Дитяче харчування навесні



 

 

 

 

Більшість батьків, підбираючи раціон харчування для свого малюка, дотримуються правил здорового і правильного харчування: вживання достатньої кількості фруктів і овочів, зелені, різних каш, обмеження солодощів і напівфабрикатів. Але що робити навесні, коли фрукти та овочі є сумнівної якості? Яке харчування повинно бути в дитини з настанням весни?

Вживання дитиною недостатньої кількості фруктів і овочів може спровокувати зниження імунітету, виникнення млявості і сонливості, дратівливості і поганого настрою. Звичайно, в сучасних магазинах практично всі фрукти і овочі можна купити в будь-яку пору року. Але чи будуть такі овочі та фрукти безпечними для малюка?

На початку весни всі фрукти, овочі і ягоди, які пропонуютьсядо продажу в магазинах, привізні, тривалого зберігання або вирощені в теплицях. Такі продукти дитині давати не можна.

Безумовно, взагалі  відмовлятися від фруктів не варто, і в раціоні дитини можуть бути банани, яблука зимових сортів, цитрусові в обмеженій кількості. Також малюкові потрібно пропонувати фруктові та овочеві соки, заморожені фрукти і ягоди.

Ранньою весною доступною є свіжа журавлина, яку можна вживати в натуральному вигляді або у вигляді морсів, оскільки це дуже корисна ягода. Також  слід включити в раціон малюка трав’яні чаї і відвар шипшини.

Багато мам і бабусь заздалегідь заморожують фрукти та овочі влітку для того, щоб маля їло їх взимку і навесні. Під час заморозки втрачається набагато менше вітамінів, ніж за консервації.

Ранні овочі слід давати малюкові дуже обережно і не поспішати, особливо обережними потрібно бути з молодою картоплею.

Дуже важливою складовою весняного раціону дитини є нежирне м’ясо, риба, молочні та кисломолочні продукти. Багато батьків готують кисломолочні продукти самостійно, оскільки це дуже корисно і безпечно.

Особливу увагу слід приділити кашам, оскільки вони є джерелом вуглеводів, необхідних у раціоні малюка будь-якого віку. Найкориснішими круп’яними кашами вважають рисову, гречану і вівсяну.