Кімната безпеки для дошкільняток



Проєкт спрямовано на посилення профілактичної роботи з питань безпеки життєдіяльності здобувачів освіти, формування в учнів здоров’язбережувальних компетентностей, отримання знань щодо правил пожежної, мінної безпеки та цивільного захисту, розуміння алгоритму дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій, формування вмінь надання домедичної допомоги.


Народна мудрість говорить: «Немає нічого дорожчого за життя і здоров’я людини»

Часто, втягуючись в кругообіг повсякденності, ми забуваємо про те, скільки несподіваних небезпек підстерігає людину на життєвому шляху. Наша безпечність і байдуже ставлення до свого здоров’я часто призводять до трагедії.

У часи економічної скрути, складних життєвих реалій важливою залишається проблема профілактичної роботи щодо формування навичок безпечної життєдіяльності. Тому виникає необхідність, починаючи з дошкільного віку, навчати дітей свідомо ставитися до свого здоров’я, особистої безпеки та безпеки навколишніх. У Законі України «Про дошкільну освіту» записано: «дошкільний заклад освіти забезпечує право дитини на охорону здоров’я, здоровий спосіб життя через створення умов для безпечного нешкідливого утримання дітей, раціонального харчування. Здоров’я, його охорона та зміцнення, безпека дітей повинні бути життєвою стратегією, пріоритетом у роботі закладів дошкільної освіти».

Адже людина може запобігти біді, уберегти себе і своїх близьких від небезпеки, якщо буде володіти елементарними знаннями основ безпеки життєдіяльності. Знання ці формуються в процесі виховання, отже, навчання дітей, забезпечення безпеки їх життєдіяльності є актуальним педагогічним завданням. Однією з основних задач у роботі з дошкільниками є навчання правилам дорожнього руху, пожежної безпеки та прищеплення навичок правильних дій у надзвичайних ситуаціях. Життя потребує від наших дітей вміння орієнтуватись і знаходити вихід з непередбачених ситуацій. Чим менше у дитини знань, тим більше небезпеки з боку оточуючого середовища.

Дякуючи начальнику відділу освіти, молоді та спорту Лесі Ковалишин, було впроваджено  на базі  КЗДО №7 «Соколятко» м. Сокаля проект «Клас безпеки». Проєкт спрямовано на посилення профілактичної роботи з питань безпеки життєдіяльності здобувачів освіти, формування в учнів здоров’язбережувальних компетентностей, отримання знань щодо правил пожежної, мінної безпеки та цивільного захисту, розуміння алгоритму дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій, формування вмінь надання домедичної допомоги.

Такий клас безпеки зміг запрацювати тільки тісній і плідній співпраці директора КЗДО №7 «Соколятко» Оксані Пех, вихователю-методисту Мирославі Войтко, педагогічних працівників та обслуговуючому персоналу закладу та працівникам КЗ «Сокальського будинку дитячої та юнацької творчості», які доклали максимум зусиль у косметичному ремонті класу, власноруч виготовленні наочного матеріалу, облаштуванні зонального простору, а саме: зони пожежної безпеки, мінної безпеки, безпеки життєдіяльності, домедичної допомоги, психологічного розвантаження, зони перегляду відео уроків та ігрової зони.

Особлива подяка працівникам Червоноградського РУ ГУ ДСНС України у Львівській області, які надавали постійну консультативну допомогу  та в оснащенні класу методичним матеріалом, спорядженням та інвентарем.

Безпека життєдіяльності дитини – це формування у неї свідомого ставлення до збереження особистого життя здоров’я шляхом надання теоретичних знань, практичних умінь, вправляння у практичних ситуаціях.

Ті, хто може позбавитись основної свободи отримати трохи тимчасової безпеки, не заслуговують ні свободи, ні безпеки.

Бенджамін Франклін