Тиждень Безпеки Дитини



Брак життєвого досвіду, беззахисність і невміння діяти в критичних ситуаціях робить дитину уразливою в усіх відношеннях. Тому про те, як діяти у тій або іншій проблемній ситуації, дитині повинні пояснити батьки і вихователі.


Дітям, як і дорослим, хочеться бути здоровими і   сильними.

Тільки діти не знають, що для цього потрібно робити.

Поясни їм і вони будуть берегтися.

                            Януш Корчак

 

    Серед актуальних завдань, які вирішує сьогодні дошкільний заклад, чільне місце належить проблемам виховання у дошкільників основ безпеки життєдіяльності. Освітня робота з дітьми дошкільного віку повинна забезпечити необхідний рівень знань дитини для безпечного перебування в навколишньому середовищі та вироблення в неї елементарних, доступних віку норм поведінки у надзвичайних ситуаціях.

       Сьогодні проблема безпеки розглядається, як базисна потреба людини, тому на заклад дошкільної освіти покладається відповідальність за цілеспрямоване формування у дітей ціннісного ставлення до власного здоров’я, адекватних реакцій на різноманітні чинники ризику для життя.

Саме з цією метою і був проведений Тиждень безпеки життєдіяльності дитини у нашому дошкільному закладі з 27.11. 2023р. по 01.12.2023р. Вихователі  проводили різні форми роботи  з дошкільнятами, що сприяли виникненню інтересу у них до даної проблеми і спонукали до поглиблення знань та набуття практичних навичок – захисту під час надзвичайних ситуацій.

 Під час «Тижня безпеки» в усіх дошкільних групах закладу   проводилися різні заходи та види роботи з дітьми по формуванню у дітей бажання піклуватися про власну безпеку, дотримуватися правил безпечної поведінки в різних життєвих ситуаціях та обставинах.

Цікавими та результативними були інтегровані заняття на теми: «Свої- чужі», «Небезпека в природі», «Часом гра не приводить до добра», «Сам вдома», «Абетка здоров’я». Під час занять використовувався цікавий ілюстративний матеріал, відеоматеріал (, «Свій-чужий», «Коли ти сам», «Про шкідливі та корисні звички», «Правила безпеки під час війни»), дидактичні ігри («Квітка здоров’я», «Правильно-неправильно», «Збираємо тривожну валізку», «Безпечні-небезпечні»)

Як підсумок, в кінці тижня була організована виставка фотопроєктів, виготовлених вихователями разом з дітьми “Безпека очима дітей”.