Позашкільна освіта: сучасний стан та стратегія розвитку. Цифровий простір педагога в ЗПО”




27 жовтня ми взяли участь у семінарі-практикумі для педагогів закладів позашкільної освіти «Позашкільна освіта: сучасний стан та стратегія розвитку. Цифровий простір педагога в ЗПО”.

На семінарі була присутня Ірина Суховерська, завідувачка кабінету інформаційно-комунікаційної діяльності ЛОІППО, кандидат історичних наук, а також керівники гуртків та адміністрація закладів ПО Сокальського БДЮТ, Сокальської МАН, Сокальської СЮТ.

На початку семінару консультант Люба Плюхін спільно з педагогами обговорювала такі питання:

– організація освітнього процесу в закладах позашкільної освіти в умовах воєнного стану;

–  рекомендації щодо організації освітньої діяльності закладів позашкільної освіти за основними напрямами позашкільної освіти;

–  стратегія розвитку ПО в Сокальській громаді;

–  підсумки роботи закладів ПО за минулий навчальний рік.

Інноваційне освітнє середовище, яке створюється керівниками гуртків, за свою мету покладає використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій для досягнення освітніх цілей. Тому одним із ключових питань було питання «Цифровий простір педагога в ЗПО”.

Це питання висвітлила Ірина Суховерська, завідувачка кабінету інформаційно-комунікаційної діяльності ЛОІППО. У межах семінару вона провела практичні заняття з керівниками закладів та педагогами.

За допомогою інтерактивної вправи колесоверт, яку провела п.Ірина, ми познайомились і зазначити очікувані результати від семінару. Демонструючи сучасну презентацію у форматі 3D, вона розповіла про особливості сучасних дітей, про дітей покоління «альфа». Далі п. Ірина продемонструвала як використовути віртуальну дошку netboard саме в освітніх цілях. За допомогою цієї дошки можна створити:

· колекцію візуальних закладок

· онлайн дошку для спільної діяльності

· платформу для проєктно-дослідницької діяльності.

Ще багато цікавинок ми дізнались від п.Ірини.

Уміле використання онлайн сервісів урізноманітнює сам освітній процес та полегшує роботу керівнику на заняттях. Які саме прийоми і на яких етапах можна ефективно використати ці засоби розповіла Люба Плюхін і провела практичне заняття:

• інтерактивні вправи, віртуальні дошки;

• перетягування і групування різних елементів (навчальні пазли);

• виконання інтерактивних вправ -створення в LearningApps.

За допомогою онлайн-генератора WordArt хмар слів, який дає змогу легко створювати дивовижні та унікальні хмари слів, учасники висловили свої враження від семінару.