідності й увінчення пам’яті Героїв Небесної Сотні

 

 

 

Ціннісне ставлення до праці

Книжкова майстерня до Дня рідної мови

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ціннісне ставлення до себе

Заходи до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом

березень

Гужельнік М.В.

 

Ціннісне ставлення до сімї, родини, людей

Декада пам’яті Т.Г. Шевченка «Ти син України, ти дух її вічно живий».

Тиждень профорієнтаційної роботи

 

 

 

Ціннісне ставлення до культури і мистецтва

Заходи до Всесвітнього дня поезії

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Забезпечити роботу діючих семінарів, тренінгів щодо роботи з дітьми з особливими освітніми потребами

квітень

асистенти вчителя

 

Спільна робота з інклюзивним ресурсним центром по організації навчання дітей з особливими освітніми потребами

 

асистенти вчителя

 

Ціннісне ставлення до себе

Тиждень безпеки життєдіяльності. Заходи до Дня  охорони праці. День ЦЗ.

 

 

 

Ціннісне ставлення до сімї, родини, людей

Звіт про проведену роботу в класі «Обличчя класу»

 

 

 

Ціннісне ставлення до праці

Виставка Великодніх композицій

 

 

 

Ціннісне ставлення до природи

«Операція посади дерево». Заходи до Міжнародного дня птахів

 

 

 

Ціннісне ставлення до культури і мистецтва

Конкурс на кращу рекламу «Мій клас»

 

 

 

Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави

Заходи до Міжнародного дня пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф та річниці Чорнобильської трагедії

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Узагальнення роботи   за інклюзивною  формою навчання

травень

Костюк А.Я.,

асистенти вчителя, класні керівники

 

Ціннісне ставлення до себе

Двотижневик «Увага, діти на дорозі !»

 

 

 

Ціннісне ставлення до сімї, родини, людей

Заходи до Дня Пам’яті та примирення

 

 

 

Ціннісне ставлення до праці

Участь у «Ярмарку професій»

 

 

 

Ціннісне ставлення до культури і мистецтва

Свято останнього дзвоника.

День вишиванки.

Заходи до Дня матері та Всесвітнього дня родини

 

 

 

Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави

Тиждень національно-патріотичного виховання до Дня пам’яті та примирення.

Заходи до Дня пам’яті жертв політичних репресій

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Розділ ІІІ.  СИСТЕМА ОЦІНЮВАННЯ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ

3.1. Наявність відкритої, прозорої і зрозумілої для здобувачів освіти системи оцінювання їх навчальних досягнень.

 

 

 

Бесіди «Ознайомлення з нормативно-правовими документами щодо оцінювання навчальних досягнень учнів»

вересень

Гесик С.М.

 

Бесіди «Ознайомлення з критеріями оцінювання 1-4кл,5-11кл»

вересень

Гесик С.М.,вчителі-предметники

 

Ознайомлення здобувачів освіти з критеріями оцінювання навчальних досягнень 5-11 класів з навчальних предметів

вересень

вчителі-предметники

 

Доведення до відома батьків методичних рекомендацій оцінювання навчальних досягнень учнів 5класу у Новій українській школі

вересень

Класний

керівник 5класу

 

Бесіди щодо підвищення результативності у навчанні  з учнями з початковим рівнем знань.

жовтень

Вчителі-предметники

 

Методична нарада «Оцінювання як засіб визначення індивідуальних досягнень кожного учня»

листопад

Гесик С.М., вчителі-предметники

 

 

 

 

 

Інформування про критерії, правила і процедури оцінювання навчальних досягнень учнів за Ісеместр

грудень

Вчителі-предметники

 

Науково-педагогічний семінар з теми компетентнісного підходу в системі оцінювання

січень

Костюк А.Я.

 

 

 

 

 

Тренінг з теми компетентнісного підходу в системі оцінювання

лютий

Гесик С.М.

 

 

 

 

 

Анкетування учнів та батьків щодо  системи оцінювання в закладі

квітень

Гужельнік М.В.

 

Онлайн-курс з теми компетентнісного підходу в системі оцінювання

травень

Костюк А.Я.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.2.Застосування внутрішньої системи оцінювання роботи закладу освіти.

 

 

 

Оформлення та ведення щоденників

До 15.09

Гужельнік М.В.

 

Оформлення та ведення учнівських зошитів 

щоденно

Вчителі-предметники

 

Оформлення класних журналів,  факультативів, журналів інструктажів, документації вихователів

До 10.09

Гесик С.М.

Хомин Г.І.

 

Харчування учнів та дошкільнят, робота шкільної їдальні

постійно

Гужельнік М.В.

 Хомин Г.І.

 

Стан працевлаштування випускників НВК

До 10.09

Костюк А.Я.

 

 

 

 

 

 Проходження медогляду працівниками закладу (інформація)

До 15.09

Гужельнік М.В.

 

 

 

 

 

Адаптація учнів 1,5 класів

грудень

Гесик С.М.,класні керівники 1,5класу

 

Стан викладання математики в дошкільному підрозділі

листопад

Хомин Г.І.

 

Стан викладання музичного мистецтва в 5-7класах

листопад

Костюк А.Я.

 

Здійснення моніторингу якості оцінювання знань учнів (поточне, тематичне, контрольне оцінювання)

вересень

грудень

травень

Костюк А.Я.

Гесик С.М.

 

Затвердження графіку відвідування навчальних занять з метою моніторингу якості знань та системи оцінювання учнів

грудень

Гесик С.М.

 

Моніторинг стану ведення та перевірки учнівських зошитів

Згідно графіку

Гужельнік М.В.

 

Розробити план індивідуальної роботи з учнями, які показали низький рівень успішності (за потреби)

січень

Вчителі-предметники

 

Провести тренінги з питань мотивації до навчання

лютий

Костюк А.Я.

 

Стан правоосвітньої та правовиховної роботи в НВК

лютий

Гужельнік М.В.

 

Стан викладання математики в 5-11класах

лютий

Гесик С.М.

 

Стан викладання образотворчого мистецтва в 5-7класах

лютий

Костюк А.Я.

 

 

 

 

 

Стан викладання англійської мови

травень

Костюк А.Я.

 

Стан харчування учнів  та дошкільнят у закладі. Робота шкільної їдальні

травень

Гужельнік М.В. Хомин Г.І.

 

Система роботи класних керівників з батьками (педрада)

травень

Гужельнік М.В.

 

Здійснення моніторингу результатів досягнень учнів у відповідності річний бал/ державна підсумкова атестація

травень

Костюк А.Я.

 

Моніторинг використання варіативної складової освітньої програми (інформація)

червень

Гесик С.М.

 

 

 

 

 

3.3. Спрямованість системи оцінювання на формування в здобувачів освіти відповідальності за результати свого навчання, здатності до самооцінювання.

 

 

 

Організація роботи з обдарованими учнями, підготовка до участі у предметних олімпіадах, конкурсах, турнірах, Інтернет-заходах

згідно графіку(протягом навчання)

Вчителі-предметники

 

Участь здобувачів у І етапові Всеукраїнських предметних олімпіад

жовтень

Вчителі-предметники

 

Участь здобувачів  у Інтернет-олімпіадах

згідно графіку

Вчителі-предметники

 

Профорієнтаційна робота з старшокласниками, зустрічі з представниками ВНЗ

згідно графіку

Гужельнік М.В.

 

 

 

 

 

Практичне заняття з учителями «Ефективність сучасного уроку»

листопад

Гесик С.М.

 

Сприяння формуванню у здобувачів освіти відповідального ставлення до результатів навчання шляхом використання прийому самооцінювання та взаємооцінювання під час перевірки знань учнів

листопад

Вчителі-предметники

 

 

 

 

 

Педагогічна майстерня «Оцінка і самооцінювання: контроль чи розвиток?»

грудень

Костюк А.Я.

 

Затвердження графіку проведення тематичного оцінювання навчальних досягнень учнів, контрольних, лабораторних, практичних робіт

грудень

Костюк А.Я.

 

 

 

 

 

Тренінг «Учнівське самооцінювання в сучасній школі-невід’ємний елемент навчання»

січень

Гужельнік М.В.

 

 

 

 

 

Оновити дані творчих портфоліо учнів

лютий

Класні керівники

 

Узагальнити результативність роботи обдарованих учнів

березень

Класні керівники

 

Започаткувати  реалізацію заохочувального проєкту для учнів «Бонус»

квітень

Гужельнік М.В.

 

Підготувати звіти про роботу з обдарованими учнями

травень, червень

Гужельнік М.В.

 

Оприлюднити інформацію про результати участі здобувачів освіти в конкурсах, турнірах різних рівнів

червень

Гужельнік М.В.

 

 

 

 

 

 

 

Розділ ІV. ДІЯЛЬНІСТЬ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ

4.1.Ефективне планування педагогічними працівниками своєї діяльності, використання сучасних освітніх підходів до організації освітнього процесу з метою формування ключових компетентностей здобувачів освіти.

 

 

 

Опрацювання нормативних документів, рекомендаційних листів  щодо  організації освітньої діяльності, викладання предметів

вересень

Костюк А.Я.

Гесик С.М.

 

Погодження календарних планів

вересень

Гесик С.М.

 

Погодження виховних  планів

вересень

Гужельнік М.В.

 

 

 

 

 

Опрацювання нормативних документів, рекомендаційних листів  щодо  проведення І етапу Всеукраїнських предметних олімпіад

жовтень

Гесик С.М.,вчителі-предметники

 

Затвердження графіку та матеріалів проведення І етапу предметних олімпіад, конкурсу ім.П.Яцика, Т.Шевченка

жовтень

Костюк А.Я.

 

Проведення І етапу Всеукраїнських предметних олімпіад

жовтень

Вчителі-предметники

 

Оформлення заявки на участь у ІІ етапі предметних олімпіад

жовтень

Гесик С.М.

 

Оформлення заявки на участь в конкурсах

Згідно графіку

Гужельнік М.В.,

Хомин Г.І.

 

Складання та затвердження плану роботи на канікули

Згідно графіку

Костюк А.Я.

 

Відвідування та аналіз  уроків англійської мови

листопад

Костюк А.Я.

 

Активізувати індивідуальну роботу з обдарованими дітьми

щомісячно

Вчителі-предметники

 

Участь у ІІ етапі Всеукраїнських предметних олімпіад

листопад

грудень

Вчителі-предметники

 

Проведення І етапу Міжнародного конкурсу знавців мови ім.П.Яцика

листопад

Вчителі укр.мови та літ.

 

Проведення І етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Т. Шевченка

листопад

Вчителі укр.мови та літ.

 

Відвідування та аналіз  уроків математики у початкових класах

грудень

Гесик С.М.

 

Провести моніторинг використання педагогами та вихователями освітніх ресурсів, висвітлення педагогічної діяльності у фахових виданнях, електронних ресурсах

грудень

Гесик С.М.

Хомин Г.І.

 

Результати роботи шкільної бібліотеки

грудень

Гужельнік М.В.,

Бицька Л.П.

 

Систематично і послідовно працювати над підготовкою учнів до олімпіад, конкурсів, турнірів різного рівня

Згідно графіків

Вчителі-предметники

 

 

 

 

 

Розробити календарно-тематичне планування на ІІ семестр

січень

Вчителі-предметники

 

Провести аналіз реалізації календарно-тематичних планів

січень

Гесик С.М.

Хомин Г.І.

 

Продовжити роботу з виявлення обдарованих дітей, які навчаються в закладі

щомісячно

Вчителі-предметники

 

 

 

 

 

Відвідування та аналіз  уроків математики

лютий

Гесик С.М.

 

Засідання предметних кафедр

березень

Вчителі-предметники

 

Відвідування та аналіз  уроків образотворчого мистецтва

березень

 

 

Відвідування та аналіз  уроків музичного мистецтва

травень

Костюк А.Я.

 

Семінар-практикум «Інноваційні підходи до організації освітнього процесу»

травень

Костюк А.Я.

 

 

 

 

 

4.2. Постійне підвищення професійного рівня й педагогічної майстерності педагогічних працівників

 

 

 

Методичні  консультації педпрацівників з питань ведення шкільної документації

вересень

Костюк А.Я.

Гесик С.М.

Гужельнік М.В.

Хомин Г.І.

 

Робота над науково-методичним питанням НВК:вивчення нормативних документів,новинок літератури

постійно

Вчителі-предметники

 

Самоосвітня діяльності вчителів

постійно

Вчителі-предметники, вихователі

 

Участь у міських методичних заходах, Інтернет-заходах

Згідно графіків

Вчителі-предметники

 

Підготовка табелю робочого часу

Щомісячно до 5,15числа

Гесик С.М.

Хомин Г.І.

Яніцький П.Я.

 

Методичні консультації для вчителів з питань проведення предметних олімпіад

жовтень,

листопад

Гесик С.М.

 

Виготовлення інфографіки з питань проведення атестації

вересень

Гесик С.М.

 

Засідання атестаційної комісії

 

вересень

Костюк А.Я.

 

Засідання методичної ради

 

вересень

Костюк А.Я.

 

Засідання атестаційної комісії.

жовтень

Костюк А.Я.

 

Організація циклу семінарів для вчителів та вихователів, що атестуються «Використання ІКТ у освітньому процесі»

листопад

Гесик С.М.

Хомин Г.І.

 

Створювати належні умови для якісної самоосвіти вчителів та вихователів, для підвищення кваліфікації педагогічних працівників у 2021/2022 н.р.

постійно

Костюк А.Я.

Гесик С.М.

Хомин Г.І.

 

Продовжити роботу щодо створення Е- Банку педагогічних ідей «Перлини професійної майстерності» вчителів

постійно

Гесик С.М.

 

Засідання методичної ради

грудень

Костюк А.Я.

 

Підготовка та публікація матеріалів за темами професійної діяльності

січень

Вчителі-предметники

 

Стимулювати роботу вчителів та вихователів з проведення відкритих  занять,уроків, участь в семінарах, конференціях

постійно

Костюк А.Я.

Гесик С.М.

Хомин Г.І.

 

Місячний учителів , які атестуються. Вивчення та аналіз систе­ми роботи вчителів, які атестуються

Згідно графіку

Атестаційна комісія

 

Круглий стіл для вчителів з обміну досвідом: «Робота з обдарованими учнями»

лютий

Гужельнік М.В.,вчителі-предметники

 

Засідання методичної ради

лютий

Костюк А.Я.

 

Участь  у конференціях, семінарах, курсах підвищення кваліфікації

постійно

Вчителі-предметники, вихователі

 

Засідання атестаційної комісії.

березень

Костюк А.Я.

 

Використання онлайн-платформ для професійного самовдосконалення

постійно

Вчителі-предметники, вихователі

 

Засідання атестаційної комісії.

квітень

Костюк А.Я.

 

Скласти план роботи щодо здійснення інноваційної освітньої діяльності на різних рівнях

травень

Костюк А.Я.

Гесик С.М.

Гужельнік М.В.

Хомин Г.І.

 

Створення та оприлюднення авторських розробок

травень

Вчителі-предметники

 

Засідання методичної ради

травень

Костюк А.Я.

 

Аукціон педагогічних ідей «Удосконалення роботи педагогічного колективу з упровадження педагогічного досвіду»

червень

Костюк А.Я.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4.3. Співпраці зі здобувачами освіти, їх батьками, працівниками закладу освіти.

 

 

 

Участь батьків, громадськості у Святі першого дзвоника

вересень

Гужельнік  М.В.,

Баштик І.С.

 

Діалог з батьками

1.Про роботу закладу у 2022/2023 н.р.

2.Про відвідування учнями закладу, відвідування позашкільних закладів

вересень

Класні керівники

 

Засідання Ради НВК

вересень

Костюк А.Я.

 

Діалог з батьками 5 класу «Адаптація учнів до навчання у базовій школі»

вересень

 

 

Розміщення матеріалів для батьків,  учнів на сайті НВК, у групі ФБ.

постійно

Класні керівники, вихователі

 

Зустріч з батьками учнів  11 класу щодо питань ЗНО(онлайн)

щомісячно

Гарасимчук Л.В.

 

 

 

 

 

Інформувати батьків про критерії оцінювання навчальних досягнень учнів

вересень

Класні керівники

 

 Виховання та розвиток творчої особистості дитини через реалізацію співробітництва з батьками

листопад

Класні керівники, вихователі

 

Організувати роботу семінару-практикуму: «Сайт НВК-як взаємодія учасників освітнього процесу в умовах особистісно-орієнтованого навчання та виховання, інформаційна підтримка та мотивація навчання, організація різних дистанційних заходів для навчання педагогів, учнів та їх батьків»

грудень

Костюк А.Я.

 

Спортивні змагання  між командою вчителів та здобувачів освіти

лютий

Логін В.М.

 

 

 

Костюк А.Я.

 

Організація родинних  пікніків

квітень

травень

Класні керівники

 

Створення морально безпечного освітнього простору, формування позитивного мікроклімату та толерантної міжособистісної взаємодії

травень

Класні керівники,

вчителі-предметники

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4.4. Організація педагогічної діяльності та навчання здобувачів освіти на засадах академічної доброчесності.

 

 

 

Обговорення питання із здобувачами освіти «Що таке академічна доброчесність?»

вересень

Класні керівники

 

 

 

 

 

Учнівська конференція «Чесність починається з тебе»

жовтень

Класні керівники

 

Провести моніторинг стану дотримання академічної доброчесності

листопад

Гужельнік М.В.

 

 

 

 

 

Круглий стіл «Культура академічної доброчесності: проблеми та виклики для здобувачів освіти»

січень

Костюк А.Я.

 

 

 

 

 

Круглий стіл з елементами тренінгу «Академічна доброчесність-шлях до успіху»

лютий

Гесик  С.М.

 

 

 

 

 

Анкетування «Самооцінювання та рефлексія»

березень

Класні керівники

 

 

 

 

 

 Семінар «Академічна доброчесність»

квітень

Костюк А.Я.

 

 

 

 

 

Засідання предметних кафедр «Виховуємо академічну доброчесність НВК»

травень

Вчителі-предметники

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Розділ V. УПРАВЛІНСЬКІ ПРОЦЕСИ

5.1.Наявність стратегії  розвитку та системи планування діяльності закладу, моніторинг виконання поставлених цілей і завдань

 

 

 

Інструктивно-методичні наради

щотижнево

Костюк А.Я.

 

Засідання педагогічної ради №1

1.Педагогічний аналіз освітнього процесу

за 2021-2022 н.р.

2. Затвердження плану роботи  НВК, структури 2022-2023 н.р. та режиму роботи закладу.

3. Про затвердження педагогічних навантажень на 2022-2023 н.р.

4. Про нові нормативні, інструктивно-методичні документи щодо впровадження НУШ в 5класі.Затвердження навчальних програм,свідоцтв досягнень,критеріїв оцінювання.

5. Про схвалення освітніх програм та змін до них.

6.Атестація педагогічних працівників

 

 

31.08.

 

 

Костюк А.Я.

 

Костюк А.Я Костюк А.Я

 

Гесик С.М.

 

 

 

Костюк А.Я.

Костюк А.Я.

 

 

Засідання педагогічної ради №2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Засідання педагогічної ради №

 

1.Використання інноваційних технологій навчання в освітньому процесі

3. Стан викладання музичного музичного мистецтва  в 5-7класах

4. Стан викладання математики в дошкільному підрозділі

5. Виконання рішень попередньої педради

 

 

листопад

 

 

Костюк А.Я.

 

Костюк А.Я.

 

Хомин Г.І.

 

Костюк А.Я.

 

 

 

 

Засідання педагогічної ради №

1.Про визнання КПК педагогічних працівників.

2.Про формування та затвердження перспективного плану підвищення кваліфікації педагогічних працівників на 2023р.

3.Виконання рішень попередньої педради

 

 

 

грудень

 

 

 

Костюк А.Я.

Костюк А.Я.

 

 

Костюк А.Я.

 

Засідання педагогічної ради №

 

1.Формування інформаційної  компетентності в  освітньому  процесі.

2. Адаптації  учнів 1, 5-их класів.

3. Результати роботи шкільної бібліотеки

4.Оцінювання освітнього середовища НВК

5.Виконання рішень попередньої педради

 

 

грудень

 

 

Костюк А.Я.

ГесикС.М.,

класні керівники

Гужельнік М.В.

Костюк А.Я.

Костюк А.Я.

 

Засідання педагогічної ради №

 

1. Стан правоосвітньої та правовиховної роботи в НВК

2.Використання інформаційно-комп’ютерних  

   технологій в умовах модернізації дошкільної  

   освіти.

3. Стан викладання образотворчого мистецтва  в 5-  

   7 класах

4.Виконання рішень попередньої педради

лютий

 

 

Гужельнік М.В.

 

Хомин Г.І.

 

 

Костюк А.Я.

 

Костюк А.Я.

 

 

 

Засідання педагогічної ради №

 

1.Творчий звіт діяльності вчителів, які атестуються.

2.  Стан національно-патріотичного виховання.

3. Виконання рішень попередньої педради

 

березень

 

 

Вчителі-предметники

 

Гужельнік М.В.

Костюк А.Я.

 

Засідання педагогічної ради №

 

1.Про затвердження завдань ДПА у 4,9класах.

2. Виконання рішень попередньої педради.

травень

 

 

Костюк А.Я.

Костюк А.Я.

 

Засідання педагогічної ради №

 

1.Стан викладання англійської мови в 1-11класах

2.Гурткова робота в НВК

3.Стан викладання варіативної складової навчального плану НВК у 1-11класах

4. Стан   харчування в НВК

5. Стан викладання математики в 5-11класах

6.Робота класних керівників

7. Про допуск випускників до ДПА .

8. Про перевід  учнів 1-4 класів до наступних  класів

9. Про перевід учнів 5-8, 10 класів.

10.Оцінювання педагогічної діяльності педагогічних працівників.

11.Виконання рішень попередньої педради.

травень

 

 

Костюк А.Я.

Гужельнік М.В.

Гесик С.М.

 

ГужельнікМ.В.,Хомин Г.І.

Гесик С.М.

Гужельнік М.В.

 

Костюк А.Я.

Костюк А.Я.

Костюк А.Я.

Костюк А.Я.

Костюк А.Я.

 

Засідання педагогічної ради №

 

1.Про визнання КПК педагогічних працівників.

2. Виконання рішень попередньої педради

червень

 

 

Костюк А.Я.

Костюк А.Я.

 

Засідання педагогічної ради №

 

1. Про випуск учнів 9 класу.

2. Про випуск учнів  11 класу.

3.Виконання рішень  попередньої педради

 

червень

 

 

Костюк А.Я.

Костюк А.Я.

Костюк А.Я.

 

 

 

 

 

5.2.Формування відносин довіри, прозорості, дотримання етичних норм

 

 

 

Надання допомоги вчителям та вихователям  в проведенні уроків, занять та веденні шкільної документації(за потреби)

постійно

Костюк А.Я.

Гесик С.М.

Хомин Г.І.

 

Підготовка та погодження тарифікаційних списків та навантаження

вересень

(згідно графіку)

Костюк А.Я.

 

Підготувати та здати списки працівників, звіти

До 10.09

Костюк А.Я.

 

Вивчення звернень громадян на сайті НВК, у соціальних мережах про діяльність закладу

постійно

Адміністрація НВК

 

Круглий стіл «Роль педагогів, батьків, дітей у створенні комфортного освітнього середовища»

жовтень

Костюк А.Я.

 

Педагогічний лекторій «Психологічний клімат-створення комфортних умов для здобувачів освіти та педагогічних працівників»

листопад

Костюк А.Я.

Гужельнік М.В.

 

 

 

 

 

 

Вивчення думки батьків щодо якості роботи НВК і якості освіти (онлайн анкетування)

лютий

Костюк А.Я.

 

Створення безпечного емоційно-психологічного середовища: розвиток в учасників освітнього процесу соціально-емоційної грамотності, толерантності, прийняття різноманітності

постійно

Вчителі-предметники, вихователі

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5.3.Ефективність кадрової політики та забезпечення можливостей для професійного розвитку педагогічних працівників

 

 

 

Співбесіда з учителями з питань чергової атестації

вересень

Костюк А.Я.

Гесик С.М.

 

Співбесіди з  вчителями асистентами

щомісячно

Костюк А.Я.

 

Вивчення звернень громадян на сайті НВК, у соціальних мережах про діяльність закладу

постійно

адміністрація

 

Консультації з питань сертифікації учителів

жовтень

Костюк А.Я.

 

Підготовка матеріалів до конкурсу педагогічної творчості

щомісячно

Вчителі-предметники

 

Обмін думками «Кадрова політика як складова управління персоналом» (за підсумками участі педпрацівників у вебінарах)

щомісячно

Вчителі-предметники

 

 

 

 

 

Моніторинг застосування педагогічними працівниками «Google-інструментів»

постійно

Костюк А.Я.

Гесик С.М.

 

Нарада «Про підсумки участі педагогів в професійних конкурсах, проєктах»

червень

Костюк А.Я.

Вчителі-предметники

 

 

 

 

 

5.4. Організація освітнього процесу,  прийняття управлінських рішень на основі конструктивної співпраці учасників освітнього процесу, взаємодії закладу освіти з місцевою громадою

 

 

 

Видати накази:

 

 

 

Про розподіл педагогічного  навантаження вчителів НВК

 01.09

 Костюк А.Я.

 

Про призначення  класних керівників, керівників гуртків.

01.09

  Костюк А.Я.

 

Про організації охорони праці у НВК

01.09

 Костюк А.Я.

 

Про розподіл функціональних обов’язків між  директором та заступниками директора НВК

01.09

 Костюк А.Я.

 

Про підсумки медичного огляду учнів НВК

До 15.09

Гужельнік М.В.

 

Про підготовку(додаткові заходи щодо підготовки) закладів освіти до нового навчального року та опалювального сезону в умовах адаптивного карантину та військового стану у  2022-23 н.р.

              01.09

Костюк А.Я.

 

Про затвердження режиму НВК на  2022-23 н.р

              01.09

Костюк А.Я.

 

Про проведення  щоденного контролю за станом здоров’я усіх працівників та учнів, проведення  щоденної респіраторної гігієни та дезінфекції, санітарних дій з профілактики розповсюдження коронавірусної хвороби (СОVID-19) та у воєнний стан.

              01.09

Костюк А.Я.

 

Про інформаційні заходи  з профілактики розповсюдження коронавірусної хвороби (СОVID-19)

              01.09

Костюк А.Я.

 

Про організацію довезення  в  2022-23 н.р.

              01.09

Костюк А.Я.

 

Про планування та  організацію освітнього процесу в 2022-23 н.р.

              01.09

Костюк А.Я.

 

Про організацію методичної роботи на 2022-2023н.р.

До 10.09

 Гесик С.М.

 

Про організацію роботи з обдарованими дітьми у 2022-2023 н.р.

До 10.09

Гужельнік М.В.

 

Про підсумки медичного огляду учнів та розподіл учнів за різними групами здоров’я

До 15.09

Гужельнік М.В.

 

Про організацію освітнього  режиму в НВК.

01.09

Костюк А.Я.

 

Про організацію харчування учнів НВК.

До 05.09

Гужельнік М.В.

 

Про організацію  роботи ГПД.

01.09

Костюк А.Я.

 

Про створення атестаційної комісії.

До 20.09

Костюк А.Я.

 

Про режим роботи дошкільного підрозділу у поточному навчальному році.

До 05.09

Хомин Г.І.

 

 Про комплектування груп дітьми та кадрами у дошкільному підрозділі у поточному навчальному році

До 05.09

Хомин Г.І.

 

Наказ про організацію і проведення прогулянок-походів за межі НВК.

До 05.09

Хомин Г.І.

 

Наказ про перспективність і наступність у роботі дошкільного і початкового підрозділів.

До 05.09

Хомин Г.І.

 

Наказ про співпрацю родин вихованців з дошкільним закладом у поточному році.

До 05.09

Хомин Г.І.

 

 Про організацію фізкультурно - оздоровчої  та спортивно-масової роботи в дошкільному підрозділі .

До 20.09

Хомин Г.І.

 

Про участь у  проведенні діагностики знань дітей старшого дошкільного віку.

До 20.09

Хомин Г.І.

 

Про забезпечення належного рівня санітарного та епідемічного благополуччя в НВК

До 10.09

Костюк А.Я.

 

Про удосконалення профілактичної, право освітньої та правовиховної роботи в НВК

До 15.09

Гужельнік М.В.

 

Про підсумки Олімпійського тижня

 До 30.09

Гужельнік М.В.

 

Про організацію освітнього процесу у 2022-2023н.р.в дошкільному підрозділу

До 25.09

 Хомин Г.І.

 

Про попередження харчових отруєнь та інфекційних захворювань у дітей, що відвідують дошкільний підрозділ в осінньо-зимовий період

До 30.09

Хомин Г.І.

 

Про підсумки проведення літнього оздоровчого періоду в дошкільному підрозділі.

До 30.09

Хомин Г.І.

 

Про участь у підготовці та проведенні Всеукраїнського Дня дошкілля                 

До 30.09

Хомин Г.І.

 

Про організацію методичної роботи з педагогами у дошкільному підрозділі у 2022-2023 н.р.

До 30.09           

Хомин Г.І.

 

Про підсумки проведення тижня дошкілля

До 30.09

Хомин Г.І.

 

Про проведення медико-педагогічного контролю за фізичним вихованням дітей у дошкільному підрозділі.

До 30.09

Хомин Г.І.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Про опалювальний сезон НВК.

До 15.10

Костюк А.Я.

 

Про підсумки перевірки журналів 1-11класів та  ГПД.

До 30.10

  Гесик С.М.

 

 

Про стан збереження книг у шкільній бібліотеці

До 30.10

Гужельнік М.В.

 

Про підсумки шкільних олімпіад

До 30.10

Гесик С.М.

 

Про ведення щоденників у 2-11 класах

До 30.10

Гужельнік М.В.

 

 

 

 

 

Про використання здоров’язберігаючих технологій в  дошкільному підрозділі

До 30.11

Хомин Г.І.

 

Про стан правоосвітньої та правовиховної роботи

До 30.11

Гужельнік М.В.

 

Про результати перевірки виконання єдиних вимог до письмових робіт і перевірки зошитів  в 5-11класах

До 30.11

Гужельнік М.В.

 

Про відзначення Дня української писемності та мови

До 15.11

Гужельнік М.В.

 

Про підсумки І етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу  ім. Т. Шевченка

До 20.11

Гужельнік М.В.

 

Про проведення І етапу Міжнародного конкурсу знавців української мови  ім. П.Яцика

До 28.11

Гужельнік М.В.

 

 

 

 

 

Про стан викладання математики в дошкільному підрозділі

До 30.11

 Хомин Г.І.

 

 

 

 

 

Про виконання навчальних планів і програм за І семестр 2022-2023 н.р.

До 30.12

Гесик С.М.

 

Про організацію та проведення новорічних свят

До 25.12

Гужельнік М.В.

 

Про підсумки перевірки класних журналів 1-11класів та ГПД

30.12

Гесик С.М.

 

 

 

 

 

 

Про адаптацію учнів 5 класу

До 30.12

Гесик С.М.

 

Про стан харчування в НВК

До 30.12

Гужельнік М.В.

 

Про попередження  дитячого травматизму

До 30.12

Гужельнік М.В.

 

Про стан викладання  варіативної  складової навчального плану за І семестр

30.12

 Гесик С.М.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Про призначення відповідального за формування комплектів реєстраційних документів осіб, які складатимуть ДПА у формі ЗНО у 2022\2023 н.р.

До 20.01

Костюк А.Я.

 

Стан профілактичної роботи з попередження масових захворювань

До 15.01

Гужельнік М.В.

 

Про підсумки місячника правових знань

До 28.02

Гужельнік  М.В.

 

Про узагальнення    вивчення системи роботи     вчителів, які атестуються.

 

До 28.02

  Костюк А.Я.

Гесик С.М.

 

Про підсумки конкурсу на краще читання поезії Лесі Українки

До 27.02

Гужельнік М.В.

 

 

 

 

 

Про стан викладання образотворчого мистецтва в   5-7 класах

До 28.02

Костюк А.Я.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Про підсумки проведення семінару « Шкідливі звички, їх вплив на організм людини»

 до 28.03

Гужельнік М.В.

 

 

 

 

 

Про підсумки проведення атестації педагогічних працівників

До 24.03

Костюк А.Я.

 

Про результати перевірки класних журналів 1-11 класів та ГПД

До 30.03

Гесик С.М.

 

Про проведення Тижня Шевченківських днів

До 04.03

Гужельнік М.В.

 

Про підсумки проведення Тижня Шевченківських днів

До 15.03

Гужельнік М.В.

 

Про перевірку щоденників

До 30.03

Гужельнік М.В.

 

Про стан роботи з національно-патріотичного виховання

До 30.03

Гужельнік М.В.

 

 

 

 

 

Про створення комісій для проведення  ДПА у 4,9класах

До 25.04

Гесик С.М.

 

Про стан ведення щоденників 1-4 та 5-11 класів

 До 30.04

Гужельнік М.В.

 

 

Про конкурс проектів учнівського самоврядування

До 29.04

Гужельнік М.В.

 

Про стан чергування в НВК

До 29.04

Гужельнік М.В.

 

Про підсумки проведення Дня цивільного захисту

До 30.04

Костюк А.Я.

 

Про організоване закінчення 2022-2023 навчального року та проведення ДПА для учнів 4,9, 11-х класів

До 24.04

Костюк А.Я.

 

Про стан збереження підручників

До 29.04

Гужельнік М.В.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Про стан харчування в дошкільному підрозділі

До 30.05

 Хомин Г.І.

 

Про підсумки проведення Дня цивільного захисту

До 28.05

Костюк А.Я.

 

 Про проведення діагностики рівняз нань, вмінь та навичокдітейдошкільноговіку

28.05

Хомин Г.І.

 

 Про підсумки шкільного конкурсу «Учень НВК » з метою стимулювання творчої самореалізації учнів

До 22.05

Гужельнік М.В.

 

Про організацію літнього оздоровлення  у дошкільному підрозділі»

28.05

Хомин Г.І.

 

Про організацію літнього оздоровлення  у НВК

28.05

Гужельнік М.В.

 

Про підсумки проведення тижня безпеки дитини у дошкільному підрозділі.

Протягом

місяця

Хомин Г.І.

 

Про стан викладання варіативної частини навчального плану

31.05

Гесик С.М.

 

Про виконання планів та програм за ІІсеместр 2022-2023 н.р.

До 15.06

Гесик С.М.

 

Про стан викладання математики в 5-11 класах

До 30.05

Гесик С.М.

 

Про стан викладання англійської мови в 1-11 класах

До 30.05

Костюк А.Я.

 

Про стан харчування в НВК

До 30.05

Гужельнік М.В.

 

Про зарахування учнів до 1-их класів

До 28.05

Костюк А.Я.

 

Про роботу класних керівників

До 30.05

Гужельнік М.В.

 

 Про підсумки роботи з обдарованими дітьми за 2021-2022н.р.

До 16.06

Гужельнік М.В.

 

Про підсумки виховної роботи в НВК

До 16.06

Гужельнік М.В.

 

Про підсумки методичної роботи в НВК

До 16.06

Гесик С.М.

 

Про перевірку класних журналів 1-4, 5-11 класів та ГПД

До 16.06

Гесик С.М.

 

Про призначення виконуючих обов’язки директора НВК на час його відпустки.

до  12.06

Костюк А.Я.

 

Про підсумки   ДПА  у 4 класі

до 10.06

Гесик С.М.

 

Про підсумки ДПА  у 9 класі

до 18.06

Гесик  С.М.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5.5. Реалізації політики академічної доброчесності

 

 

 

Опрацювати цикл антикорупційних матеріалів на освітній платформі EdEra

вересень

Вчителі-предметники

 

Ознайомлення з посібником « Світлофор освітньої доброчесності»

жовтень

Вчителі-предметники

 

Google-опитування вчителів, батьків, учнів «Дотримання академічної доброчесності»

листопад

Адміністрація НВК

 

Тренінг «Формування доброчесного освітнього середовища через використання антикорупційних інструментів для роботи з молоддю в освітньому процесі».

березень

Костюк А.Я.

 

Онлайн- та офлайн-опитування педагогів,  адміністрації, батьків, учнівства щодо стану та перспектив партнерських взаємин і практик доброчесності у школі.

квітень

Адміністрація НВК

 

Поширення власного досвіду роботи учителів з організації дотримання принципів академічної доброчесності у соцмережах, власних блогах і сайтах.

травень,

червень

Вчителі-предметники

 

 

 

 

 

Інформування  на  веб-сайті  закладу та   в  соціальних  мережах  про  заходи   щодо   забезпечення  принципів та  правил   академічної   доброчесності

постійно

Адміністрація НВК