Сторінка вихователя-методиста



 

 /blog/blog_gallery/2279/9479_1667471076.jpg

 

Методична робота в ЗДО будується на основі державних нормативних документів про освіту, зокрема тих, що регламентують і визначають основні напрямки та зміст освітньо - виховної роботи з дітьми (Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Базового компонента дошкільної освіти , навчальних планів, програм, методичних рекомендацій, новинок психолого-педагогічної літератури , інструктивно-методичних матеріалів з проблем організації методичної роботи, удосконалення освітнього процесу, напрямків діяльності педагогів.

 

МЕТОДИЧНА РОБОТА В ЗАКЛАДІ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ  ВІДПОВІДАЄ НАСТУПНИМ ПРАВИЛАМ:

організована нестандартно, яскраво, жваво, цікаво, з урахуванням індивідуальних запитів і можливостей педагогів;
приносить вихователям відчутну практичну допомогу, тобто має безпосередній вихід;
позначається на рівні підготовленості вихованців;
задовольняє духовні, естетичні, моральні та інші запити педагога;
постійно користується увагою адміністрації: стимулюється, контролюється, враховується при підбитті підсумків;
створює умови для виникнення людських контактів і творчого спілкування з колегами, об’єднує спрямованістю до загальної мети.


ПРІОРІТЕТИ РОЗВИТКУ МЕТОДИЧНОЇ РОБОТИ ДОШКІЛЬНОГО ЗАКЛАДУ Є:

варіативне інформування педагогів про досягнення психолого-педагогічної науки та практики, про нові вимоги до фахівця;
диференційоване навчання й розвиток педагогічних кадрів, підвищення їх кваліфікації;
формування, виявлення, вивчення та впровадження найбільш цінного перспективного досвіду педагогічної діяльності;
підготовка методичного забезпечення для здійснення освітнього процесу;
формування готовності до професійного самовдосконалення.

 

МЕТА МЕТОДИЧНОЇ РОБОТИ:

Удосконалення системи безперервної освіти педагогічних кадрів, вивчення та розвиток педагогічної компетентності кожного педагога; стимулювання творчого потенціалу водночас із формуванням навичок самостійного аналізу власної педагогічної діяльності, організація моніторингу якості освіти відповідно до Державних стандартів, запровадження компетентнісно-орієнтованого підходу до навчально-виховного процесу.

 

НАПРЯМКИ МЕТОДИЧНОЇ РОБОТИ:

підвищення соціально-психологічної культури педкадрів;
удосконалення педагогічної майстерності;
сприяння в опануванні світової та національної, мовної й побутової культури;
розвиток спеціальних умінь і навичок.

 

ГОЛОВНИМИ ЗАВДАННЯМИ ДІЯЛЬНОСТІ МЕТОДИЧНОЇ СЛУЖБИ Є:

підвищення соціально-психологічної культури педагогічних працівників;
вдосконалення педагогічної майстерності та сприяння особистісному професійному зростанню педагогів;
сприяння в опануванні світовою, національною, побутовою культурою.
підтримка ділового тонусу педагогів;
стимулювання розвитку ініціативи, творчості, пошуку;
створення умов для праці в режимі розвитку, в напрямку опанування новими методами, прийомами, засобами, технологіями, системою навчання та виховання
оптимізація системи мотивації педагогів до підвищення фахової майстерності та узагальнення власного педагогічного досвіду.

 

/blog/blog_gallery/2279/9602_1667062551.jpg

 

РЕЗУЛЬТАТ МЕТОДИЧНОЇ РОБОТИ:

становлення індивідуальної авторської, якісної системи педагогічної діяльності, коли кожний педагог охоплений увагою методиста, разом з ним моделює, планує діяльність, одержує позитивні результати.
Методична робота – це спеціальний комплекс взаємопов'язаних практичних заходів, спрямованих на розвиток творчого потенціалу педагогів, їх безперервну та професійно-методичну освіту, яка зорієнтована в кінцевому результаті на підвищення рівня освіченості, розвинутості і вихованості.
Роль методичної служби дошкільного закладу збільшується в сучасних умовах у зв'язку з необхідністю раціонально і оперативно використовувати нові методи, прийоми і форми навчання та виховання. Серед педагогічних інновацій надається перевага особистісно орієнтованим технологіям, а саме:
- технології організації самостійної роботи (портфоліо),
- інформаційним технологіям;
- комп'ютерним технологіям консультування.
Одним з основних завдань методичної служби є надання допомоги педагогам у формуванні й удосконаленні навичок самоосвітньої діяльності, що передбачає такі види роботи як: систематичне консультування з питань організації самоосвіти; допомога педагогу у визначенні різних позицій (сильних та слабких) з метою подолання труднощів; постійне інформування про новий передовий педагогічний досвід; підготовка й надання методичних рекомендацій щодо актуальних проблем теорії і практики. Рівень кваліфікації та педагогічної майстерності у кожного педагога свій, тому кожен самостійно обирає форму методичної роботи, засіб удосконалення педагогічної техніки і технології.

 

Зміст методичної роботи реалізується через такі форми:

/blog/blog_gallery/2279/9434_1667472186.jpg

 

Методичний кабінет ЗДО

Методичний кабінет є центром методичної допомоги педагогічним працівникам та поширення психолого-педагогічних знань серед вихователів щодо розвитку, виховання та навчання дітей раннього, молодшого та старшого дошкільного віку. На допомогу педагогам створено необхідне методичне забезпечення відповідно до чинних програм, а саме: Освітньої програми для дітей від двох до семи років “Дитина”. Відомо, що чим вищий рівень компетентності педагогів, тим успішніше розвивається дошкільна освіта. Це можливо за умови самоосвіти кожного педагога з проблем навчання і виховання, вироблення індивідуального стилю освітньої діяльності.

Для того, щоб вирішити складні завдання, що по­стають перед закладом освіти, методичний кабінет ретельно вивчає педагогічний колектив – що є основою створення структури методичної роботи з педагогічними кадрами. Методична робота в нашому закладі дошкільної освіти є максимально гнучкою, а саме: сприяє розвит­ку творчості, ініціативи, підвищує якість освітнього процесу. Вирішення окреслених завдань здійснюється шляхом пошуку ново­го змісту, форм і методів роботи з педагогічним колективом.

 

Методичний кабінет закладу наповнений за такими розділами:
нормативно-правові акти з питань дошкільної освіти;
документація вихователя-методиста з освітньо-виховної роботи;
інформація про педагогічні кадри;
педагогічні посібники, зразки наочності, ігрові та дидактичні матеріали;
періодичні видання, психолого-педагогічна, методична та дитяча художня література;
технічні засоби, фото-, аудіо- та відеоматеріали.


Матеріали, зібрані в методичному кабінеті, систематизовані та розташовані для зручного використання. Окремими розділами виділено нормативні документи,
O документація вихователя-методиста;
O матеріали атестації працівників;
O співпраця зі школою, родиною,
O матеріали перспективного педагогічного досвіду.


Освітня діяльність в закладі освіти планується згідно інструктивно-методичних рекомендацій.

 

Функції методичної служби ЗДО


Інформаційна
: Вивчення та накопичення інформації про стан та результати професійної діяльності педагогів, підвищення кваліфікації педагогічного персоналу, підвищення якості педагогічного процесу, узагальнення позитивного досвіду педагогів, поповнення банку педагогічної інформації про найбільш актуальні проблеми розвитку дошкільної освіти, про новітні досягнення науки та практики, широке впровадження інформаційних технологій, встановлення контактів зі ЗМІ, різноманітними установами та організаціями для розповсюдження інформації про діяльність ЗДО.

 

Навчальна: здійснення ознайомлення педагогічного персоналу з новими освітніми програмами та технологіями, ознайомлення зі стандартами дошкільної освіти України, здійснення ознайомлення педагогічного персоналу з законодавчими, нормативними документами в галузі освіти, організація та проведення семінарів, практичних занять, консультацій, відкритих заходів з використанням активних методів.


Контрольно - діагностична
: Моніторинг якості педагогічного процесу, застосування методів психолого - педагогічної діагностики в процесі стану освітнього процесу, аналіз інноваційного досвіду педагогічного персоналу, узагальнгення отриманих результатів.


Організаційна
: Організація та участь в педагогічних радах, педагогічних годинах, батьківських конференціях тощо, організація методичних об'єднань творчих груп та мініпроектів, організація самостійної роботи педагогів з підвищення професійного рівня, огранізація роботи з батьками дітей та соціальними партнерами, направлення педагогів на курси підвищення кваліфікації.


Дослідницька: Планування заходів на основі аналізу стану освітнього прцесу та запитів педагогів з урахуванням нових тенденцій в розвитку освітніх технологій, вивчення та розповюдження інноваційного досвіду та авторських технологій.


Комунікативна
: Усвідомлення особистої та соціальної значимості діяльності, реалізація гуманістичної програми в педагогічній діяльності, встановлення ділових контактів з учасниками педагогічного процесу .


Виховна
: (мотиваційно-стимулююча): Стимулювання творчої діяльності педагогів, виявлення потенціалу педагогів, стимулювання підвищення професійної кваліфікації, мотивування на використання особистісно- орієнтованої моделі виховання, на емпатію з дітьми, прояв любові та розуміння.