Чим зайнятися з дитиною дощового дня




День, коли дитина з якихось причин змушена сидіти вдома, може стати справжнім жахіттям для мами

Дощова погода може зіпсувати настрій і вам, і вашій дитині. Але набагато гірше те, що в такий день весь будинок перетворюється на ігровий майданчик. Пропонуємо кілька цікавих ідей для занять з дитиною дощового дня.

1. Зробіть «коробку для дощового дня»

Коли ви змушені залишатися вдома, важко придумати відповідне заняття для дитини. Тому зберіть в одну коробку різні цікаві ігри та матеріали. Діставайте коробку тільки тоді, коли на вулиці йде дощ. Вона повинна бути великою, щоб у неї помістилося багато матеріалів. Не забувайте час від часу поповнювати ваші запаси.

До коробки можна покласти:

  • фарби, кольоровий папір, пластилін і т. ін.;
  • книги-розмальовки;
  • олівці, фломастери, крейду;
  • предмети одягу, які ви збиралися викинути;
  • пазли;
  • старі газети й журнали для пап'є-маше або колажів;
  • декорації або повітряні кульки, які залишилися після дитячої вечірки;
  • колоду карт;
  • настільні ігри.

2. Збирайте разом пазли

Пазли - цікаве заняття. Збираючи їх усією сім'єю, ви зміцнюєте зв'язок між вами й дітьми. Дозвольте кожному скласти частину загальної картинки відповідно до своїх навичок. Допомагайте один одному в процесі складання. Можна створити свій сімейний пазл: роздрукуйте сімейне фото великого формату й розріжте його на частини.

 
 

3. Побудуйте замок з ковдр

Діти люблять будувати замки з ковдр і подушок. Знайдіть кімнату, у якій можна зробити невелику перестановку на кілька годин. Використовуйте ковдри, простирадла, подушки та прищіпки. Стінами вашого замку можуть стати предмети меблів (диван, стіл або стільці). Дозвольте дитині використовувати свою уяву та зробити кімнати за допомогою рушників. Розігруйте в замку сценки з ваших улюблених книг. Можна навіть влаштувати невеликий пікнік. Це заняття подарує вам кілька годин веселощів. Воно сподобається дітям різного віку.

4. Дивіться фільми всією сім'єю

Замість того, щоб дитина цілий день дивилася мультфільми, дивіться фільми всією сім'єю. Для цього можна приготувати попкорн. При бажанні можна проявити творчі здібності та самим зняти фільм, у якому кожному члену сім'ї знайдеться своя роль. Це стане цікавою розвагою для всієї родини.

5. Влаштуйте сімейне чаювання

Приготування їжі разом з дітьми може привести до невеликого безладу, проте це стане для всіх вас незабутньою розвагою. Дайте дітям можливість допомогти вам у приготуванні солодощів для чаювання. Дозвольте дитині посадити за стіл свої улюблені іграшки. Домовтеся з дитиною про те, що чаювання відбудеться, якщо потім вона допоможе вам прибрати зі столу й помити посуд. Це навчить її йти на компроміс і брати на себе відповідальність. Однак не забувайте, що головна мета чаювання - весело провести час.

6. Полювання за скарбами

Ця гра подобається дітям будь-якого віку. Сховайте в будинку частування або іграшки (використовуйте певний набір іграшок, щоб дитина знала, що шукати, - наприклад, предмети з колекції Барбі, набір машинок або повітряні кульки). Дайте кожній дитині коробку, у яку вона повинна складати знайдені речі. Можна також зробити разом з дітьми різнокольорові картки, які будуть виконувати роль «скарбів». Той, хто збере найбільше «скарбів», отримує приз (у якості винагороди може бути будь-яке частування). У цю цікаву гру можна гратися годинами.

7. Влаштуйте показ мод

Це чудова нагода перебрати одяг дитини. Установіть у коридорі додаткове освітлення, ввімкніть веселу музику й дозвольте дитині продемонструвати своє вбрання. Ви в цей час повинні сидіти на стільці в кінці коридору. Ваше завдання - вирішити, чи годиться той чи інший предмет одягу для нового сезону, чи потребує він ремонту, чи його час викинути. Перебирати гардероб дитини можна весело!

8. Напишіть книгу оповідань

Запропонуйте дитині складати історії, а потім зробіть із них книгу оповідань. Це заняття сподобається дітям різного віку та стане прекрасним спогадом про дощовий день. З'єднайте степлером кілька аркушів паперу, дозвольте дитині проявити свою уяву та намалювати обкладинку для майбутньої книги. Запропонуйте їй використовувати з цією метою світлини родини, друзів або домашніх улюбленців. Також можуть стати в пригоді старі журнали: дитина може вирізати з них улюблені картинки та прикрашати ними сторінки книги. Якщо дитина не знає, з чого почати, можна запропонувати їй кілька простих тем для історій. Це може бути казка, історія про те, як вона провела свій День народження або розповідь про домашнього улюбленця.

9. Влаштуйте прогулянку під дощем

Прогулянка під дощем - чудовий спосіб упоратися з роздратуванням через дощову погоду, розважити засмучених дітей і подихати свіжим повітрям. Одягніть гумові чоботи й дощові плащі, візьміть парасольки й вирушайте відкривати світ! Можна піти у ваш улюблений парк, прогулятися найближчим кварталом або просто досліджувати свій двір. Не переймайтеся, якщо дитина під час прогулянки трохи намочить ноги - після подорожі дайте їй прийняти гарячу ванну. Це допоможе уникнути застуди, а також заспокоїть дитину після такої пригоди.

10. Переберіть разом з дитиною іграшки

Таке заняття може не тільки призводити до безладу в кімнаті, а й принести багато веселощів. Присвятіть кілька годин тому, щоб перебрати разом з дитиною іграшки й розкласти їх по коробках. Якщо у вас кілька дітей, можна влаштувати змагання, хто швидше розкладе іграшки по коробках. Для додаткової мотивації можна придумати приз для переможця. Крім того, якщо ви влаштуєте таке змагання, вам не доведеться сперечатися з дітьми та змушувати їх навести порядок у кімнаті.

Кожній дитині потрібно видати коробку, куди вона буде складати іграшки. На коробці можна написати ім'я дитини - це буде коробка для її особистих іграшок. Можна провести подібне змагання в різних формах:

  • дайте кожній дитині коробку її брата або сестри. Із загальної купи іграшок їм потрібно вибрати ті, які належать брату чи сестрі. Перемагає той, хто перший наповнить коробку;
  • дозвольте дітям по черзі брати із загальної купи іграшку, називати, кому вона належить або є спільною, і класти до відповідної коробки. Після цього перерахуйте, скільки іграшок залишилося в загальній коробці;
  • посадіть дітей на підлозі біля загальної купи іграшок і зав'яжіть їм очі. Коробки повинні стояти на деякій відстані. Дозвольте їм по черзі діставати по одній іграшці й на дотик визначати, кому вона належить. За кожну правильну відповідь дитина отримує один бал. Після того, як дитина висловила своє припущення, вона повинна знайти шлях до відповідної коробки з зав'язаними очима. Інша дитина в цей час повинна розв'язати очі й підказками вказати шлях. Після цього діти міняються ролями.