Медична сторінка



Старша сестра медична                   

Оганісян Зоряна Романівна         

     

 

Сестра медична 

Федьковська Оксана Олегівна         

                              

  1. Медична сестра спостерігає за чистотою, тишею і порядком у приміщеннях;

  2.  Навчає дітей та їх батьків правилам особистої гігієни;

  3. Стежить за харчуванням дітей;

  4. Бере участь у санітарно-просвітницькій роботі;

  5. В обов'язки медичної сестри входить контроль за харчуванням дітей;

  6.  Контроль за продуктами та їх правильним зберіганням;

  7. Медична сестра відповідає за зразкове утримання медичного пункту: справний стан медичного і господарського інвентарю;

  8. Дотримується правил зберігання лікарських засобів; перев'язувальні матеріали та предмети догляду за дітьми;

  9. Становить вимоги на лікарські засоби;

  10. Медична сестра оформляє документи до установи дітей, проводить огляд шкіри і волосистої частини голови дитини для виключення інфекційних захворювань та педикульозу;

  11. В її обов'язки входить ознайомлення  дітей та батьків з правилами внутрішнього розпорядку, режимом дня та правилами особистої гігієни. 

У КЗДО створені оптимальні умови для рухової активності дітей: спортивні майданчики, які пристосовані до проведення фізкультурних занять на прогулянці. спортивні осередки в групах. осередки відпочинку та усамітнення. Спортивні, рухливі ігри, фізкультурні свята і розваги протягом року. 

ЗАГАЛЬНІ ЗАГАРТУВАЛЬНІ ЗАХОДИ: правильний режим дня; раціональне харчування; раціональний одяг; відповідний повітряний і температурний режим в приміщеннях; денний сон;щоденні ранкові і вечірні прогулянки.

СПЕЦІАЛЬНІ ЗАГАРТУВАЛЬНІ ЗАХОДИ:
- повітряні ванни;
- дихальна гімнастика;
- ходьба по масажним килимкам з метою загартування і профілактики плоскостопості;
- оздоровчий біг;
- оздоровча ходьба

                                                           

ЯК НЕ ХВОРІТИ В ДИТЯЧОМУ САДКУ?

Перший раз віддаючи свого малюка в дитячий сад, практично всі батьки стикаються з однією і тією ж проблемою: дитина починає частіше хворіти. Як же можна забезпечити міцне здоров'я дітей в дитячому садку і уникнути частих простудних або інфекційних захворювань? Корисні рекомендації є в Країні рад.

Слабке здоров'я дітей в дитячому садку завжди було великою проблемою. Дитина, в перший раз потрапляючи в дитячий сад,виявляється в досить агресивній вірусно-мікробної середовищі, адже в колективі можуть перебувати діти з застудою, нежиттю і т. д. А тому в дитячому саду дитина часто виявляється під загрозою захворювань.

Щоб поліпшити здоров'я дітей в дитячому садку, потрібно дотримуватися кілька досить простих правил. Для початку, якщо дитині тільки належить вступити в дитячий сад, потрібно зайнятися зміцненням її імунітету. Так, потрібно давати дитині гуляти на свіжому повітрі, забезпечувати утримання в щоденному раціоні дитини всіх необхідних вітамінів і мінеральних речовин.

Дитині не потрібно створювати «тепличні умови», намагаючись всіляко оберігати його від найменшого впливу навколишнього середовища. Це означає, що не потрібно надмірно кутати дитину під час прогулянок, не потрібно створювати в домі «стерильну чистоту». Краще давати дитині побільше контактувати з іншими дітьми (це корисно і в плані соціального розвитку), регулярно проводити загартовуючі процедури.

Здоров'я дітей в дитячому саду залежить не тільки від стану імунітету, але, виявляється, ще й від того, наскільки малюкам психологічно комфортно в стінах дитячого дошкільного закладу. Якщо дитина йде в сад зі сльозами, якщо ніяк не може звикнути до колективу, то і на його здоров'я це позначиться не кращим чином.

Томуадаптації дитини в дитячому саду слід приділити особливу увагу. Потрібно постаратися вибрати сад, в якому б дитині подобалося. Потрібно також і підготувати малюка до першого походу в дитячий сад: розповісти, як весело він зможе провести там час, як зможе пограти з іншими дітьми.

Щоб бути в повній впевненості, що здоров'я дітей в дитячому саду не похитнеться,найкраще ще до надходження в сад пройти з дитиною медичний огляд. Під час огляду лікар визначить, чи здорова дитина, немає Чи є у нього ознак будь-якого починається захворювання. Якщо імунітет дитини ослаблений після хвороби, то краще дочекатися, коли імунітет зміцніє, а вже потім вести малюка в дитячий сад.

Частоздоров'я малюків в дитячому саду страждає від того, що батьки приводять до групи завідомо хворої дитини. Така поведінка батьків загрожує зараженням інших дітей в колективі і ускладненням перебігу захворювання власної дитини. По можливості хворої дитини потрібно залишати вдома.

Правда, і перестраховуватися, тримаючи дитину вдома по 3-4 тижні при найменшій підозрі на простуду, теж не варто. Справа в тому, що за цей час в дитячому колективі з'являться вже нові віруси і мікроби, а тому дитина ризикує знову захворіти одразу ж після перших відвідин дитсадка.

Здоров'я дітей в дитячому садку – це відповідальність і персоналу садка, і батьків. Спільними зусиллями потрібно постаратися створити дітям всі умови для правильного і здорового розвитку.