Майстер -клас від логопеда



Шановні батьки, а Ви чули про логопеда? Дуже часто ви задумуєтеся над майбутнім своєї дитини, намагаєтеся зрозуміти чи буде вона успішною в дорослому житті.


Не секрет, що мова людини розкриває багато про нього самому, будучи певним відображенням особистості. У сучасне століття комунікації необхідність красиво і правильно розмовляти стає буквально очевидною. Хороша чітка дикція може зробити людину успішною, а логопедичні дефекти – стати трагедією всього життя. Раніше професії логопеда не існувало зовсім. Вважалося, що якщо людина має проблеми з мовленням, то це його індивідуальна особливість, яку не можна змінити. Можна з упевненістю сказати, що логопед – це свого роду вчитель, від якого вимагається необмежене терпіння і розуміння. Насправді ж заняття з гарним фахівцем можуть дати приголомшливий результат, повністю змінивши якість соціального життя, і саме такий фахівець працює у нашому садочку №7 «Соколятко».  Катерина Іванівна вміти знаходити підхід до кожного, подавати вправи дітям у цікавій ігровій формі і допомагати долати дорослі комплекси.

Цікавий майстер-клас провела Катерина Іванівна із вихователями садочку. У ході заходу вихователі мали можливість оволодіти новими практичними уміннями щодо корекційної роботи з дітьми-логопатами.
Учасники заходу взяли активну участь у презентації калейдоскопу логопедичних ігор, також вчитель-логопед презентувала свій досвід роботи із дітьми-логопатами. Захід пройшов у теплій і невимушеній обстановці.
На сьогоднішній день кожний вихователь логопедичної групи тісно співпрацює з вчителем-логопедом. Під час проведення логопедичної години вихователь виконує з дітьми різноманітні завдання та поради які надає вчитель-логопед. У кожного педагога у наявності багатий практичний матеріал, використання якого сприяє ефективному подоланню мовленнєвих вад дитини.

 

Основні завдання вчителя-логопеда в ЗДО:

  1. Своєчасне виявлення порушень розвитку мовлення у вихованців.
    2. Діагностичне обстеження дітей.
    3. Консультативний супровід педагогів ЗДО та батьків, що виховують дітей з вадами мовлення.
    4. Подолання порушень усного мовлення та попередження помилок на письмі.
    5. Формування фонетико-фонематичної, лексико-граматичної сторін мовлення та зв’язного мовлення.
    6. Розвиток артикуляційної, загальної, дрібної моторики та просодики.